ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 23:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


ATPL je danas pao više od ;
Magme, Ingre, Badela, Optime, Diokia, IGH……

Međutim lijepi ukrcaja je bio danas na 460 !


Skrušeno bih savjetovao uvaženog stručnog kolegu da bi ulet po 426,60 bio puno bolji i da 460 i nije baš nešto za hvaliti se. Znam da je nakon bitke lako biti general ali istio tako bolje je svašta jesti nego svašta govoriti (pisati) [sealed]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Kolega Techman, TA kaže da će ovi što ulaze ispod 500kn itekako zaraditi. U ovom valu ATPL će se opet primaknuti GAPU na 560kn, vjerujem kako ga neće odmah zatvoriti, nakon toga ide korekcija i novo veće dno, potom ide rast, punjenje GAP-a i šuc do 820-830kn.
Eto to je moja prognoza,a naravno svatko odlučuje za sebe!
Dionica se sruši na manjim volumenima do 426kn,a potom se mezi obilato do 600kn u snažnijim volumenima. Mudri kapitalisti itekako dobro igraju svoju igru.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!




@NevenS
problem je u tome što je krajem 2008. ova dionica u tri mjeseca sa 2000 kn pala na 500, dakle pala je 75% u tri mjeseca. vrlo kirurški. od sredine 2009. godine ova dionica bez prestanka pada i u zadnja tri mjeseca je pala za cca 40%. samo nije isto kad padne sa 2000 u tri mjeseca i počne rast, i kad pada sa 1300 preko dvije godine i – ne naraste ni jednom. ovo je daleko bolniji scenarij. klanje grickalicom. pogledaj ingru…

A kažeš da ti je prosjek 800 kn, pa kad si ti kupovao – prije 4 mje. ?
Kad si došao do zakljućka da to pada od 2009 – zašto si kupovao?

[/quote]

kreže, ne navodim da mi je prosjek 800 kn, to si ti nešto lončiće pobrkao. kupio sam i prestao gledati burzu. kupio sam viškom novca koji mi ne treba i na koji nisam računao. kupio sam prije rasta na 1300, tj prije pada na ove grane. kad sam je opet pogledao, imao sam što vidjeti, a i pitati se. no opet, doći će to na svoje. kao umjereni optimist se nadam do 2017, najkasnije do 2019 (npr dva mandata).
na koncu, kako rekoh… probudilo se ono toplo ljudsko u meni pa komentiram glasno. ne mogu uvijek biti cool. nije u ljudskoj prirodi :-))

Ljudski je se nadati i ja se nadam da ćete uspjeti povrati investiciju ako ne na ovoj dionici onda na nekoj drugoj. Samo čemu toliki pesimizam, brodarske dionice su cikličke + što su brodarine pale + panika radi krize i sad smo tu gdje jesmo. Ova firma postoji od 1955 i neće nestat preko noći ovaj pad je po mom mišljenju predubok i zbog toga sam ušao. Uz Dlkv ova firma je najviše potonula samo za Dlkv ima i te kakvih razloga dok za ovu dionicu ne vidim razlog.
Bumo vidjeli -evo ja se prvi nadam da će se ova dionica vratit na 1300 🙂


Kolega Techman, TA kaže da će ovi što ulaze ispod 500kn itekako zaraditi. U ovom valu ATPL će se opet primaknuti GAPU na 560kn, vjerujem kako ga neće odmah zatvoriti, nakon toga ide korekcija i novo veće dno, potom ide rast, punjenje GAP-a i šuc do 820-830kn.
Eto to je moja prognoza,a naravno svatko odlučuje za sebe!
Dionica se sruši na manjim volumenima do 426kn,a potom se mezi obilato do 600kn u snažnijim volumenima. Mudri kapitalisti itekako dobro igraju svoju igru.

1. Kolega Machete sjećate li se Geronima i tehničkih. Pokazale su se izvrsne ali samo za njega
2. Gdje vidite a ako vidite onda i imenujte mudre kapitaliste na ZSE
3. Da bi bili vjerodostojni dajte i vremenski okvir kad će se to šta navješćujete i dogoditi
5. Zasigurno će dionica ATPL jednog dana i uzbrdo pa čak i preći granice koje ste naveli. Ja vjerujem da ima dionica koje će sve to obaviti brže i više. Ovo je treća godina da nisam u brodarima jer BDSS koji mi je u portfelju ne možemo staviti u istu kapu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Kolega Techman, TA kaže da će ovi što ulaze ispod 500kn itekako zaraditi. U ovom valu ATPL će se opet primaknuti GAPU na 560kn, vjerujem kako ga neće odmah zatvoriti, nakon toga ide korekcija i novo veće dno, potom ide rast, punjenje GAP-a i šuc do 820-830kn.
Eto to je moja prognoza,a naravno svatko odlučuje za sebe!
Dionica se sruši na manjim volumenima do 426kn,a potom se mezi obilato do 600kn u snažnijim volumenima. Mudri kapitalisti itekako dobro igraju svoju igru.

