ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zna li se tko prodaje?

zna li se tko kupuje?

@Leconte, ne nasjedajte, kupuje isti što prodaje, ovo ide još dolje pa na kiseljenje. Pamet u glavu da ne ostanete zatočeni ko papilon sinoć na vražjem otoku. NE KUPUJTE. Arapi su naša šansa. @Jethro da li si čuo za riječ CONSULTING?

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Inače se firme kupuju tako da se šalju mailovi malim dioničarima naokolo…

Buy When There's Blood In The Streets



@Leconte
, ne nasjedajte, kupuje isti što prodaje, ovo ide još dolje pa na kiseljenje.

Čarobna kugla kolega ili neki napitak? Sada na 425kn nagovarati ljude na prodaje je više nego podlo!
Zašto isti tekst niste pisali na 800-900kn kolega već ste pisali kako to ide na 2000kn.
Vi ste gadno izgubili ovdje i bolje radi nas koji imamo ATPL da se Vi više ne vraćate jer uistinu ne znate s dionicama. ATPL ispod 405kn neće i ne može!
Iako po meni formira se dno i neće dugo trajati, a kad krene onda ćete plakati za ovim razinama.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!




@Leconte
, ne nasjedajte, kupuje isti što prodaje, ovo ide još dolje pa na kiseljenje.

Čarobna kugla kolega ili neki napitak? Sada na 425kn nagovarati ljude na prodaje je više nego podlo!
Zašto isti tekst niste pisali na 800-900kn kolega već ste pisali kako to ide na 2000kn.
Vi ste gadno izgubili ovdje i bolje radi nas koji imamo ATPL da se Vi više ne vraćate jer uistinu ne znate s dionicama. ATPL ispod 405kn neće i ne može!
Iako po meni formira se dno i neće dugo trajati, a kad krene onda ćete plakati za ovim razinama.

[/quote]
Europa debelo u plusu a ATPL u debelom minusu što bi tek bilo da se Europa crvenila, poslušajte kormilara dok se ovi s poklonjenim dionicama ne istresu tek onda možda ili ćete postati dugoročni (znate onu utjehu ja kupujem budučnost)




@Leconte
, ne nasjedajte, kupuje isti što prodaje, ovo ide još dolje pa na kiseljenje.

Čarobna kugla kolega ili neki napitak? Sada na 425kn nagovarati ljude na prodaje je više nego podlo!
Zašto isti tekst niste pisali na 800-900kn kolega već ste pisali kako to ide na 2000kn.
Vi ste gadno izgubili ovdje i bolje radi nas koji imamo ATPL da se Vi više ne vraćate jer uistinu ne znate s dionicama. ATPL ispod 405kn neće i ne može!
Iako po meni formira se dno i neće dugo trajati, a kad krene onda ćete plakati za ovim razinama.

[/quote]
Kolega ne podgrijavajte naivnima lažnu nadu jer koliko vidim ovdje ima dosta naivaca. Pokušavam ljude nagovoriti da bojkotiraju burzu. Ovo je žalosno što se događa a događa se lopovluk. Koja je razlika za male ulagače (kojima su više manje ulazi iznad 1000 kuna) da li je dionica na 400 ili 800 kuna? Samo sa psihološke strane je velika jer se na 800 osjeća relativno siguran a sad je beznadan i očajan. Oni je neće prodavati ni na 1000 a sad se na 400 već odlučuju na potez očajnika i to je cilj lopova da se domognu njihovih dionica u takvoj situaciji. I zato NE KUPOVATI I NE PRODAVATI to je moja preporuka. Nakon svakog lupanja po asku kad kupuje naivna buranija dionica ide dolje ispod ulaza i tako već 4 godine. Zadržavaju se mali i sad im se te dionice poniranjem žele uzeti. Spominje se neki target on nekog vlade od 200 kuna. Pa tko se ne bi usro i poslao burzu i Atlansku kvragu? Kad se uzmu, onda tek dionica ide gore, a usput javljaju se veliki znalci i objašnjavaju zašto dionica ide gore. Ovo je velika i prljava igra i ako niste mentalno i emocionalno jaki okanite se burze. Ovdje Prodaja znači registrirani gubitak jer ste ostali i bez dionica i bez love, a kupnja malih ulagača samo dublje poniranje dionice. Vi ste uistinu ćoravi ako to ne vidite. Ovdje ekipa dela svoj posao na jedan brutalan način i tu se niš ne može napraviti.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Čak i INDEX piše koliko je pala Atlantska plovidba, Vaš link.

