ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 01:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Hm,ovo je već panika,a i ova cijena mi je srednjeročno već prihvatljiva…evo i mene nakon duže vremena na kupnji na 430,..mislim da lagano treba početi skupljati,jer cijene mnogih dionica postaju srednjeročno vrlo prihvatljive,naravno s naglaskom na lagano…jer panika još svašta na ovoj burzi može napravit..

Prihvatljivo je bilo 25 do 60 kn pred nekoliko godina, taman prije onog enormnog rasta.. Ova dionica će dalje itekako padati ako se nastavi negativna tendencija na WAll STreet i London Stock Exchange, nema šanse da to izbjegnete neovisno o tome što je već ovoliko pala ..

Ekipa koja stišće će ju pokušati gurnuti ili u provaliju ili najmanje – ispod granice 400 – držt se momci , Plovidbe se opasnu ljuljaju a posebno ova vaša [thumbsup]
[/quote]

iako sam izašao sa zadnjom dioncom na 490 pred par dana(što sam i napisao ovdje) ne vjerujem da je ovaj brod ugrožen ni približno kao ksst u kojem ste vi u debelom blatu. kolega vas je panika toliko oprala da ste umjesto svojih briga počeli drugima solit pamet.
[/quote]

Jok, ostavljam tragove svojih predvidjanja za buduće generacije da znaju kome će se obratiti .. vidjet ćemo večeras kako će se kretati indexi na Njujorškoj, i brodare posebno pa ćemo bit pametniji u ponedjeljak ..

Evo ako vas šta tješi London je trenutno općenito u padu a ima jedan brodar tamo koji je danas lijepo odradio rast.

Al sumnjam da će to ovoj dionici mnogo pomoći kad osvanu novi crvendaći večeras na njujorku – ako potop tamo bude i danas, pad se neminovno nastavlja [wink]

Što se tiče KSST-a nemam više niti jednu takvu dionicu na svojem imenu . Ali jedan moj "prijatelj" je lijepo pazario tamo proteklih dana i nastavit će i iduća dva tjedna kupovati po 1600 , 1500 , 1400 … [wink]

Kressho

Salona neće biti za koji dan , krma vam je već potopljena a dno puno rupa .. Morat ćete zavinuti ta jedra do 500 odmah u ponedjeljak ako želite spriječiti stvaranje novih procjepa u sada već sve trulijim daskama koje jednostavno pucaju pod sveopćom panikom svekolikog hrvatskog pučanstva [thumbsup] [lol]

I nemojte mi molim vas odgovarati sa "zašto si tako negativan?" i sl glupostima jer nisam – VI STE NEGATIVNI i zato vam dionice ljoskaju iz dana u dan ..

A ja sam eto pozitivan pa sam danas i sam odlučio preskočiti ogradu vašeg broda (nije bilo teško jer je više ni nema [lol] [lol] ) na 430ak stupnjeva i malo vam pomoći pred kraj oluje [wink] [cool] [proud]

Kressho

@Plejboj

Ameri danas zavrsavaju zeleno,a slijedeci tjedana ocekuje nas samo rast [bye]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

evo jedan mali kanalcic koji bi moga nagovjestit u najmanju ruku odbijanac,u prilog tome ide i hamer koji se formirao danas

http://aqua-art.org/news.php

Neka mi netko kaže po čemu se ovaj scenarij razlikuje od onog krajem 2008. odnosno početkom 2009. Moram primjetiti da je zaista istina da ljudi nikad ne nauče. Većina ovdje kukumače i priziva smak svijeta. Osobno mislim da bi jedan polusmak svijeta bio najbolje što se čovječanstvu može dogoditi jer količinu truleži i licemjerja na ovom svijetu čovjek više ne može ispraviti i zaista mislim da nam svima treba novi početak. No, to se prema svemu sudeći neće dogoditi ove, a vjerojatno ni sljedeće godine, a onda za dvije godine čak i kolega Techman kaže da bi brodarski sektor trebao izaći iz krize pa nas onda za smak svijeta ionako neće biti briga..

leconte bez brige ima nas još, ti spremi bevandicu pa ćemo malo kad sunce izađe na palubi uživati u daljnjoj plovidbi.. 🙂 samo da do tada prođe ova nevera

ako niš ćemo se skupiti par nas pa uzeti jedan brod iz flote i tako je po današnjoj vrjednosti dionice od 78$ puta ukupan broj dionica ispada 110 m. $/ sa brojem brodova u floti mislim 17 (http://www.atlant.hr/)

negdje ovako nabrazaka svaki brod ispada 6,4 m $ :)))


leconte bez brige ima nas još, ti spremi bevandicu pa ćemo malo kad sunce izađe na palubi uživati u daljnjoj plovidbi.. 🙂 samo da do tada prođe ova nevera

ako niš ćemo se skupiti par nas pa uzeti jedan brod iz flote i tako je po današnjoj vrjednosti dionice od 78$ puta ukupan broj dionica ispada 110 m. $/ sa brojem brodova u floti mislim 17 (http://www.atlant.hr/)

negdje ovako nabrazaka svaki brod ispada 6,4 m $ :)))


a i nekretnine vrijede koji dolar, ne li?
ipak, zamisli da imaš stroj za obradu mikronskog silta i mjesečeve prašine koji si platio tisuću dolara. stigne ti račun za mobitel, trebaš prodati stroj i nemaš jednostavno kome. nitko ga neće ni za 10 dolara, kamo li za pola cijene. netko je napisao neki dan, dao link, prodao se neki brod u pola cijene.
rezališta su prepuna.

