ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 10:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,55
15.246
314
48,30
48,80
-0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Jeli to opet izlazi onaj PBZ skrbnički za INO dioničara kako bi pokrio gubitke na stranim burzama, a nama haos napravio ?

Ili je prekrcavanje ?


Ma koje prekrcavanje…pa već tjednima gledamo malo jače iskrcavanje stranih investitora na mnogim dionicama,a pogotovo na nekim "blue chipovima"…
Uglavnom lova se ubrzano seli na strana tržišta gdje se nude puno veće prilike za zaradu,jer ova naša burza je jednostavno premala i preslaba za malo veće ulagače…
[/quote]

Stranci se iskrcavaju kod nas i ulažu u svoje zemlje da brane glavne portfelje i to je razumljivo.

Nije razumljivo da naši fondovi skoro sav osim zakonskog minimuma isto novac lupaju vani .
Zanimljivo je i to da vani naši fondovi uglavnom gube novac ili puno manje zarađuju od prosjeka, ali ima jedna bitna razlika; ne gube svoj novac, a provizije od trgovine očito osobno dijele s brokerima vani jer druge logike nema.

Naši fondovi ovih dana prijete Hanfi da će sav kapital izložiti na INO tržišta jer ih Hanfa stalno nadzire i već im smeta u njihovim dobro uhodanim igrama provizije sa domaćim sindikatima. Oni to jednostavno više nemogu tolerirati da im netko gleda u vlastiti džep.

Gračka : kazališna predstava zvana 300 milijardi Eura. Znaš kada će Grčka bankrotirati, a bankari se time oprostiti od 300 milijardi Eura ili 150 koliko se procjenu kroz stečajnu naplatu grčkih depozita ?
Nikada naravno, jer od tih 300 milijardi čak 200 milijardi su kamate ili čista dobit i to svi malo upućeni znaju. Pa bankrot za 100 milijardi glavnice bez kamata jednostavno se ne isplati. Ili vi mislite da će Grci nestati s lica zemlje ?

Glavno svjetsko kazalište odnosno Sjedinjeni Hollywood kojeg neki zovu i Sjedinjene američke države već će nači neki neočekivani obrat sa novcima bez pokriča ili popularno zvano Dolar.

Ako Grčka i bankrotira to može biti samo formalnost tehničke prirode za smjenu Vlasti i postave nove poslušnike Sjedinjenih Hollywooda.
Ali da će majstori diljem svijeta na burzama vrijednosnih papira to iskoristiti za paniku to hoće !

Novac ovaj ili onaj je tamo ili amo s ili bez Grčke, ali ljudi su ljudi.

Zanimlja je današnje trgovina u cijelom svijetu :

Dionice pale cca 5%
Zlato i srebro u prosjeku isto
Nafta leti dole do cijene vode

Novi ( stari) bogataši se naziru !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Loris, reci mi JEDNOG pravog stranog ulagača – koji sada bježi iz ATPL-a.

Tko ? Slovenci, pa oni nisu nikakvi strani ulagači- to su podružnice naših ovdje investitora..
Srbi- oni nemaju puno dionica , ako i jesu prisutni- BIH isto….Koji su strani ulagači- PRAVI ,
i kaj su do sada čekali da nisu prije izašli…ako svi tvrdite- da se iz aviona vidjelo da će sve pasti…?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


