ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako netko ima podatak o broju dionica – po godinama unatrag- zanima me, da li se omjer vlasništva
promijenio ….stiče se dojam- da se broj malih investitora bitno smanjuje… što odgovara drugim
investitorima- jer, složit ćete se- da netko prodaje- ali netko i kupuje…

Izlazak malih investitora – potresa cijenu, i ona nema blage veze s ovim Vašim stanjem indexa….
NIti je cijena rasla , kad su rasle vozarine u ovoj godini..ona konstantno pada, jer mali investitori
i z l a z e …….i z l a z e……i z l a z e ……i to je to.

majami, pogledaj postove unatrag, tamo ti sve piše – struktura veličanstvene desetorke…
1. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./CROATIA OSIGURANJE D.D. 148.349 10,63 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 140.798 10,09 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 59.410 4,26 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
4. JERKOVIĆ ANTE 52.470 3,76 Osnovni račun ZATON, HRVATSKA
5. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 51.013 3,66 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
6. LONZA VLAHO 48.362 3,47 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
7. ŠMOK DAMIR 32.362 2,32 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
8. PBZ D.D. 28.363 2,03 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 24.698 1,77 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. (1/1) 18.973

a evo od 29.06…
1. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./CROATIA OSIGURANJE D.D. 148.349 10,63 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 140.798 10,09 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 59.410 4,26 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
4. JERKOVIĆ ANTE 52.470 3,76 Osnovni račun ZATON, HRVATSKA
5. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 51.013 3,66 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
6. LONZA VLAHO 48.362 3,47 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
7. ŠMOK DAMIR 32.362 2,32 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
8. PBZ D.D. 28.363 2,03 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 24.698 1,77 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. (1/1) 18.973 1,36 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
Ukupno: 43,34

u posljednja 2 tjedna nitko od prvih deset nije kupio. hm… a možda 11. izbija na gornje mjesto?



Ovdje je ušla hrpa malihn i svi čekaju da se odbije i da prodaju a nitko ne želi kupiti a svi bi da uvale jedan drugoma a dionica pada li ga pada i po svemu sudeći ide to još debelo dolje.

Kad netko iz uprave prodaje par tisuća dionica po "smiješnoj" cijeni to vam znači da će cijena u skoroj budućnosti tragično smiješna.
Tech jesi li izgasio požar na Braču, eto mene tamo na ljetovanje, znaš li neki odličan apartman, tako da je 10-ak metara od mora i da nema prometa, dima, auti, motocikli, kafići, disco clabovi, a može da je ispod neki mostić sa nadarenim kupačicama, tako kad se ujutro probudim ne pomislim na ovu grozotu od dionice. I da nema interneta i televizije naravno. Pomagaj prijatelju.
[/quote]
Imam jedan prazan ali ne udovoljava 100% zahtjevima. Ono šta nema nadoknađuju Simone, Maje…

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Zalosno ,sta je sadasnja uprava napravila od atpl-a.Umjesto da kao viro brane vrijednost dionice oni su jednostavno pustili da padne na najmanju vrijednost u zadnjih cetiri godine…


Krajem godine dolaze 2 nova kineza klase zagreb , a u travnju 2012 još 2 korejca još da ih dobro ugovore i bit će para ko šodera.

a tko će unajmiti te brodove?




Ovdje je ušla hrpa malihn i svi čekaju da se odbije i da prodaju a nitko ne želi kupiti a svi bi da uvale jedan drugoma a dionica pada li ga pada i po svemu sudeći ide to još debelo dolje.

Kad netko iz uprave prodaje par tisuća dionica po "smiješnoj" cijeni to vam znači da će cijena u skoroj budućnosti tragično smiješna.
Tech jesi li izgasio požar na Braču, eto mene tamo na ljetovanje, znaš li neki odličan apartman, tako da je 10-ak metara od mora i da nema prometa, dima, auti, motocikli, kafići, disco clabovi, a može da je ispod neki mostić sa nadarenim kupačicama, tako kad se ujutro probudim ne pomislim na ovu grozotu od dionice. I da nema interneta i televizije naravno. Pomagaj prijatelju.
[/quote]
Imam jedan prazan ali ne udovoljava 100% zahtjevima. Ono šta nema nadoknađuju Simone, Maje…
[/quote]
A ništa, onda ću morati zakupit Palagružu, ali sad mi je problem naći nešto elitno kad je i Pancho u Remetincu.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


Zalosno ,sta je sadasnja uprava napravila od atpl-a.Umjesto da kao viro brane vrijednost dionice oni su jednostavno pustili da padne na najmanju vrijednost u zadnjih cetiri godine…

Pa šta bi očekivao drugo kad je tamo netko iz atlantske prije godinu i pol dana bubnuo da mu ne pada napamet kupovat vlastite dionice po tim cijenama ( tad je bila cijena oko 900-1000 kuna ).

