ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Koliko vrijede dubrovački hoteli?Vidjeli smo ovaj vikend koliko vrijedi turizam u Dubrovniku!!!
Ova sramota u Radisonu ovaj vikend je nevjerojatna!!!Destinacija koja se predstavlja kao mjesto za elitni turizam!!!Pošalje interventnu policiju na goste hotela!!!Atlantic grupa je dovela 1200 gostiju za vikend u Dubrovnik.Iza 11 sati je bilo 39 prijava policiji zbog preglasne muzike.Evo toliko vrijede Dubrovački hoteli sa pet zvijezdica,koji rade dva mjeseca u godini i svi bez izuzetka su gubitaši.Znate kada će Vam opet Atlantig grupa doći.NIKADA!!!

Takvi nam gosti ne trebaju!!!U prvom redu svugdje u normalnom svijetu bi im zvali policiju za to što se događalo u hotelu.Cijeli Orašac i okolni elafiti nisu mogli normalno spavati radi pijanih bogataša.Neznam kako bi ti postupio da takvima iznajmiš nešto pa da ti lome objekat,da te susjedi zovu zbog muzike pirotehnike,da imaš dojave na policiju razmisli malo.To je bio bahatluk bez granica.Zapamti da ima gostiju koji su uvijek dobrodošli i onih za koje bi poželjeli da nikada nisu ni došli,a u ovom slučaju riječ je o ovima potonjima!!!
[/quote]
Najbolje da su poslali lovu i nikada došli.Vi ste ipak jedan renomirani graaad koji služi samo za obavljanje nužde turista sa cruisera.Za drugo je previše posla.E da i pakrking Vam jedini profitabilan posao!!
[/quote]
daj ne lupetaj bez veze




Koliko vrijede dubrovački hoteli?Vidjeli smo ovaj vikend koliko vrijedi turizam u Dubrovniku!!!
Ova sramota u Radisonu ovaj vikend je nevjerojatna!!!Destinacija koja se predstavlja kao mjesto za elitni turizam!!!Pošalje interventnu policiju na goste hotela!!!Atlantic grupa je dovela 1200 gostiju za vikend u Dubrovnik.Iza 11 sati je bilo 39 prijava policiji zbog preglasne muzike.Evo toliko vrijede Dubrovački hoteli sa pet zvijezdica,koji rade dva mjeseca u godini i svi bez izuzetka su gubitaši.Znate kada će Vam opet Atlantig grupa doći.NIKADA!!!

Takvi nam gosti ne trebaju!!!U prvom redu svugdje u normalnom svijetu bi im zvali policiju za to što se događalo u hotelu.Cijeli Orašac i okolni elafiti nisu mogli normalno spavati radi pijanih bogataša.Neznam kako bi ti postupio da takvima iznajmiš nešto pa da ti lome objekat,da te susjedi zovu zbog muzike pirotehnike,da imaš dojave na policiju razmisli malo.To je bio bahatluk bez granica.Zapamti da ima gostiju koji su uvijek dobrodošli i onih za koje bi poželjeli da nikada nisu ni došli,a u ovom slučaju riječ je o ovima potonjima!!!
[/quote]
Najbolje da su poslali lovu i nikada došli.Vi ste ipak jedan renomirani graaad koji služi samo za obavljanje nužde turista sa cruisera.Za drugo je previše posla.E da i pakrking Vam jedini profitabilan posao!!
[/quote]
viggo ja sam došljak u grad dubrovnik. i sam sam imao negativan stav. ali sad znam drugačije. a neodgojeni nigdje nisu dobrodošli. pa ja sam ove godine u radissona imao 200 rusa(opustošili su podrume po pelješcu i prije same večere) i nikakva policija nije dolazila. da bi ti u radissona došla policija(koji je naizoliraniji 5 star hotel u dbk) moraš stvarno bit retard žešći.
ponavljam…daleko im kuća….

i za tvoj info…nije graaaaaad nego groooooaad

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south



..
Po meni se ništa bitno nije desilo na polju vozarina zadnjih godinu-dvije.
..

U točno godinu dana vozarine za panamaxe su pale ravno 40 posto ( s 21500 na 13000 dolara dan ).
U točno godinu dana vrijednost 5 godina starog panamaxa je pala 35 posto ( s 40 na 26 mil dolara ).
U točno godinu dana vrijednost 10 godina starog panamaxa je pala 50 posto ( s 33 na 22 mil dolara ).

