ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 17:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Evo malo ATPL sa tehničke strane.
Kako god bilo, po meni je ovo sad za skupljanje.

Vidim dva scenarija.

1) Panika u padu do 550-560 … odbijanje prema 620….
2) Odmah odbijanje prema 650.

Kad izgleda najgore, onda se kupuje. Šta ne?
[thumbsup]


nemoj se ljutiti al tebi je od 650 za skupljanje [wink]
zona u kojoj bih ja kupovao atpl je od 600-570…
evo graf prije 4 mjeseca

Ovaj graf nije savjet niti na kupnju niti na prodaju niti na bavljenje dionicama
http://www.poslovni.hr/forum/tehnicka-analiza–grafovi-savjeti-i-analize-2434-pg3558.aspx#post1152135

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ovo je odležalo ravnu godinicu [thumbsup]

Ovaj komentar kolege Rankusa sam spremio za neka dolazeća vremena a napisan je u Srpnju 2010 godine. Komentirao je kupovinu dionica ATPL.

Quote
Vrijeme će pokazati kao i uvijek… tko sada čeka, žalit će kasnije 🙂
Unquote

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

http://rs.seebiz.eu/erste-akumulirati-dionice-atlantske-plovidbe-ciljana-cijena-788-kuna/ar-1777/
evo malo podsjetnik iz travnja ove godine… [rolleyes] sad cekamo preporuka -prodati, odnosno signal za kupnju [wink]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Ovo je odležalo ravnu godinicu [thumbsup]

Ovaj komentar kolege Rankusa sam spremio za neka dolazeća vremena a napisan je u Srpnju 2010 godine. Komentirao je kupovinu dionica ATPL.

Quote
Vrijeme će pokazati kao i uvijek… tko sada čeka, žalit će kasnije 🙂
Unquote

Definiraj "kasnije". Može značiti i 5 godina… 🙂

Buy When There's Blood In The Streets


Ovo je odležalo ravnu godinicu [thumbsup]

Ovaj komentar kolege Rankusa sam spremio za neka dolazeća vremena a napisan je u Srpnju 2010 godine. Komentirao je kupovinu dionica ATPL.

Quote
Vrijeme će pokazati kao i uvijek… tko sada čeka, žalit će kasnije 🙂
Unquote

stavljen je smile na kraju 🙂



Evo malo ATPL sa tehničke strane.
Kako god bilo, po meni je ovo sad za skupljanje.

Vidim dva scenarija.

1) Panika u padu do 550-560 … odbijanje prema 620….
2) Odmah odbijanje prema 650.

Kad izgleda najgore, onda se kupuje. Šta ne?
[thumbsup]


nemoj se ljutiti al tebi je od 650 za skupljanje [wink]
zona u kojoj bih ja kupovao atpl je od 600-570…
[/quote]

Sve pet,
istina je da je moj signal izašao na 645 i da sam tad rekao da treba počet skupljat.

Poanta sistema je da odredimo točku kada počinje "napinjanje" cijene.
Dno je naravno nemoguće odrediti, ali od početka "napinjanja" treba bit na bidu
i imat neki plan, odnosno projekciju maksimalnog pada i prema tome rasporedit naloge.

Pa valjda se to podrazumijeva, da je jasno svima koji čitaju forum.

Dakle 645 počinje oversold, zamisliš maksimalni pad od 100 kuna u jednom naletu,
to je oko 550. Pripremiš se da ćeš većinu kupovat pri dnu tog raspona.

Svi znamo da je ključ uspjeha trejdanja upravo u distribuciji naloga u zoni oversolda,
a ne samo određivanje područja oversolda ili overboughta .. šta ne?

Vrlo je važno koju ćeš količinu kupiti po 645, ako ćeš uopće kupiti išta istog trena kad ti izađe signal,
a koju ćeš količinu kupiti kada cijena uđe “dublje” u zonu oversolda….

I tak…

Obey Ferengi Rules of Acquisition

http://macorship.blogspot.com/search/label/Dry%20Bulk

http://www.cnbc.com/id/43890185


I tak…

A jel ti išta radiš u životu osim buljenja u ovo kriminalno smeće. Dečki sa Knežije su amateri prema ovima. Al ekipa je educirana za ovaj posao, javljaju se kad treba novi nickovi sa buy i strong hold sugestijama. Sad i ti sa školom skupljanja u rasponu od sto kuna. Ima ona pjesma dabogda vas voda odnijela, ne može se reći ništa drugo. I na kraju Atlanska ne zaslužuje drugo nego bankrot, i to im od rca želim.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Po ovoj cijeni dionice (nešto iznad 100 USD) vrijednost atpl je kojih 150milijuna USD.
Dajem 2 x 50 kn novčanice, nove, za jednu novčanicu od 200 kn, rabljenu.

No comment

1.395.520 x 600=837.312.000 kn

Bez straha, pohlepe i sentimenta.



I tak…

A jel ti išta radiš u životu osim buljenja u ovo kriminalno smeće. Dečki sa Knežije su amateri prema ovima. Al ekipa je educirana za ovaj posao, javljaju se kad treba novi nickovi sa buy i strong hold sugestijama. Sad i ti sa školom skupljanja u rasponu od sto kuna. Ima ona pjesma dabogda vas voda odnijela, ne može se reći ništa drugo. I na kraju Atlanska ne zaslužuje drugo nego bankrot, i to im od rca želim.
[/quote]

Malo prije sam "isprovocirao" radi provjere bid i ask i stavrno si u pravu, i tu su ova smeća od automatskog trejderskog programa .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

No, izgleda da je rally vozarina gotov:

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $10458 (DOWN 158)
BPI Average of the T/C routes $12286 (DOWN 15)
BSI Average of the T/C routes $13242 (DOWN 40)
BHSI Average of the T/C routes $10187 (DOWN 51)

New Report

Close