ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 21:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


ovo bi na jesen moglo lupit o dno i to sa provom…moja prognoza dna 540-565….

jesi još in prijatelju [tongue]

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

tonemo zajedno do kraja,ja sam se sa lovom već odavno pomirio,u biti što imam manje love sretniji sam čovjek tako da mi je svejedno he he


tonemo zajedno do kraja,ja sam se sa lovom već odavno pomirio,u biti što imam manje love sretniji sam čovjek tako da mi je svejedno he he

🙂
ma nije što mi je drago zbog tebe, ali mi je drago da nisam sam. imam atlantske jakojako puno, ne namjeravam to uopće prodati pa kud puklo! to mi je ionako višak novca na koji ne računam.
mislio sam poput kapetana ostati na palubi i dočekati više taj stečaj.
nekako se tješim da ima ljudi koji godinama nisu pogledali burzu i nakon xy godina pogledali slučajno status i vidjeli da su bogati ;-)))
ok, nadam se da ću i ja tamo negdje u mirovini se uspjeti uz galopirajućeg alzheimera sjetiti da sam kupo nekad dionice neke firme, kakoliseonozvala… a, da… atlantikova ronidb…hm… plovidba, otići sa dokumentima kod nekog tko se razumije u to i da će mi reći da mi je cijela penzija ostala i da firma nije bankrotirala.
i meni dovoljno. ne mogu se potužiti. kako ono did kikaš kaže: u životu je najvažnije i najlišpe napit se ladne vode iz bukare!
živi bili!

Dajte , molim Vas, malo se saberite.

Prvo, mnogi se raduju padu dionice, i kupuju.
Drugo, firma dobro posluje , pročitajte buletin..nema razloga sumnjati..
Treće, pa to je neki promet?
Pa , to se posljednji mali dioničari iskrcavaju- jer trebaju lovu za pred ljeto, i trebat će je najesen…!
Nitko ne brani cijenu, jer sad svi puštaju da padne koliko god može!…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Znak da se tema ponovno budi,dobar je i znak za dokup ATPL…znak je da je dno sasvim blizu [thumbsup]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Dajte , molim Vas, malo se saberite.

Prvo, mnogi se raduju padu dionice, i kupuju.
Drugo, firma dobro posluje , pročitajte buletin..nema razloga sumnjati..
Treće, pa to je neki promet?
Pa , to se posljednji mali dioničari iskrcavaju- jer trebaju lovu za pred ljeto, i trebat će je najesen…!
Nitko ne brani cijenu, jer sad svi puštaju da padne koliko god može!…

buletin sam pročitao od korica do korica i doista mi nije jasno zašto se ulagači sa foruma na isti pozivaju i veličaju tvrtku temeljem u njem napisanog. svaki cigo svojeg konja hvali i jasno je da će govoriti u superlativima o atlantskoj, povećanju tonaže, stizanju novogradnji i sličnosti.
no ipak, ništa, ali baš ništa stvarno svijetlo u njemu nema. na koncu, i uprava kaže (na početku buletina, ostali tekst profesorice "pijesmice pijevaju") da nadolazi težak period, a o tome čak i moja popi guguče. došlo je do totalnog reseta u svjetskom gospodarstvu (promjena vrijednosti, ekonomske hijerarhije), transport je posljedično dobio po nosu i to je to. atpl je mrva. može biti zdrava koliko joj to pametna/"pametna" uprava omogućuje u ovoj bananarepublic i unutar tih činjenica treba tražiti mjesto pod suncem.
moj osobni problem je što stvari gledam globalno, a atpl zarađuje pare po globusu. da gledam lokalno, uložio bih u viro na 2xy, ptkm kad je bila ispod 100 kn, ht kad je bio na 1xy. i bio bih bogat. a bananarepublic firme. a ja uložio u svjetsku firmu, firmu koja lovu vani zarađuje :-)))
likvidnost? atpl ovih dana ostvaruje od 3 do cca 10% prometa zagrebačke burze….
da, cijena uvijek pada ljeti. ljeti se kupuje i ovo je cijeđenje mališana. dao bog da naraste ujesen. odlučio sam kupiti kućicu na moru, kapario i ne smijem se igrati sada, a nije da ne bih uložio na kojih 550 kn (10% padne cijena, što i nije nemoguće). po načelu orilo-gorilo!
ipak, šuma šumarum, napravit ću detaljniju analizu na 550. ako dođe dotle…

Jethro ,zašto bi ATPL u stečaj?

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


Znak da se tema ponovno budi,dobar je i znak za dokup ATPL…znak je da je dno sasvim blizu [thumbsup]

Dno je na 429,86 dinara, a historijsko dno mnogo nize. Koliko ja primecujem, tek nekoliko druskana se ovde nadmece u losoj kombinasiji ulaganja. Kukavica, jadikovka i ko ce da podnese veci gubitak… kao ne trebaju vam pare a povazdan ovde lelecete da nece i ne moze nize i gotovo svaki puta vas market demantira. A da za promenu promenite strategiju i umesto da lovite padajuca seciva, jednostavno prodajete u dauntrendu, a kupujete u uptrendu?

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


to mi je ionako višak novca na koji ne računam.

Ovo je osnovna stvar. Ja isto nikad ne stavljam u dionice novac bez kojeg ne mogu barem jedno 5 godina. Ne bih se bunio da je cijena par puta veća pa da fino zaradim na brzinu, ali nije me strah da će novci u Atlantskoj propasti. Štoviše, doći će opet konjuktura pa računam da će se i zaraditi solidno, a dotad mogu čekati…

Buy When There's Blood In The Streets



to mi je ionako višak novca na koji ne računam.

Ovo je osnovna stvar. Ja isto nikad ne stavljam u dionice novac bez kojeg ne mogu barem jedno 5 godina. Ne bih se bunio da je cijena par puta veća pa da fino zaradim na brzinu, ali nije me strah da će novci u Atlantskoj propasti. Štoviše, doći će opet konjuktura pa računam da će se i zaraditi solidno, a dotad mogu čekati…
[/quote]
Gde pise da ce da dodje i kada ce da dodje konjuktura? Prouci BDI i pogledaj kada je bila konjktura poslednji puta, a pre poslednjeg booma vozarina. Rastegni graf na 30tak godina. Prijatno.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Jethro ,zašto bi ATPL u stečaj?

ma ne bi, šalim se ja malo. sebe kažnjavam…



Znak da se tema ponovno budi,dobar je i znak za dokup ATPL…znak je da je dno sasvim blizu [thumbsup]

Dno je na 429,86 dinara, a historijsko dno mnogo nize. Koliko ja primecujem, tek nekoliko druskana se ovde nadmece u losoj kombinasiji ulaganja. Kukavica, jadikovka i ko ce da podnese veci gubitak… kao ne trebaju vam pare a povazdan ovde lelecete da nece i ne moze nize i gotovo svaki puta vas market demantira. A da za promenu promenite strategiju i umesto da lovite padajuca seciva, jednostavno prodajete u dauntrendu, a kupujete u uptrendu?
[/quote]

fotije, nije baš umjesno spominjati historijsko dno, kad ova atpl nije ista kao i ona kad je bilo istorijsko dno. kao i apple koji se radio u garaži nekad i sad…
nego, stvarno bi mogao biti mentor i najvećim srpskim jezikoslovcima. ni oni tako nepogrešivo ne biraju izričaj :-))))

New Report

Close