Iron ore stockpiles fall at China’s ports

Shanghai. September 16. INTERFAX-CHINA – Iron ore stockpiles at China’s 30 major ports were down 1.07 percent week-on-week at 94.49 million tons on Sept. 16, including 14.10 million tons of Indian iron ore, down 6.95 percent, according to Sept. 16 figures from Shanghai-based Mysteel Information.

http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=LMEX:IND

cijena celika pada, a zalihe rudace su na ATH-u u Kineskim portovima


Neka mi netko kaže po čemu se ovaj scenarij razlikuje od onog krajem 2008. odnosno početkom 2009. Moram primjetiti da je zaista istina da ljudi nikad ne nauče. Većina ovdje kukumače i priziva smak svijeta. Osobno mislim da bi jedan polusmak svijeta bio najbolje što se čovječanstvu može dogoditi jer količinu truleži i licemjerja na ovom svijetu čovjek više ne može ispraviti i zaista mislim da nam svima treba novi početak. No, to se prema svemu sudeći neće dogoditi ove, a vjerojatno ni sljedeće godine, a onda za dvije godine čak i kolega Techman kaže da bi brodarski sektor trebao izaći iz krize pa nas onda za smak svijeta ionako neće biti briga..

razlikuje se sto je u medjuvremenu flota za rasute terete narasla za 200milj tona,a narast ce do kraja 2013 za jos 220milj tona
vladama je ponestalo prostora za upucavanje novih poticaja u gospodarstvo, a to je bio glavni pokretac kod brodara
ako rezalista nastave cijepat 20milj tona godisnje, te rast trgovine rasutih tereta od 4% godisnje, moze se ocekivat rast vozarina sredinom 2014

@NevenS problem je u tome što je krajem 2008. ova dionica u tri mjeseca sa 2000 kn pala na 500, dakle pala je 75% u tri mjeseca. vrlo kirurški. od sredine 2009. godine ova dionica bez prestanka pada i u zadnja tri mjeseca je pala za cca 40%. samo nije isto kad padne sa 2000 u tri mjeseca i počne rast, i kad pada sa 1300 preko dvije godine i – ne naraste ni jednom. ovo je daleko bolniji scenarij. klanje grickalicom. pogledaj ingru…

Exploited, Jethro… Zahvaljujem na pametnim odgovorima i zapažanjima i dajem stotke..
Ispada da bi se godinama rasuti tereti trebali prevoziti na način da kompanije posluju s ogromnim gubicima, a u međevremenu bi se te iste kompanije na burzama trebale tržiti na 0,15-0,20 BVPS po mogućnosti? Kud sreće da bude tako jer nakon što najslabiji odnosno najzaduženiji bankrotiraju vozarine lete u nebo, a preostale kompanije generiraju enormnu dobit. Ono što želim reći je da je ATPL sigurna dionica koja se bilančno gledano itekako pripremila za taj scenarij i tu me ugodno iznenadila jer nisam očekivao takvo brzo poboljšanje. Dvije godine su lutali, nisu znali što bi i onda su u samo nekoliko mjeseci utopili DA, prodali dva broda i sada bilanca izgleda zaista dobro. U usporedbi s ostalim brodarima je najmanje zadužena, koeficijent likvidnosti sigurnih 2,50. Prema tome, što kriza bude jača to će dobit kasnije biti veća. To je moja filozofija, možda je prejednostavna i možda premalo znam o samom brodarskom biznisu ali ponekad je tako najbolje jer čovjek vidi stabla, a ne samo šumu.



@NevenS
problem je u tome što je krajem 2008. ova dionica u tri mjeseca sa 2000 kn pala na 500, dakle pala je 75% u tri mjeseca. vrlo kirurški. od sredine 2009. godine ova dionica bez prestanka pada i u zadnja tri mjeseca je pala za cca 40%. samo nije isto kad padne sa 2000 u tri mjeseca i počne rast, i kad pada sa 1300 preko dvije godine i – ne naraste ni jednom. ovo je daleko bolniji scenarij. klanje grickalicom. pogledaj ingru…

A kažeš da ti je prosjek 800 kn, pa kad si ti kupovao – prije 4 mje. ?
Kad si došao do zakljućka da to pada od 2009 – zašto si kupovao?

New Report

Close