Skladno s gore navedenim, u točno godinu dana je cijena dionice atpl pala 45 posto ( s 825 na 450 kn )

Evo osim tih tričarija se nije ništa bitno promjenilo.
[/quote]

OK, pošteno. Ja sam više ciljao na ravnotežu ponude i potražnje i očekivanja na tom polju. Zar nije da cijene na burzama reflektiraju očekivanja od budućnosti, a ne sadašnjost…
[/quote]
Po meni nije problem u previše novogradnji nego u globalnoj gospodarskoj situaciji u svijetu koja stagnira,ali kad krene oporavak to bi se trebalo prvo primjetiti na vozarinama

Do 31.12.2010.g. bilo je za isporuku za 2011g. evidentirano 263 panamaxa,a u izvješću za 1Q stoji u naruđbama 201 novogradnja(neki su otkazali,a neki prolongirali isporuku za 2012,2013g) od toga je isporučeno 27 novogradnji do 31.3.
Do danas je u 2011g. u rezalištima završilo 60 panamaxa(lani cijelu godinu 8),a sve ukupno 450 drybulkera 22.188.358DWT(lani 258drybulkera 7.401.217DWT)
Trenutno u svijetu plovi oko 1700 panamaxa

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham




Koliko vrijede dubrovački hoteli?Vidjeli smo ovaj vikend koliko vrijedi turizam u Dubrovniku!!!
Ova sramota u Radisonu ovaj vikend je nevjerojatna!!!Destinacija koja se predstavlja kao mjesto za elitni turizam!!!Pošalje interventnu policiju na goste hotela!!!Atlantic grupa je dovela 1200 gostiju za vikend u Dubrovnik.Iza 11 sati je bilo 39 prijava policiji zbog preglasne muzike.Evo toliko vrijede Dubrovački hoteli sa pet zvijezdica,koji rade dva mjeseca u godini i svi bez izuzetka su gubitaši.Znate kada će Vam opet Atlantig grupa doći.NIKADA!!!

Takvi nam gosti ne trebaju!!!U prvom redu svugdje u normalnom svijetu bi im zvali policiju za to što se događalo u hotelu.Cijeli Orašac i okolni elafiti nisu mogli normalno spavati radi pijanih bogataša.Neznam kako bi ti postupio da takvima iznajmiš nešto pa da ti lome objekat,da te susjedi zovu zbog muzike pirotehnike,da imaš dojave na policiju razmisli malo.To je bio bahatluk bez granica.Zapamti da ima gostiju koji su uvijek dobrodošli i onih za koje bi poželjeli da nikada nisu ni došli,a u ovom slučaju riječ je o ovima potonjima!!!
[/quote]
Najbolje da su poslali lovu i nikada došli.Vi ste ipak jedan renomirani graaad koji služi samo za obavljanje nužde turista sa cruisera.Za drugo je previše posla.E da i pakrking Vam jedini profitabilan posao!!
[/quote]
O tome se već puno puta razgovaralo ,svi bi eure ali da stranci dođu do granice ubace u HR i da se vrate i da slučajno ne probude nekog putem.


Po meni nije problem u previše novogradnji nego u globalnoj gospodarskoj situaciji u svijetu koja stagnira,ali kad krene oporavak to bi se trebalo prvo primjetiti na vozarinama

Do 31.12.2010.g. bilo je za isporuku za 2011g. evidentirano 263 panamaxa,a u izvješću za 1Q stoji u naruđbama 201 novogradnja(neki su otkazali,a neki prolongirali isporuku za 2012,2013g) od toga je isporučeno 27 novogradnji do 31.3.
Do danas je u 2011g. u rezalištima završilo 60 panamaxa(lani cijelu godinu 8),a sve ukupno 450 drybulkera 22.188.358DWT(lani 258drybulkera 7.401.217DWT)
Trenutno u svijetu plovi oko 1700 panamaxa

Svjetsko gospodarstvo ipak raste na globalnoj razini, a tržište za bulkere je cijeli svijet. Istina jest da nije to ni blizu idealnoj situaciji, ali ipak. Onda ima tu još stvari, po meni, npr. rast potražnje za energijom, pogotovo iz tradicionalnih izvora (ugljen), hranom… Sam veliš da i dio brodova ide u rezališta, a to što se naručivalo zadnjih godina se neće naručivati u idućima i tako… vraća se ravnoteža u nekom razumnom roku.

