ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Kolega ja sam konzultant pa nerado dajem besplatne savjete ali vjerujem da su to KODT-RA i KOEI (obe imam u portfelju i planiram debljati). Ima i jedna koja je po meni stvorena za trejdanje i igranje na ovakve situacije ali nju bi ipak zadržao za sebe.

Eto ja bio iskren 66.6%. Sad da vidim Vas. Koliko znamenaka vam ima srednjak ATPL? Tri ili 4? Mora da je gadno jer spavate na ovom topicu. Od zadnjig 8 postova 5 je na ATPL a niste je ni prijavili u portfelj.

Eto, sve rekoste o sebi. svoje djelovanje na ovom forumu opisali ste kao prvorazrednu zaj… jer sama svrha foruma bi trebala biti razmjena mišljenja, savjeta ili čega već, a od vas se već godinama ne može pročitati ništa konstruktivno. Gotovo svakim postom samo provocirate, naslađujete se tuđim gubicima, a kada dođe do rasta jednostavno nestanete. Kada ste već toliki stručnjak u području brodarstva bilo bi pošteno da pišete konstruktivno i nedvosmisleno, a na provokacije ne bi trebali nasjedati. Migoljite u nedorečenosti poput zmije i prosipate maglu, a onda na kraju i slavodobitno poentirate s "Kolega ja sam konzultant pa nerado dajem besplatne savjete" kao da se podrazumjeva da vi ne morate ništa ni reći. E pa ne morate, to je istina, ali je onda vaše sudjelovanje na forumu zaista prava smijurija.
S kolegom Lorisom se primjerice, ne slažem u puno stvari jer zna pisati paušalno, brzopleto i ponekad zaista pobrkati pojmove ali on pokušava nešto reći i zna napisati zanimljive ljudske postove koji imaju glavu i rep.

Vidim da se na forumu, a i ne samo tu, sve vrti oko Grčke, zemlje s desetak miliona stanovnika i jednako toliko problema. Želio bih pokrenuti raspravu o tome što za ATPL (jer ovo je taj topic) znači bilo koji scenarij koji se može rasplesti u Grčkoj.
Inače, moje je mišljenje da će tamo uskoro (ne znam vremenski okvir ali ne duži od nekoliko godina) padati glave i da upumpavanje novca od strane pokvarenjaka i licemjera iz Njemačke, Francuske itd na način da stanovnici tamo postanu roblje, što već na neki način i jesu nije dugoročno održivo. Činjenica je da su Grke pokopali sami Grci i da su na kraju krajeva oni sami odlučivali o neodgovornom zaduživanju. A to je u ime naroda radila gotovo jednaka skupina kriminalaca i korumpiranih političara, koja je isplivala sustavnom negativnom selekcijom, kakva se organizirala i kod nas. I tu nikakvi izbori, kompromisi i hladne glave ne mogu pomoći. Jednostavno, to narod mora riješiti na ulici i tako će na kraju biti jer je uvijek u povijesti tako i bilo. No što to znači za ATPL, hoće li se ona zbog toga tržiti na 0,10 BVPS, da li će bankrotirati, da li će svijet stati i sve otići u PM ili će se dogoditi nešto četvrto? Eto, o tome bih želio da podijelimo razmišljanja. Ovdje ima dosta ljudi koji znaju pisati pametne postove i razmišljati svojom glavom tako da se nadam da bi rasprava mogla biti zanimljiva.
[/quote]

za atpl to moze biti samo dobro.

Ima li netko info koliko je brodova ATPL potonulo zadnji mjesec? Izgleda pola flote. Dajte ljudi nije sve tako crno, eto ja vjerujem da će sutra mali skok, makar 2% za početak tjedna.
[thumbsup]

očito da je previše palo nego što je normalno,ali veliki ne mogu drugačije..ne mogu čekati loša vremena,nego moraju izlaziti prije nego ta loša vremena dođu,pogotovo na plitkim tržištima kao što je zse,jer ako dođu brzo ta loša vremena,na bidu neće biti nikoga,a to je za velike veliki problem jer ne mogu izaći na mala vrata sa velikom lovom,lova im ostaje zarobljena,i onda mogu samo plakat…jer će dio investitora povlačiti novac iz fondova,i oni će morat prodavati dionice,nije bitno je li dionica totalno podcijenjena ili je totalno precijenjena..pad ekonomije pri jako niskim kamatnim stopama je itekako opasna stvar,jer centralne banke nemaju mehanizme s kojima će spriječiti stampedo,koji pravi domino efekt..najgore bi bilo kad bi ljudi počeli povlačiti svoje depozite iz banaka,tada bi nastao pravi kaos,a mehanizam obrane ne postoji…e upravo toga se boje ovi što izlaze,i upravo će oni stvoriti taj stampedo..bit će zanimljivo,sam pad dionica gura sve ekonomije u novu recesiju,a to se upravo događa..nažalost..dani za naplatu dobrih vremena su pred vratima…..kaže soroš koji je već odavno prodao svoje dionice….