"Kako se zaključuje u analizi to je posve u skladu s kretanjima u svijetu, gdje su relevantni indeksi na zapadnim burzama također pali između 6,5 i 8,15 posto. Također primjećuje se kako su cijene nekih dionica poprimile i apsurdne vrijednosti pa se tako dionice Atlantske plovidbe prodaju za 450 kuna, a ima kapitala i rezervi od 1160 kuna po dionici."

Slijedeća vijest će sigurno biti da su Grubnić i Simona umjesto skupih krpica počeli kupovati ATPL jer su, nakon dugotrajnih konzultacija procijenili da brodarski sektor ipak ima prilično svijetlu budućnost.

tako dionice Atlantske plovidbe prodaju za 450 kuna, a ima kapitala i rezervi od 1160 kuna po dionici.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hvala-vladou-posljednje-tri-godine-hrvatske-tvrtke-izgubile-na-vrijednosti-200-milijardi-kuna–/573845.aspx

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


Kolega ne podgrijavajte naivnima lažnu nadu jer koliko vidim ovdje ima dosta naivaca. Pokušavam ljude nagovoriti da bojkotiraju burzu. Ovo je žalosno što se događa a događa se lopovluk. Koja je razlika za male ulagače (kojima su više manje ulazi iznad 1000 kuna) da li je dionica na 400 ili 800 kuna? Samo sa psihološke strane je velika jer se na 800 osjeća relativno siguran a sad je beznadan i očajan. Oni je neće prodavati ni na 1000 a sad se na 400 već odlučuju na potez očajnika i to je cilj lopova da se domognu njihovih dionica u takvoj situaciji. I zato NE KUPOVATI I NE PRODAVATI to je moja preporuka. Nakon svakog lupanja po asku kad kupuje naivna buranija dionica ide dolje ispod ulaza i tako već 4 godine. Zadržavaju se mali i sad im se te dionice poniranjem žele uzeti. Spominje se neki target on nekog vlade od 200 kuna. Pa tko se ne bi usro i poslao burzu i Atlansku kvragu? Kad se uzmu, onda tek dionica ide gore, a usput javljaju se veliki znalci i objašnjavaju zašto dionica ide gore. Ovo je velika i prljava igra i ako niste mentalno i emocionalno jaki okanite se burze. Ovdje Prodaja znači registrirani gubitak jer ste ostali i bez dionica i bez love, a kupnja malih ulagača samo dublje poniranje dionice. Vi ste uistinu ćoravi ako to ne vidite. Ovdje ekipa dela svoj posao na jedan brutalan način i tu se niš ne može napraviti.

svaka čast. čitam forum već par miseci bez da sam stavio ikakav post jer naprosto nemam što reći na cjelokupnu situaciju, ali jednostavno mora sam vas pohvalit kolega jer se slažem s vašom interpretacijom stanja ATPL i našeg tržišta.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.



imam osjećaj da se želi pošto poto istisnuti male iz ove dionice što više…

Mene taj osjećaj drži od 2002, nego jel netko primio mail neke strane fundacije ja mislim iz katra, dao sam na prevođenje o mogućoj kupnji dionica Atlanske. Neznam jel to neka zeka jer ovdje nisam predstavljen imenom i prezimenom. Isto mi dobio i rođo koji je do grla u Atlanskoj a jadan pojma nema koja je sad cijena i na čemu je. Kaže on meni nedam ja svoje dionice to može bit neka prevara, a na gubitku je 70 posto. Meni isto liči na šalu ali…..sa ovim padom i čudnim događanjima sve je moguće. [undecid]

a ja imam osjećaj da je kao krajem 2007. samo kontra,, kad je na cijenama od preko 3.000 kn, ekipa samo pod drugim nickovima vikala ide to na 4 – 5.000 i više kn, i leđero se iskrcavala, iako se tada tržila već po 3-4 x većoj vrijednosti od realne,, tako je i danas samo kontra na drugoj strani,, al dobro tko preživi može u mirovinu za koju godinu

@Kormilar
slažem se sa napisanim … ja se samo malo zajebajem jer od muke mi ne preostaje ništa više…spušio sam brdo love u ovoj kockarnici, ustvari nisam "još" jer u rukama imam brdo ovih "bezvrijednih" dionica i ne mislim unovčiti gubitak … i sad niti kupujem niti prodajem jednostavno gledam i čekam da vrijeme prođe…ako rokne još dolje brišem sve linkove vezane uz burzu i ne gledam slijedećih par godina … kolo sreće se okreće…
opet da sam u kešu strašno bi me svrbili dlanovi…ne znam kako bih se othrvao porivu da kupim…

New Report

Close