ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 19:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

čini se da je i 5xx kn/share astronomska cijena za trezor…

ne očekuješ valjda da trezor kupuje u ovim uvjetima poslovanja ?

Jedno pitanje: zašto bi trezor kupovao vlastite dionice?

Buy When There's Blood In The Streets


Jedno pitanje: zašto bi trezor kupovao vlastite dionice?

Pa moraju s nečim da popune prazninu! Zamisli sramote, dođe im netko u posjet, a ono trezor zjapi prazan! [rolleyes]

Inače za ono sa rallyem vozarina sam se naravno šalio, al nakon ove tragikomedije sa ZABA-om zadnjih dana, osjećam potrebu da to naglasim.. nikad se ne zna tko me čita, a tko je Čita [lol]

NHF


ne očekuješ valjda da trezor kupuje u ovim uvjetima poslovanja ?

ne očekujem više da trezor uopće kupi dionice atpl-r-a. samo mi nije jasno zašto se ne istovaruju guzonje. ili se istovaruju pa se ne objavljuje…

@loris

da, softver koji daje lipu više/manje od prvoga. ne možeš poklopiti bid/ask, jer dok je stvar vizualno riješena, već je to riješeno djelić sekunde prije…


Jedno pitanje: zašto bi trezor kupovao vlastite dionice?

jel to pitaš za atpl ili općenito? ako pitaš za atpl, onda ti ne znam odgovor. ako pitaš općenito, jedan od milijun odgovora ti je i to da firma kupuje svoje dionice u trenutku kada su potcijenjene i kada je uvjerena da će ih plasirati za više, kao i mi svi… da nabije cijenu gore i pomogne se istovariti upravi po višim cijenama, na trezorske ne ide dividenda pa im je izdatak za izvantrezorske manji (ovo ni u kom smislu ne dotikavle atpl)… ima toga…
atpl? kad su davali dividendu u dionicama, jednostavnije im je bilo dati dionicu koju su platili malo, nego puno. otprilike.

Pušimo i dalje vozarine. BPI 12286$ -15 . Debeli minus u FI 3Q?!


Pušimo i dalje vozarine. BPI 12286$ -15 . Debeli minus u FI 3Q?!

ma koga više boli za fi q/y ? vidiš da je daj šta daš…

ovo bi na jesen moglo lupit o dno i to sa provom…moja prognoza dna 540-565….



@loris

da, softver koji daje lipu više/manje od prvoga. ne možeš poklopiti bid/ask, jer dok je stvar vizualno riješena, već je to riješeno djelić sekunde prije…

Znaci, ti hoces lupit po bidu ili asku, i taj softver te pretekne i lupi umjesto tebe?
S istom kolicinom ili? Kaj se dogadja s tvojim nalogom onda?

Jel moze kakvo objasnjenje ili link, nisam se jos s tim susreo.

Na kojim dionicama su trenutno aktivni ti algoritimi?

Kako se borit protiv toga, jel to uopce fer?




@loris

da, softver koji daje lipu više/manje od prvoga. ne možeš poklopiti bid/ask, jer dok je stvar vizualno riješena, već je to riješeno djelić sekunde prije…

Znaci, ti hoces lupit po bidu ili asku, i taj softver te pretekne i lupi umjesto tebe?
S istom kolicinom ili? Kaj se dogadja s tvojim nalogom onda?

Jel moze kakvo objasnjenje ili link, nisam se jos s tim susreo.

Na kojim dionicama su trenutno aktivni ti algoritimi?

Kako se borit protiv toga, jel to uopce fer?
[/quote]

pokušaj lipariti na bidu na ovećoj likviduši pa će ti sve jasno biti kad te počne nadbidavati i proda ti u djeliću sekunde dok si drugi, dok se ovaj prvi maknuo sa bida dok ti je trajaoooo treptaj.

fer? je… daješ onoliko koliko želiš, a prodaješ za svoju cijenu. eh, sad… to što ni ti povoljnije, to je tvoj problem.

been there, done that 🙁



Jedno pitanje: zašto bi trezor kupovao vlastite dionice?

jel to pitaš za atpl ili općenito? ako pitaš za atpl, onda ti ne znam odgovor. ako pitaš općenito, jedan od milijun odgovora ti je i to da firma kupuje svoje dionice u trenutku kada su potcijenjene i kada je uvjerena da će ih plasirati za više, kao i mi svi… da nabije cijenu gore i pomogne se istovariti upravi po višim cijenama, na trezorske ne ide dividenda pa im je izdatak za izvantrezorske manji (ovo ni u kom smislu ne dotikavle atpl)… ima toga…
atpl? kad su davali dividendu u dionicama, jednostavnije im je bilo dati dionicu koju su platili malo, nego puno. otprilike.
[/quote]

Znam općenito, mislio sam na Atlantsku. Ima jedan problem s ovim da ih kupuju pa ih plasira za više, a to je da po ZTD-u društvo ne smije stjecati vlastite dionice da bi njima trgovalo. Znači mogli bi ih kupiti da je podijele menadžmentu, dioničarima kao dividendu, da ih ponište itd. Sad ti vidi što je od ovoga izgledno, meni nije ništa u doglednom razdoblju, tako da ne znam ima li razloga da to čine. Osim ako baš ne znaju što bi s novcima…

Buy When There's Blood In The Streets

New Report

Close