očito da je previše palo nego što je normalno,ali veliki ne mogu drugačije..ne mogu čekati loša vremena,nego moraju izlaziti prije nego ta loša vremena dođu,pogotovo na plitkim tržištima kao što je zse,jer ako dođu brzo ta loša vremena,na bidu neće biti nikoga,a to je za velike veliki problem jer ne mogu izaći na mala vrata sa velikom lovom,lova im ostaje zarobljena,i onda mogu samo plakat…jer će dio investitora povlačiti novac iz fondova,i oni će morat prodavati dionice,nije bitno je li dionica totalno podcijenjena ili je totalno precijenjena..pad ekonomije pri jako niskim kamatnim stopama je itekako opasna stvar,jer centralne banke nemaju mehanizme s kojima će spriječiti stampedo,koji pravi domino efekt..najgore bi bilo kad bi ljudi počeli povlačiti svoje depozite iz banaka,tada bi nastao pravi kaos,a mehanizam obrane ne postoji…e upravo toga se boje ovi što izlaze,i upravo će oni stvoriti taj stampedo..bit će zanimljivo,sam pad dionica gura sve ekonomije u novu recesiju,a to se upravo događa..nažalost..dani za naplatu dobrih vremena su pred vratima…..kaže soroš koji je već odavno prodao svoje dionice….

zato to i kaže što je prodao svoje dionice…



očito da je previše palo nego što je normalno,ali veliki ne mogu drugačije..ne mogu čekati loša vremena,nego moraju izlaziti prije nego ta loša vremena dođu,pogotovo na plitkim tržištima kao što je zse,jer ako dođu brzo ta loša vremena,na bidu neće biti nikoga,a to je za velike veliki problem jer ne mogu izaći na mala vrata sa velikom lovom,lova im ostaje zarobljena,i onda mogu samo plakat…jer će dio investitora povlačiti novac iz fondova,i oni će morat prodavati dionice,nije bitno je li dionica totalno podcijenjena ili je totalno precijenjena..pad ekonomije pri jako niskim kamatnim stopama je itekako opasna stvar,jer centralne banke nemaju mehanizme s kojima će spriječiti stampedo,koji pravi domino efekt..najgore bi bilo kad bi ljudi počeli povlačiti svoje depozite iz banaka,tada bi nastao pravi kaos,a mehanizam obrane ne postoji…e upravo toga se boje ovi što izlaze,i upravo će oni stvoriti taj stampedo..bit će zanimljivo,sam pad dionica gura sve ekonomije u novu recesiju,a to se upravo događa..nažalost..dani za naplatu dobrih vremena su pred vratima…..kaže soroš koji je već odavno prodao svoje dionice….

zato to i kaže što je prodao svoje dionice…

[/quote]
da i ustedio si par miljardi gubitka… [wink]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ali oni kolo vode,oni pokreću krize i oporavke,banke su postali vladari svijeta….

Uglavnom dividendu su podijelili u dionicama onima koji to zaslužuju. Jedino ispravno i pošteno.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Udarni naslov u najtiražnijim talijanskim novinama Corriere della sera: 3000 milijarde eura protiv krize.
Ha,ha oni koji su prodavali atlp po ovim cijenama rado ću im vratit dionice po 800

issac newton mogao je izračunati bilo koji razmak između zvijezda,imao je matematiku i fiziku u malom prstu pa je sve novce izgubio na burzi,i prije nego je umro,rekao je:sve mi je jasno,ali kuda ta luda svijetina gura tečajeve na burzi,to nikad nisam shvatio….nije jedini..obično su na burzu bogataši slali svoje najgore sinove…heh…trgovati na plitkoj burzi koja nije s ničim zaštićena,od regulatora do države u vrijeme jakih nestabilnosti je jako gadna stvar…


Udarni naslov u najtiražnijim talijanskim novinama Corriere della sera: 3000 milijarde eura protiv krize.
Ha,ha oni koji su prodavali atlp po ovim cijenama rado ću im vratit dionice po 800

znamo svi što je pisalo na bukvi….
da se razumijemo većim dijelom sam u dionicama tako da mi ova situacija neće još dugo odgovarati. [shocked]

lp

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

jel to scenario ingre na pomolu?

ođe raspad sistema [shocked]

mi smo ipak zemlja slučaj

New Report

Close