velika opasnost postoji da i europa i amerika i kina odjednom zajedno uđu u recesiju, u tome je najveći problem..al nije ni to najveći problem,najveći problem je to što se sve to dešava na rekordno niskim kamatnim stopama,jednostavno protok novca je zaustavljen od središnjih banaka do realnog sektora,banke ne posuđuju novac jedna drugoj zbog velikog straha od prezaduženosti,novac je zarobljen i ne dospijeva u realni sektor koji je već zadužen do grla,tako imamo u hrvatskoj paradox da banke plivaju u likvidnosti,a realni sektor pati od nelikvidnosti,i još sad hnb povlači 4.4 milijarde…to će produžiti agoniju,nitko ne kaže da npr atpl nije odlična kompanija,ali tržište kapitala je priča za sebe,i na njega utječu mnogi faktori,a izgleda ponajmanje trenutna situacija..čak je moguće da bdi nastavi rasti,ali jednostavno strah od trostruke krize stvara ulagačima paniku,na bidu je sve manje investitora,a na asku se gomilaju na izlazu..kad krene panika,đžaba onda sve..onda ide ona:daj šta daš..u strahu su velike oči..ako vas to tješi i ja sam u minusu 47% u zadnjih 5 godina koliko sam na burzi,i to najviše novca sam izgubio u zadnjih mjesec dana…zašto?pa zato je5r4 nisam shvatio zašto dionice padaju,tj. nisam uočio na vrijeme mogući baise…svaka škola se plaća,ja sam ovu dosta skupo platio,ali rekao je kostolany,najbitnije je ostat na nogama,ja sam osta na njima,mada mi još klecaju…..

alt, vidim da si dešperatan, ali nije baš tako kako pišeš. razmišljaš na ljudski način i to je u redu. no opet, daj mi reci, ona starina od buffeta, koliko ima godinetina? misliš da je on buljio u displej sve te silne dekade? jednostavno si svjedok ovog pada dionice. a da si bio na moru i podapirao se ne bi ni znao da je atpl zveknula i prebolio bi ovo stanje kao što djeca izbjegnu u vrtiću vodene kozice jer boluju od – prehlade pa su doma. smiri se, doći će sve na svoje. znam da te neće utješiti, ali tvojih 47% je kikiriki.
i još nešto. vrijeme jest novac. ne uvijek i ne svuda. računaj da si potrošio vrijeme na školu, ne novac. novac ćeš dobiti nazad. ne baš tako skoro (ako si samo u atpl), al džebeno iskustvo ćeš platiti kamatom.

bravo @miami
i tako svaki put ,znali su i vidjeli iz aviona da će dionice pasti i prodati na vrijme i kupiti najjeftinije…i pored sve zarade da im se gubiti vrijeme ovdje

Kune nisu problem, kuna nema


Kladim se u sve što imam da "veliki hebači" nemaju uda srušiti je ispod 400 ili gurnuti je u blokadu, mislim negativnu.

Ne zazivaj crnog vraga!!!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


banke ne posuđuju novac jedna drugoj zbog velikog straha od prezaduženosti

Otkuda tebi ta informacija ?

Danas je na kanadskoj televiziji bio Rick Waugh, CEO BNS, trece najvece Kanadske banke (65B MCAP) i covijek je rekao da najnormalnije rade sa francuskim i svim drugim europskim bankama.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Kladim se u sve što imam da "veliki hebači" nemaju uda srušiti je ispod 400 ili gurnuti je u blokadu, mislim negativnu.

Ne zazivaj crnog vraga!!!
[/quote]
Crni vragovi se vraćaju i kupuju!!!

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Prvi na asku 400 komada, kada proda vjerojatno će nastaviti izlaziti

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

gdije su zavrsile dionice koje je otpustila atpl,18973 kom.na zse nema nikakvo priopcenje
Vaš link

http://aqua-art.org/news.php


gdije su zavrsile dionice koje je otpustila atpl,18973 kom.na zse nema nikakvo priopcenje
Vaš link

Moram priznat da ste me uplašili s tom inf. ali to nije točno, otpuštano je 1890 dionica a taj broj dionica koji ste naveli to je ukupan broj koji atpl. ima.
http://www.atlant.hr/data/1314968253_367_mala_HanfaObavijest33.pdf

ako ovako nastavimo, prešišaćemo vrlo brzo i ulpl. ma to više uopće nije upitno da li, nego kada. čini se da nam je target cijena jdpl. kad njega prešišamo, uzor nam je ingra. ok, nije sektor, ali tko za to mari?


gdije su zavrsile dionice koje je otpustila atpl,18973 kom.na zse nema nikakvo priopcenje
Vaš link

Podijelila gospoda da pokriju gubitke padom cijene dionice.

New Report

Close