ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,57
1.117
23
48,60
49,40
-1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

reisman@
I taman kada budeš mislio da raspolažeš svim točnim podatcima, kupit ćeš i otići u minus! Tak je to na burzi! Tko ovdje ne poludi, znači da je već prije bio lud! [lol]

Reisman
evo ti jedan dobronamjeran savjet…ostavi se burze ako strepiš nad novcem…
pametnije ti je kupiti jednu čvrstu čarapu pa štedi ( s obzirom kakva je situacija sa bankama to mi se čini najsigurniji način štednje )…ako ne vidiš potencijal koji ima AP onda zbilja ne znam što bih ti rekao …
meni se čini da tvoj cilj uopće nije informiranje već pokušaj plašenja potencijalnih investitora i onih koji su još uvijek unutra …ali moraš znati da onaj tko je izgubio 50 i više % nema razloga sada prodavati ako nije kruha gladan..što se tiče priče o vrijednosti brodova sve je rečeno i nema smisla o tome toliko raspravljati …
osnovno je pitanje radi li firma s dobiti ili ne i može li preživjeti krizu…s obzirom na ogromnu imovinu kojom AP raspolaže jasno nam je da neće bankrotirati … pitanje je jedino kada će se cijena oporaviti i imamo li strpljenja čekati…


Meni je jasno da su mnogi na ATPL izgubili velik novac, pa su sada ljuti na sve, ali ne bi li se trebali sami zapitati koji je razlog tome, te koliko su realno vremena utrošili u proučavanje tvrtke, o kretanju brodarskog marketa u svijetu, o perspektivi sektora itd prije nego li su uložili svoj novac u nju.

I sad si se ti našao pametan da ima kažeš PRODAJTE!
Gdje si bio na 4000kn ili još bolje na 1400kn???
Tada si pod drugim nickom vikao BUY BUY ide to do neba!
Kolega Reisman osobno mislim da ste Vi izgubili gaće na burzi upravo zato jer kako velite portfelj Vam je jako mal. Ako Vam se kupuje onda to uradite,ako ne sklonite se s teme i ne pišite!
Imam 115 dionica ATPL i nema šanse da PRODAM prije 800kn! Comprende?

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Dragi ljudi!!

Što je vama svima?
Pa mene ne zanima koliko vi kolega Machete imate dionica i gdje ih mislite prodati( to je vaš osobni problem koji ne zanima javnost na forumu, a o tome gdje ćete vi eventualno prodati atpl , ako vam tržište dozvoli mislim da za ovu temu nije od nikakve krucijalne važnosti). O kakvim vi drugim nickovima pišete i o kakvoj prodaji? Na ovaj sam se forum registrirao iz razloga da pokušam doznati neke stvari o tvrtki koja me zanima i u čije bih dionice uložio novac pod uvjetom da na temelju poznatih podataka, napravljenih analiza, tvrtka prolazi kriterije koje sam si zadao da ću poštovati prilikom investiranja.

Kolega Machete mene doslovce tjera s ove teme ako ja ne kupim dionice?
ZAŠTO? [shocked].

Pa upravo jesam na ovoj temi iz razloga jer želim biti što je moguće bolje informiran prije nego li svoj novac investiram.


@LECONTE

Itekako mislim da je investiranje za mene najbolji oblik štednje, jer sam vrlo studiozan i strpljiv, te istovremeno i realan u očekivanim prinosima ili eventualnim gubitcima.BA suprotno od onoga kako ste me vi kvalificirali, dionice i tržište kapitala nije za one koji su brzopleti i skloni donošenju nepromišljenih i neracionalnih poteza, onih koji su brzopleti i nestrpljivi, za njih je puno bolja oročena štednja.

Ja bi svakome preporučio prije kupnje da napravi jedan trening. Npr. legneš na kauč, zatvoriš oči, i zamisliš kupnju recimo 200 kom. na 400 kuna. Zamislite sebe kako ste taj dan veseli i poletni, dionica čak ode na 405 kuna i vi mislite da je ceo svet vaš. To je predivan osjećaj. U istom snu zamislite sutrašnji dan i otvaranje burze, vi gledate i tražite di su zelene brojkice jer tamo je baš vaša dionica, ali i nakon 10 pregleda nema zelenih brojeva već je sve crveno ko sunčeko na zalasku u more. Trebate zamisliti najveći mogući potop vaše dionice u par dana, recimo da ona potone na 200 kuna. E sad je bitan momenat kako se osjećate u tom trenutku, ako ste ledeno hladni, herc ne dela s_anja, osjećaji ok, ko da mozga nemate, e onda ste vi ulagač za ZSE. Svako drugo odstupanje u ponašanju trebalo bi vas zabrinuti i odagnati lijepe misli o lakoj zaradi. [sealed]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