Samo šta neki nisu kadri shvatit značenje te izjave, pa im nije bio ni jasan ovaj silni pad.

Ja se samo bojim obzirom na veliku krizu u sektoru da uprava neće branit cijenu dionice ni na ovim razinama. Mislim da će čuvat svaku kunu, jer tko zna kad će i za koliko godina njihovi brodovi opet počet donosit dobit.

never surrender


Krajem godine dolaze 2 nova kineza klase zagreb , a u travnju 2012 još 2 korejca još da ih dobro ugovore i bit će para ko šodera.

A šta misliš po koliko će ih ugovorit?

Daj Bože da bude između 10000 i 15000 dolara dnevno pa da gubitak bude podnošljiv ( 15 milja kuna po brodu ). Al to je samo ako budu imali sreće pa se vozarine održe na ovim razinama.

never surrender

A zašto bi i za koga branili cijenu dionice? Ovaj top 10 ionako drži dionice be obzira na cijenu, a oni drže koliko, 40-50%. Ja sam uvijek za to da se lova radije koristi u normalnom operativnom cikluse, nego za marifetluke s dionicama. Da se razumijemo, nitko sretniji od mene da je dionica 2-3 puta skuplja, ali ajmo se malo spustiti na zemlju…

Buy When There's Blood In The Streets


A zašto bi i za koga branili cijenu dionice? Ovaj top 10 ionako drži dionice be obzira na cijenu, a oni drže koliko, 40-50%. Ja sam uvijek za to da se lova radije koristi u normalnom operativnom cikluse, nego za marifetluke s dionicama. Da se razumijemo, nitko sretniji od mene da je dionica 2-3 puta skuplja, ali ajmo se malo spustiti na zemlju…

da, otprilike… kad netko iz uprave treba novaca, trezor kupi, podigne cijenu, upravaš se istovari i ajmojovonanovo. dakle, kad trezor kupuje, iskrcavanje jerkovića, drugih ovića i škvadre je na vidiku.
teško točnije procijeniti, ali oko 20% dionica je u nedobrim rukama. inače, free float je zadovoljavajući. atpl ima cca 1400k dionica i dnevno se protrži svega od nekoliko desetaka do maksimalno parsto komada (jedan promil) što će reći ne da ovo nije stvarno stanje, nego da nije trgovanje uopće. to govori o profilu prosječnog imatelja dionice: gro dioničara je ostalo zarobljeno u silaznom intervalu sa 3000+ do 475 kn na oko 1400 kn, a u uzlaznom intervalu 1000-1200 kn. dakle, većina dioničara od njih 8000 je u intervalu 1000-1400kn. kad će dno? kad promet bude ispod 10000 kn dnevno ili ga ne bude uopće.onda ćete kupiti atpl i za 500 kn, ali zrno po zrno. da bude nekako drugačije, ne postoji niti jedan jedini razlog…
hrvatska je u bankrotu iza zavjese već neko vrijeme. ovo više nije stvar atlantske koja pare (teško) zarađuje izvan hr, nego dioničara koji su iz hrvatske.
em plovidba nije roba koja ide, em kupci baš i nisu neki…
tko preživi, pričat će…

Zar ima boljeg vremena za kupnju od onog kad su sve vijesti loše? 🙂

Buy When There's Blood In The Streets

Dok ima ekipe što prodaje jeftino uvijek može još dole, to je eleborirao Miami cit."mali izlaze, izlaze, izlaze".
Nego kolika je procjena oko keša na računu sa lovom od dva teškaša, po meni app. 88 miljuna dolara.

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $10908 (DOWN 146)
BPI Average of the T/C routes $12252 (DOWN 9)
BSI Average of the T/C routes $13277 (UP 18)
BHSI Average of the T/C routes $10277 (UP 23)

New Report

Close