ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 06:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kupio sam atpl 2005.g po 900 kn i prodao 2006.g. po 800 kn. Pričalo se da vozarine neće ići gore prije 2012.g pa da se dionice trebaju kupiti 2011.g.
Nakon toga znamo da su vozarine ipak išle odmah gore plus što se dizala cijela burza i dionica je otišla na 3600 kn. Otada znamo da je zbog recesije i pada vozarine cijena došla na jadnih 400 kn.
Mene zanima što se otada, dakle nakon što je dionica počela padati sa 3600 kn, specijalno događalo baš sa ATPL jer otada pratim samo cijenu.
Može li netko dakle opisati događaje oko ATPL od početka 2008 pa do sada. Npr. koliko se brodova prodalo, koliko je kupljeno novih, koliko se trenutno gradi, po kojim je cijenama sve to bilo…
Kako su padali ili skakali prihodi, dobiti, gubiti, da li turizam donosi profit ili ne….itditd.
Dakle ukratko zadnjih 2000-3000 stranica da ne moram sve čitati. Bio bih vam zahvalan i ja a sigurno i mnogo početnika koji nisu nikad imali dionicu.
Hvala lijepa.


Može li netko…

Narudžbe se primaju do 16.00 sati. [yawn]


Kupio sam atpl 2005.g po 900 kn i prodao 2006.g. po 800 kn. Pričalo se da vozarine neće ići gore prije ….

Zar si lojtrice odlučio prodat Dlkv-r-a pa da ideš u atlp ha,ha…
Evo ja zaglibio u Atlp kupio po 460, i još 30-ak dionica po 400…
Eh što da ti kažem cijena ugljena raste – porporcionalno tome idu vozarine gore….
Samo ovdje se slabo trži – oni koji su kupovali po većim cijenama neće da prodaju – skrbnićki se prebacuju itd….
Ti kako hočeš, al mi se ćini da ova dionica neće znaćajnije potegnit (bez obzira na BDI) – neki značajni rast jedino u slučaju izdašne dividende ili preuzimanja…

Lojtra
ukratko … slijedeće godine nakon što stigne 7 novogradnji za koje je AP već platila 100 miliona $ akontacije prvi put u povijesti firme ukupna nosivost flote premašiti će milijun tona (ukoliko ne prodaju još nekoliko starijih brodova) uz prosijek starosti oko 6 godina, …..od nebrodarskih aktivnosti …riješili su se gubitaša DA, hoteli ove produžene sezone posluju odlično…uskoro počinje gradnja poslovno stambene zgrade cca. 25.000 m2 a u planu je i izgradnja marine (ne znam u kojoj je to fazi).Poslovanje je pozitivno, likivdnost uredna i za samu AP nema frke.

Ako vas interesira, za par dana kreće gradnja zgrade ATPL u Dubrovniku! Sve je riješeno, dozvole, izvođač radova…

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Kad ste se planirali do kraja uozbiljiti i korektno se ponašati prema ovoj dionici….što podrazumijeva
jednu- olala korekciju na cijeni-naravno, u pravcu sunca…..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@leconte
marina se gradi točno 20 godina. ok rat je zeznuo 5-10 godina. ali što je sa zadnjih 10 godina??? gruški zaljev je već sužen izgradnjom operativne obale za kruzere tako da će se do dozvola teško doći(kruzeri već sada jedva manevriraju).


@smart

tko je izvođač?? alfa građenje ili konel??
alfa plan je radio krajobrazno rješenje.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


Može li netko dakle opisati događaje oko ATPL od početka 2008 pa do sada.
Hvala lijepa.

Ja ti predlažem da je opet kupiš na 400 i prodaš na 300, a ona će onda opet gore na min. 1200. To je jednostavno tako i nema modela za opisati ovu konfuziju.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

..2014 nema ATPL ispod 800 kn…

@rita
izvođač je po mojim info Tromont

nego, ima li netko tko se kuži u izračunavanje NAV-a ? Smart možda ?

pitanje … koliki će biti NAV Atlantske plovidbe nakon preuzimanja ovih 7 novogradnji ?
znamo da je vrijednost novogradnji cca. 270 miliona dolara , od čega je više od 100 već plačeno… zanima me pripisuje li se ta vrijednost postojećem NAV-u ili ima neka druga računica?

naime, tih 270 miliona dolara novogradnji je vrijednost nekih 1000 kn po dionici… još toliko je vrijednost sada pa me zanima jel to NAV od cca. 2000 ili se računa drugačije… znam da ovdje ima znalaca iz knjigovodstva pa bih lijepo molio za pojašnjenje
hvala

skroman si
ja mislim da ćemo se igrati sa 4 znamenke…

kao što kaže Kormilar ..dionica je trenutno skroz nepredvidiva ali mislim da će se AP kao firma vrednovati puno više kad se malo približimo zapadnom svijetu.. nakon ulaska u EU vjerojatno će se pojaviti i više stranih investitora a AP je uvijek bila blue chip

New Report

Close