ATPL ima u izgradnji zgradu u Dubrovniku od 25.000 m2 gdje će podići vrijednost barem za 1000 eur/m2 tj. nekih 25 miliona eura ( cca. 130 kn po dionici ) , ima hotele koji vrijede cca. 200 kn po dionici , ima novac na računu cca. 200 kn po dionici , plus brodovi koji su u floti + 7 novogradnji ( već uplaćeno preko 100 miliona $ )
ako sve ovo realno vrijedi 400 kn po dionici onda sam ja totalni kreten, po meni ova je firma debelo podcijenjena gledano samo kroz imovinu a da ne spominjem potencijal zarade u nekoj bližoj budućnosti …
kriza neće vječno trajati, pesimisti mogu biti samo slijedbenici Harolda Campinga (http://hot.net.hr/planet-x/ukazanja/page/2011/10/16/0127006.html ) , ali s obzirom na okolnosti izgleda da će i on malo pomaknuti svoja predviđanja… [lol]


Mene ne zanima koliko vi, kolega Machete, imate dionica i gdje ih mislite prodati. To je vaš osobni problem koji ne zanima javnost na forumu, a o tome gdje ćete vi eventualno prodati atpl, ako vam tržište dozvoli mislim da za ovu temu nije od nikakve krucijalne važnosti.).

Eto kako su ljudi različiti! Mene, za razliku od Reismana, na forumu najviše zanimaju sljedeće informacije kojima ovaj forum, srećom, obiluje:

– Koliko neki Marko ili Marija Marković ima dionica?
– Koliko ih je imao/la prije 2, 5 ili 10 godina? Koliko će ih imati sutra ili za mjesec dana?
– Po kojoj cijeni ih je stekao/la ili će ih tek steći?
– Po kojoj cijeni ih kani prodati/kupiti?
– Koji vremenski period će ih držati? Dva dana ili dvije godine?
– Koliko iznosi postotak gubitka/dobitka kojeg je dotični/a ostvario/la kupnjom/prodajom?
– Kakvi su osjećaji dotičnog/e uslijed gubitka i možebitna odlučnost da isti produbi pod svaku cijenu?
– Kakvi su osjećaji dotičnog/e u vezi dobitka te na što je sve potrošio/la taj dobitak?
– Kako sve te kupoprodaje i pripadajući financijski ishodi utječu na odnos dotičnog/e s ljubavnicom/kom?

@leconte
bolje im je da prodaju stanove koje će izgraditi i za 1€ više od uloženog nego da slijede ingrin primjer lapadskih dvora koji 2-3 godine zjape prazni. prodan je samo prvi red i to ljudima koji tu ne žive.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

@rita
ne mogu popušiti na poslu sa zgradom …prvo grade na svojoj zemlji, cijena gradnje u rohbau je cca.400 eura/m2 neka komplet bude i 800 Eura/m2 i treće vjerujem da će većinu stanova pokupovati sami zaposlenici …stavio sam zaradu od 1000 Eura po m2 što nije pretjerano za Dubrovnik

Volio bih barem okvirno znati zašto je danas izvjesni "Barclays Capital" ocijenio Dianu Shipping s "Underweight".

Diana Shipping (NYSE:DSX) initiated at Underweight at Barclays Capital

ovi dvori lapad su užasni.. majko mila koji geto

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Ja stvarno ne kužim u čemu je problem s Reismanom… čovjek tu pita vrlo korektna pitanja i daje svoje mišljenje. Možete se s njim slagati ili ne, ali ja nisam pročitao ništa što bi izazvalo takvu reakciju. Ja imam ATPL i mislim da firma ima dobru budućnost, ali nemam problema da netko to preispituje ili ima drukčije mišljenje. Pogotovo što je pošteno naveo da nema dionice, ali se informira jer razmišlja o kupnji.

Ja ionako sigurno neću donositi odluke na temelju piskaranja po ovom forumu… Kad se samo sjetim priče o tome hoće li ili neće biti dividende. Valjda je bilo objavljeno jedno 2-3 puta (uz fin. izvještaje, u pozivu na skupštinu itd.) da neće biti dividende, a opet je bilo ljudi na forumu koji su iznosili teorije da misle da će ipak biti jer, eto, državi treba para, ovo, ono… i iščuđavali se nakon što je skupština potvrdila odluku javno predloženu 4 mjeseca prije.

Buy When There's Blood In The Streets

New Report

Close