ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baltic Exchange Dry Index TM 1885(DOWN 1)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3021(DOWN 42)
Baltic Exchange Panamax Index TM 1771(UP 29)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1503 (UP 2)
Baltic Exchange Handysize Index TM 759(UP 8)

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $25467 (DOWN 389)
BPI Average of the T/C routes $14181 (UP 235)
BSI Average of the T/C routes $15717 (UP 26)
BHSI Average of the T/C routes $11088 (UP 97)

a jeb… te loma ovdije [undecid]

mi smo ipak zemlja slučaj


Jethro šta ti stvarno misliš da će sve to cmoljiti 15 tak godina i da će se onda čarobnim štapićem pojaviti potražnja,, kao tada će se sve zalihe potrošiti? a do tada će gro ljudi od ovih 99% šta ne drže svjetsko bogatstvo, čekati da se to dogodi?
nažalost pogledaj kroz povijest šta se dešavalo nakon velikih slomova i povećanja nezaposlenosti, kako se sve to rješavalo, općenito kad se došlo do točke kad više nisu mogli otpetljati šta su zapetljali,, a definitivno da nitko nikad više neće otpetljati sve ove zavrzlame sa kreditima i dugovanjima,, mogu samo prolongirati za koju godinu,

pa sad dal ćeš bit u kešu, dionicama, nečem 10tom sasvim će ti bit svejedno, glavno da budeš imao glavu na ramenima i da imaš šta za pojest i popit dok si živ


@bug
nažalost, nama smrtnicima nisu jasni okviri ove krize. jednostavno, nezamislivi su nam redovi veličina. ova kriza nije samo došla, ona se generirala od početka devedesetih kad je sve ovo pošlo u jednom smjeru. ne smatram da će to gmizati na istom mjestu, pomaka će biti, a skok neće biti prekonoćni, nego onako, tipa godinu-dvije-tri… tako ja vidim stvar. sa prevelikom lovom sam ušao, ovo je padalo, u jednom trenutku sam htio izaći, no rukovodio sam se "popušio si tek kad prodaš". i tako sad ova dionica roni, a ja čekamligačekam…. nažalost, ne smatram da sam u krivu. dao bog da jesam. ipak, dinamika kretanja na TK govori sasvim drugačije od onoga što ja tvrdim, no TK je okljaštreno u rh i ovisno o stanju u njoj. što je ogledalo čega, ne znam. hr je prešutno bankrotirala i implozijom poreza u mrtvačkom grču će usrkati sve pozitivno i uništiti ono malo što je ostalo. atpl zarađuje lovu vani, a izuva se u hr.
atpl jest too-big-to-fall, ali samo u hr okvirima. a i u to baš nisam jako siguran.
nego, da nisam siguran da će još debelo ispod ovih 400 kn, kupio bih. i dalje ne mislim da sam pogriješio u procjeni da će za koji dan na 350… pa to je samo 12,5%, a atpl svaki dan zvekne za ozbiljan postotak.


Nedavno je neki strani broker u napadaju panike i iskrenosti izjavio kako nisu vlade raznih država te koje su vladari svijeta nego je to, navodno, Goldman Sachs.

I zasto GS kao vladar svijeta dozvoljava da mu dionica padne 50% u godinu dana i da se Senat izivljava na njihovom CEO-u ? U isto vrijeme US obveznice su rasle.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Tko ovo prodaje? Da nisu možda oni koji su se prije neki dan hvalili kupnjama? Ili možda oni koji su osuđivali Techmana, Peru i sve ostale koji su nas odavno upozoravali na moguć pad?

Jedno je očito, da ti prodaješ i sada navlačiš na jefinije [tongue]
[/quote]
Loris a šta se ljutiš. Neki dan si slavodobitno objavio kupnju na 460 i smijao se "jadnicima" koji su prodali. Evo mene u Kini pa ću ti zraknit onako iza kantuja kakva je situacija sa novogradnjama. U pokrajini sam gdje je koncentrirano cca 30 % kineske brodogradnje.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

zanimljivo kako se digne promet kad dionica propadne, a treba svega 100k do 200 k da se spusti na ciljanu razinu – pljuc na ćitav zse. I kakva je to tvrtka koja dopušta da joj rade s dionicom što hoće?
Svojevremeno kad je HT sklizao ispod 200 kn Mudrinić je kupio poveći paket da ohrabri dioničare – a ove živo zaboli.
No ja svoje dionice nedam pa oni to spuštali na 5 kn




Tko ovo prodaje? Da nisu možda oni koji su se prije neki dan hvalili kupnjama? Ili možda oni koji su osuđivali Techmana, Peru i sve ostale koji su nas odavno upozoravali na moguć pad?