Buy When There's Blood In The Streets

pa to i nije u dubrovniku. to je 20 km od dubrovnika, orašac, bivši vrtovi sunca. vjerojatno je bilo besramno glasno, ako je netko zvao policiju. ili je stvar dobre akustike pa se sve čuje. mozda je netko zvao s elafita :-).



Po meni nije problem u previše novogradnji nego u globalnoj gospodarskoj situaciji u svijetu koja stagnira,ali kad krene oporavak to bi se trebalo prvo primjetiti na vozarinama

Do 31.12.2010.g. bilo je za isporuku za 2011g. evidentirano 263 panamaxa,a u izvješću za 1Q stoji u naruđbama 201 novogradnja(neki su otkazali,a neki prolongirali isporuku za 2012,2013g) od toga je isporučeno 27 novogradnji do 31.3.
Do danas je u 2011g. u rezalištima završilo 60 panamaxa(lani cijelu godinu 8),a sve ukupno 450 drybulkera 22.188.358DWT(lani 258drybulkera 7.401.217DWT)
Trenutno u svijetu plovi oko 1700 panamaxa

Svjetsko gospodarstvo ipak raste na globalnoj razini, a tržište za bulkere je cijeli svijet. Istina jest da nije to ni blizu idealnoj situaciji, ali ipak. Onda ima tu još stvari, po meni, npr. rast potražnje za energijom, pogotovo iz tradicionalnih izvora (ugljen), hranom… Sam veliš da i dio brodova ide u rezališta, a to što se naručivalo zadnjih godina se neće naručivati u idućima i tako… vraća se ravnoteža u nekom razumnom roku.
[/quote]
Pa naravno,shipping je ciklički biznis,čim više scrapa tim bolje za vozarine,jer će ravnoteža biti prije napravljena,a ova je godina rekordna,evo pregled Demolition-a 2000-2011g.

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Ćitav eu se zeleni i preko 4% samo ovaj naš čemer jedva da prijeđe preko 1 %…
Ahh što sad bar će dividenda bit dobra – s oporavkom i vozarine gore

Čovjek se dao u antistresnu akciju. Znači da pazi na svoje zdravlje kako bi neopterećen odlučivao o ključnim stvarima firme. To treba povaliti, a dionice bi trebale skočiti jer su pod sigurnim vodstvom.

S mojnovac.net:
Capesize 28.650 dollar (- 1,0 prosent)
Panamax 13.323 dollar (+ 0,8 prosent)
Handysize 10.388 dollar (+ 1,1 prosent)
Supramax:15.553 dollar (+ 0,2 prosent)

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $28650 (DOWN 299)
BPI Average of the T/C routes $13323 (UP 100)
BSI Average of the T/C routes $15553 (UP 28)
BHSI Average of the T/C routes $10388 (UP 110)



Koliko vrijede dubrovački hoteli?Vidjeli smo ovaj vikend koliko vrijedi turizam u Dubrovniku!!!
Ova sramota u Radisonu ovaj vikend je nevjerojatna!!!Destinacija koja se predstavlja kao mjesto za elitni turizam!!!Pošalje interventnu policiju na goste hotela!!!Atlantic grupa je dovela 1200 gostiju za vikend u Dubrovnik.Iza 11 sati je bilo 39 prijava policiji zbog preglasne muzike.Evo toliko vrijede Dubrovački hoteli sa pet zvijezdica,koji rade dva mjeseca u godini i svi bez izuzetka su gubitaši.Znate kada će Vam opet Atlantig grupa doći.NIKADA!!!

Takvi nam gosti ne trebaju!!!U prvom redu svugdje u normalnom svijetu bi im zvali policiju za to što se događalo u hotelu.Cijeli Orašac i okolni elafiti nisu mogli normalno spavati radi pijanih bogataša.Neznam kako bi ti postupio da takvima iznajmiš nešto pa da ti lome objekat,da te susjedi zovu zbog muzike pirotehnike,da imaš dojave na policiju razmisli malo.To je bio bahatluk bez granica.Zapamti da ima gostiju koji su uvijek dobrodošli i onih za koje bi poželjeli da nikada nisu ni došli,a u ovom slučaju riječ je o ovima potonjima!!!
[/quote]
gospon viggo
svaki hotel ima kućni red pa bio on 2,3.4 ili 5 zvjezdica.
dalje ne treba raspravljat…

New Report

Close