ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ljudi Atlanska kasni za kretanjem BDI-a.Ima nekoliko brodova na 10-15000$ kojima ugovori ističu 2008.-e i (Konavle,Getaldić,Gundulić,Mljet,Sv.nikola).Prihodi će rast i u slučaju pada indeksa(što se ne očekuje)

i ja cu ponoviti jos jednom:

Uletio sam u gresku i pokusao komentirati FI koje uopce nisam vidio, bas kao ni ti i bilo tko drugi na forumu, vjerujem. Zato smatram da to FI treba prvo vidjeti.

Samo bi napomenuo da mi ne znamo sto je tocno Jere mislio kada je rekao da ce dobit biti 43 milijuna USD. Je li on vec vidio skoro zavrseni FI ili je to promatrao kumulativno?

dobit prva tri kvartala: 165 mil kn. Kumulativno po kvartalu ispada 55 mil kn. Pribroji tih “kumulativnih” 55 mil kn i dobit ces 220 mil kn. Odnosno nesto vise od spomenutih 43 milijuna USD.

Ja cu cekati izvjesce, mozda grijesim. A mozda grijese razocarani. Tko ce ga znati?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Zasto na ovom forumu ima jedno 10 stranica rasprave o izjavi sa Skupstine, a na drugom forumu niti jedna?


Ima nekoliko brodova na 10-15000$ kojima ugovori ističu 2008.-e i (Konavle,Getaldić,Gundulić,Mljet,Sv.nikola).Prihodi će rast i u slučaju pada indeksa(što se ne očekuje)

Koliko je ovo pouzdano? (zvuci logicno, ali…)

Geronimo, da, to je kljucno pitanje… Gdje su pare?

iskreno ne razumijem ovu histeriju ovdje


Ponovicu jos jednom samo su Imperijal i Libertas trebali u4Q donjeti dobiti cca 50 miliona kuna .Postavljam sada pitanje sta su svi ostali brodovi stajali u lukama?

najbolje da nazoveš upravu ak ti je to bitno

Postanite Eu-robovi

Za taj odgovor moraćemo se malo strpiti dok izađe izviješće a do tada smo prepušteni svijetskim trendovima što se daljnjeg kretanja cijene tiče

SAM PROTIV SVIH

To su zadnji podaci koje sam našao za te brodove iz arhive Lloyds lista.

Izvrsno.
Daj, molim te, postaj mjesece u kojima im istice t/c (ako je dostupno).
Moze i PM.

Konavle (70,940 dwt, Croatian, built 1982) delivery Norfolk Apr 25-May 5, tripEgyptian Mediterranean, Dollars 10,000 daily plus Dollars 150,000 ballast bonus.(Damica)*19.4.2000.!!!!Sveti Nikola I (44,300 dwt, 14.50/29.00, 1997-built) delivery US Gulf spot, redelivery world-wide, 3-5 months, $17,500 daily. (Western Bulk Oslo)5.6.2006.
Za getaldić i gundulić sam postao pred par dana(ima ih samo pod bivšim imenima)


Ljudi Atlanska kasni za kretanjem BDI-a.Ima nekoliko brodova na 10-15000$ kojima ugovori ističu 2008.-e i (Konavle,Getaldić,Gundulić,Mljet,Sv.nikola).Prihodi će rast i u slučaju pada indeksa(što se ne očekuje)

Kakav peh ! To znači da su ugovarani otprilike početkom 2006. na T/C od 2 godine.Tada su zadnji put u zadnje 4 godine vozarine bile tako niske.Sad već s nestrpljenjem očekujem FYI – ako je tako prihodi će biti dosta manji , ali će obnovom T/C-a u 2008. rasti i nekoliko puta po brodu.
Ako je ovo provjereno , smatram to boljom viješću za rezultat u 2008. od svih novogradnji zajedno !!
Osim ako opet ne budu pumpali “ostale troškove”.

ako smijem…

drago mi je da je atpl malo roknula iako ja tada gubim na vrijednosti portfelja! [rolleyes]

ali barem će neki uvidjet da nije sve tako pink, da neće omiljeni nam burzovni mešetar ivo preko noći donijet crobex na 6000, da neki ljudi na temelju naših pisanja na forumu kupuju dionice i izgubili su novce…

osobno znam puno ljudi koji su kupovali atlantsku na 3700 i više čak jer su čuli da to ide na 7000, 10000, 15000 ovisno kako ko od koga pa kad sam im reko da su to trenutno nebuloze proglašen sam nestručnim, ludim i glupim!

uglavnom, moj zaključak, a i ja ne želim bit bed gaj i destruktivac je da stanemo malo na loptu i dobro o svemu razmislimo!

u svakom slučaju mislim da je ovo visokoprofitabilan, ali isto tako i visokorizičan sektor kako za samu firmu tako i za dioničare te kako je i geronimo složio se samnom i ja s njim treba dobro pratit svjetske trendove iako njihovi brodari nemaju hotelčeke i aviončeke!

kad i ako drys bude 160-180 kako su neki analitičari u američkom brodarskom boomu predvidjeli siguran sam da će atpl bit bar 6000 no na tim PE koji ta cijena nosi nekako sam skeptičan da će vozarine sljedećih 20-30 godina ostat na ovim razinama!

no analitičari znaju i pogriješit, a ja nekako sam skeptičan da će bdi na 20 000…

nadam se da sam u krivu i molio bi ako je moguće da me se prestane krivo doživljavat jer ja ne želim nikakvo zlo nikome, a posebno ne dionici koju imam u portfelju!

hvala! [thumbsup]

Ne piše do kad al predpostavljam da će sigurno nekima isteći 2008.-e.Ista je stvar s jadranom i pelješcom.Jadran je sad izašo iz remonta pa možemo očekivati novi ugovor,pelješac je bio do sada na 12000$,osim onog jednog putovanja na 105000$,jer je bio u blizini na povoljnom položaju.Ovi svi ovdje navedeni su kočili rast,tako da prihodi u budućnosti od njih mogu biti samo veći

New Report

Close