ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Signal za kupnju je kad dionica atpl (opet i ako) bude jeftinija od ulpl…

Nego, 02.08.11., što ako Obama ne prođe, što će biti s ATPL-om ?

Ili realnije, što će biti s cijelim Crobexom ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Sve je ovo već deja vu’. Nakon izvješća će likovi koji sada sa svojim nickom za druk na dolje predviđaju stečaj, tada sa svojim nickom za druk na gore predviđati svijetlu budućnost poduzeća.


Nego, 02.08.11., što ako Obama ne prođe, što će biti s ATPL-om ?

Ili realnije, što će biti s cijelim Crobexom ?


za bulkere je napetije sto ce se dogadjat s Kinom i Indijom
US su napetiji kontejnerima
na sve bi mogla utjecat deprecijacija dollara od 15-tak%




to mi je ionako višak novca na koji ne računam.

Ovo je osnovna stvar. Ja isto nikad ne stavljam u dionice novac bez kojeg ne mogu barem jedno 5 godina. Ne bih se bunio da je cijena par puta veća pa da fino zaradim na brzinu, ali nije me strah da će novci u Atlantskoj propasti. Štoviše, doći će opet konjuktura pa računam da će se i zaraditi solidno, a dotad mogu čekati…
[/quote]
Gde pise da ce da dodje i kada ce da dodje konjuktura? Prouci BDI i pogledaj kada je bila konjktura poslednji puta, a pre poslednjeg booma vozarina. Rastegni graf na 30tak godina. Prijatno.
[/quote]

A di piše da neće doći? Pitanje za milijun dolara: što će biti sutra…

Buy When There's Blood In The Streets


Nego, 02.08.11., što ako Obama ne prođe, što će biti s ATPL-om ?

Ili realnije, što će biti s cijelim Crobexom ?

crobi pada u obje varijante, brze ili sporije.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.





to mi je ionako višak novca na koji ne računam.

Ovo je osnovna stvar. Ja isto nikad ne stavljam u dionice novac bez kojeg ne mogu barem jedno 5 godina. Ne bih se bunio da je cijena par puta veća pa da fino zaradim na brzinu, ali nije me strah da će novci u Atlantskoj propasti. Štoviše, doći će opet konjuktura pa računam da će se i zaraditi solidno, a dotad mogu čekati…
[/quote]
Gde pise da ce da dodje i kada ce da dodje konjuktura? Prouci BDI i pogledaj kada je bila konjktura poslednji puta, a pre poslednjeg booma vozarina. Rastegni graf na 30tak godina. Prijatno.
[/quote]

A di piše da neće doći? Pitanje za milijun dolara: što će biti sutra…
[/quote]
Ma kakvo hebeno pitanje za milion dinara?! Pa pogledaj graf, tamo ti sve pise. Onakvog booma nije bilo 20 i vise godina, a sad imas konfirmisani dauntrend koji traje vec dve tri godine i ne posustaje. More da prodje decenija, a da se novi boom ne dogodi i zato dok ne vidimo dugorocniji uptrend, kupovanje ove akcije je pisanje u vetar. Ja bi tu ipak pricekao promenu smera vetra, a ne zaletavao se.eća pa da fino zaradim na brzinu, ali nije me strah da će novci u Atlantskoj propasti. Štoviše, doći će opet konjuktura pa računam da će se i zaraditi solidno, a dotad mogu čekati…
[/quote]
Gde pise da ce da dodje i kada ce da dodje konjuktura? Prouci BDI i pogledaj kada je bila konjktura poslednji puta, a pre poslednjeg booma vozarina. Rastegni graf na 30tak godina. Prijatno.
[/quote]

A di piše da neće doći? Pitanje za milijun dolara: što će biti sutra…
[/quote]
Ma kakvo hebeno pitanje za milion dinara?! Pa pogledaj graf, tamo ti sve pise. Onakvog booma nije bilo 20 i vise godina, a sad imas konfirmisani dauntrend koji traje vec dve tri godine i ne posustaje. More da prodje decenija, a da se novi boom ne dogodi i zato dok ne vidimo dugorocniji uptrend, kupovanje ove akcije je pisanje u vetar. Ja bi tu ipak pricekao promenu smera vetra, a ne zaletavao se.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

dobro fotije dobro,

evo kaži koji si na bidu da te poklopim i promeniš vetar [sealed]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Ma kakvo hebeno pitanje za milion dinara?! Pa pogledaj graf, tamo ti sve pise. Onakvog booma nije bilo 20 i vise godina, a sad imas konfirmisani dauntrend koji traje vec dve tri godine i ne posustaje. More da prodje decenija, a da se novi boom ne dogodi i zato dok ne vidimo dugorocniji uptrend, kupovanje ove akcije je pisanje u vetar. Ja bi tu ipak pricekao promenu smera vetra, a ne zaletavao se.

A di sam ja to napisao da čekam da se vrati na onakav boom? Ja nisam kupio dionicu na 3.000 kn pa da sad čekam 6.000 kn. Meni bi bilo dosta da je na puno manje…

Inače te ne kužim baš, ako je to pišanje u vetar, onda ne pišaj. Ako imaš dionice, ti prodaj. Ako nemaš, kojeg boga onda tu nas uvjeravaš u nešto. Ja se ipak nadam da nismo svi debili i da svi imamo neku svoju logiku i način ulaganja, bio on prav ili kriv.

Konjukture će biti, a da li će to biti za 2, 10 ili 50 godina, to ne znamo ni ti ni ja. A to mi ne govori graf, nego dosadašnja povijest čovječanstva…

Buy When There's Blood In The Streets

Izvješća će kroz čitavu godinu dana biti dobra zbog izvanrednih prihoda od prodaje brodova, dovoljno do kraja 2012. kada se očekuje promjena konjukture. Kratkročno je RSI BDI-ja ispod 25, po meni ne može još puno dolje, a kad se poklope dobro izvješće sa eventualnom promjenom trenda u kretanju BDI-ja…

blago erste banci s ovakvim analitičarima.
članak je iz travnja.
Vaš link
zamislite kako je onima koji su ga poslušali.
bilo bi zanimljivo pogledati u knjigu dioničara je li dotični i sam poslušao svoju preporuku, pa onda dokupio (svojim novcem).

Naznake optimizma?
http://finance.yahoo.com/news/Dry-Bulk-Stocks-Sail-Higher-indie-1668637209.html?x=0&.v=1

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

New Report

Close