Jedno je očito, da ti prodaješ i sada navlačiš na jefinije [tongue]
[/quote]
Loris a šta se ljutiš. Neki dan si slavodobitno objavio kupnju na 460 i smijao se "jadnicima" koji su prodali. Evo mene u Kini pa ću ti zraknit onako iza kantuja kakva je situacija sa novogradnjama. U pokrajini sam gdje je koncentrirano cca 30 % kineske brodogradnje.
[/quote]

Blago vama !!

Nego kolega, pa još na prvoj rečenici od 8 mjeseca sam shavtio da imate povlašteni info tko i kada izlazi odnosno dokle. Svaki daljnji komentar je na tom tragu potvrde, ali nemamo svi te sreće .
ATPL je trenutno 6 najbalja dionica z akupnju na cijelom ZSE !

Twixer

financijska kriza GS je produktivna pa i sam navodiš da obveznive SAD-a rastu !

FINANCIJSKA KRIZA;

Kaže se financijska je kriza, nema para ! Gdje su pare ?

Pa jednostavno , banke ih povuku s tržišta. Koje banke ? WallStreet banke ! Što dobijaju time ?
Opću krizu svih ovisnih država i gospodarstava ili svih osim njih samih ! Zašto to rade ?

Pa zato jer tako najbolje zarađuju, a na burzama kupuju za ništa dobre i velike firme .
Kada to prestaje ? Kada ocjene da potražnja novaca uz pristanak plaćanja velikih kamata jenjava i kada su napravili dovoljno jeftinih akvizicija na burzama. Što se onda deršava ?

Onda preko noći puste novce na tržište i financijska kriza nestaje . Na plasiranim novcima u krizi dignu ogromne kamate, dovoljnop velike da svaku Vladu ucjenjuju bez imalo problema.
Što s dionicama ? Na tržište upumpaju novi novac i kupcima prodaju iste dionice koje su kupili u krizi po nekoliko puta većim cijenama.
Gdje zarađuju i kada ? Svugdje i u svakoj krizi ili obilnim vremenima, njima je doslovno svejedno ili bolje rečeno krize im više dobiti nose.

Što s ljudima koji su u međuvremenu ostali bez posla i firmama koje su otišle u steča ?
To nije njihova briga to je briga Vlada tih zemljalja, a oni se moraju jako skupo zadužiti kod WaalStreeta da ne izbije socijalna pobuna ili državni udar. Ucjena je zatvorena !

P.S. kolega Techamn, mogli ste malo proširiti krug ljudi kojima ste vi ili netko u vašem nizu javili info o rasprodaji dionica ATPL-a . I tako ih stranac prodaje, pa mogo je popušiti debelo da smo svi na vrijeme znali, a sada pušimo mi vaši susjedi s kojima i dalje morate živjeti ! Ako želi na silu van iz ATPL mogao je debelo to platiti, a ne ovako !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

možete reći što god želite ali ovo nema veze sa razumom…cijela firma trenutno vrijedi cca. 100 mil. $ taman koliko su vlastitog keša avansirali za novogradnje…taoci smo jedne gadne igre širih razmjera od lokalnog i sad treba čekati da se sva imovina tj. ono što vrijedi preseli u ruke koje kolo vode, tek tada će se opet krenuti u pozitivnom smjeru…ako to neće biti okidač onda mislim da je svejedno koju vrstu imovine imaš jer kao što Jethro kaže bitno je da glava ostane na ramenima…mene fascinira činjenica da keš ima toliku vrijednost usprkos tome što je zadnjih par godina natiskano dolara ko šodera…


Evo mene u Kini pa ću ti zraknit onako iza kantuja kakva je situacija sa novogradnjama. U pokrajini sam gdje je koncentrirano cca 30 % kineske brodogradnje.

Pusti brodogradnju kvragu, nema od ovog ništa. Nego zrakni ti Kinezima da im je sad izvrsna šansa da kupe cijeli Dubrovnik skupa sa Atlanskom. Ajde spasi stvar. Ti si sigurno bio u CK i imaš tamo veza. Samo brzo jer će voda skoro do glavne palube. Već su svi miševi na glavnoj palubi a orkestar svira posmrtni marš. Btw drys je vani u zadnji sat vremena narastao 4%.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-atlantska-potonula-ispod-400-kuna-prvi-put-od-15-prosinca-2004/ar-14904/
Da li sam pogriješio što sam kupio danas, vidjet će mo već sutra! [undecid]

pa što se čudite padu vrijednosti cijene dionice…pa svi vani brodari su na najnižim povijesnim razinama….debelo niže nego 2009….

Kune nisu problem, kuna nema

New Report

Close