ATENA – Grčki ministar financija Evangelos Venizelos je, kako su objavila dva atenska dnevna lista, rekao da je kontrolirani bankrot uz brisanje 50 posto duga vlasnicima grčkih obveznica jedan od tri moguća scenarija za rješenje fiskalnih problema te prezadužene zemlje.
Opet Europa u crvenom a Vi pričate o oporavku, samo zato što ste kupili ATPL gospoda su dobila besplatno dionice i sad vam uvaljuju po njima super cijeni (bolje 450 nego 300-400 kuna za par dana)



Kolega Techman, TA kaže da će ovi što ulaze ispod 500kn itekako zaraditi. U ovom valu ATPL će se opet primaknuti GAPU na 560kn, vjerujem kako ga neće odmah zatvoriti, nakon toga ide korekcija i novo veće dno, potom ide rast, punjenje GAP-a i šuc do 820-830kn.
Eto to je moja prognoza,a naravno svatko odlučuje za sebe!
Dionica se sruši na manjim volumenima do 426kn,a potom se mezi obilato do 600kn u snažnijim volumenima. Mudri kapitalisti itekako dobro igraju svoju igru.

ATENA – Grčki ministar financija Evangelos Venizelos je, kako su objavila dva atenska dnevna lista, rekao da je kontrolirani bankrot uz brisanje 50 posto duga vlasnicima grčkih obveznica jedan od tri moguća scenarija za rješenje fiskalnih problema te prezadužene zemlje.
Opet Europa u crvenom a Vi pričate o oporavku, samo zato što ste kupili ATPL gospoda su dobila besplatno dionice i sad vam uvaljuju po njima super cijeni (bolje 450 nego 300-400 kuna za par dana)
[/quote]
Moš mislit da će Njemačka dopustit takav scenario – jednostavno će se dogodit to da će Grcima ebeno past standard, obićno prvo raja naje.. u takvim pričama. Rezanje javnog sustava i ukidanje socijalnih povlastica – da se namire jadne banke i naravno rasprodaja svega što je njihovo…
Da su Grcima sve nametnuli prije ulaska što su nama nametnuli – ovakava priča se ne bi odvijala.

http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&view=article&id=48631:iron-ore-shanghai-rebar-hits-fresh-contract-low-ore-falls-&catid=44:latest-news&Itemid=64


http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&view=article&id=48631:iron-ore-shanghai-rebar-hits-fresh-contract-low-ore-falls-&catid=44:latest-news&Itemid=64


http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&view=article&id=48344:rio-tinto-sees-slowing-metals-demand&catid=44:latest-news&Itemid=64
Rio Tinto sees slowing metals demand


u medjuvremenu flota za rasute terete narasla za 200 milj tona, a narast ce do kraja 2013 za jos 220 milj tona
vladama je ponestalo prostora za upucavanje novih poticaja u gospodarstvo, a to je bio glavni pokretac kod brodara
ako rezalista nastave cijepat 20 milj tona godisnje, te rast trgovine rasutih tereta od 4% godisnje,moze se ocekivat rast vozarina sredinom 2014

Rast vozarina se može očekivati sredinom 2014. godine?
Kad je Leconte nedavno izjavio kako će čekati 3 godine da cijena poraste, pomislio sam kako je pretjerao, kad ono stvarno… [thumbsup]

… ja svoje ne prodajem pa makar čekao još 3 godine

Stvarno kolega Loris a koliko imate ATPL? Vidim na vašem profilu 100% portfelja u kom nema ATPL?

Vidim da je ATPL daleko najviše pala od zdravih dionica
http://mojedionice.com/trg/IzvPromjenaCijene.aspx?idF=11&idDrz=1&dat1=25.8.2008.&dat2=24.9.2011.&likv10poc=0&likv10kraj=0&SortDir=uzl&minPromPoc=&minPromKraj=

Nego što to raste osim BDI- a ?

http://finance.yahoo.com/quotes/DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Vidim da je ATPL daleko najviše pala od zdravih dionica
http://mojedionice.com/trg/IzvPromjenaCijene.aspx?idF=11&idDrz=1&dat1=25.8.2008.&dat2=24.9.2011.&likv10poc=0&likv10kraj=0&SortDir=uzl&minPromPoc=&minPromKraj=

Nego što to raste osim BDI- a ?

http://finance.yahoo.com/quotes/DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI

pa da vidimo u zadnjih godinu dana koji je range:

DRYS 52wk Range: 2.19 – 6.44, LAST 2,66
DSX 52wk Range: 7.42 – 14.23, LAST 7,94
ESEA 52wk Range: 2.85 – 5.28, LAST 2,99
GNK 52wk Range: 4.15 – 18.08, LAST 8,21 – opaaaa
NM 2wk Range: 2.88 – 6.29, LAST 3,38

nije baš neka slika, ali više bi vrijedilo da staviš vrstu flote koju imaju ti brodari jer se po bdi onda može nešto više reći….. meni se nije dalo kopati, ali samo usporediti cijene brodara i bdi-ja nije dobar prarametar.

New Report

Close