ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Uf,uf,dobro se ovo danas rasprodavalo,već se i ne sjećam kad se ovoliko dionica prodavalo po ovim cijenama…ovo su sad očito čiste stop/loss ili margin call prodaje koje opet povećavaju broj gubitnika na ovoj jadnoj burzi i time još dodatno pojačavaju oprez na kupovnoj strani tako da je teško odrediti gdje i kad će ovom padu biti kraj…

Hm,a opet možda smo baš ovih dana na dnu..uglavnom ovdje će dosta toga ovisit o nekim većim igračima,a manje o TA…




……nego ima li ikakvih ozbiljnih naznaka za oporavak vozarina i povečane potražnje za brodskim prostorom…..

Ima, scrapping za capesize brodove se pojačao, a to je dobro. Vjerujem da će vozarine za panamaxe u 1H 2014. biti odlične, a u međuvremnu dionica može i jače zaroniti jer će vrhunac ponude brodskog prostora biti 2012., pa na to računaju ovi što sad prodaju. Uglavnom, sve je u timingu, postavke su manje više poznate, dok je odluka kupnja/prodaja na pojedincu.
Oni što kupuju na ovim razinama i mogu čekati 35 mjeseci zaraditi će veliku lovu, no sve to nažalost ne znači da dionica neće još down. [angry] Obzirom na vijesti sa TK u USA, ne bi me začudilo da Crobi sutra rokne 2%.
[/quote]

Dečki moji ide to dole dobrano. Znate da sam ja izašao s GUBITKOM, ali bolje nekim određenim nego još većim. Ovo nije DRUK, nego samo upozorba za one koji znaju pročitati TA. Evo postat ću vam 4 grafa pa sami odlučite gdje kada i koliko,,, onih 680 sada Zaboravite, ide se puno niže. (MACHETE, možda i niže)
P.S: Dao sam vam više varijanti i EWT brojanje pa sami odlučite koje je ispravno, a kako vidim Croman ponovno piše na PF, pa ako je voljan neka da komentar pozitivan ili negativan, NEMA LJUTNJE.
Svima LP od [angry]
[/quote]
http://www.poslovni.hr/Forum/atpl-atlantska-plovidba-dd-720-pg4505.aspx

Soory društvo ja sam mislio na ovo, ali nismo se izgleda razumijeli,,, davno je to rečeno (28.4.2011) !!
ATPL [thumbsup] ??

I very much love INGRA !!

Vrijeme je da ATPL – ………….promijeni BROKERA ! Dok su vani, po Vašim prenijetim izvješćima,
brodari i rasli i padali…ova dionica konstantno pada… BROKERI- se uopće nisu potrudili održati
cijenu..To je prošlo.
Sad kad padaju svi, imaju opet razloga za pustiti ju s lanca..
Istovremeno, kako to ide….traje prodaja i prekrcaj u drukčije tipove fondova koji će znati
postupati s dionicom kako spada…
/ šteta kaj nemam novce na milione..sve bi kupila bez obzira na trenutnu brodarsku situaciju
s niskim vozarinama i ogromnom konkurencijom /
Za mene ne ATPL- na našem tržištu – NEKA DRUGA PRIČA—!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Vrijeme je da ATPL – ………….promijeni BROKERA ! Dok su vani, po Vašim prenijetim izvješćima,
brodari i rasli i padali…ova dionica konstantno pada… BROKERI- se uopće nisu potrudili održati
cijenu
..

majko mila koje ti gluposti pišeš! brokeri trebaju braniti i dizati cijene dionica?!?! [shocked]

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Vrijeme je da ATPL – ………….promijeni BROKERA ! Dok su vani, po Vašim prenijetim izvješćima,
brodari i rasli i padali…ova dionica konstantno pada… BROKERI- se uopće nisu potrudili održati
cijenu..To je prošlo.
Sad kad padaju svi, imaju opet razloga za pustiti ju s lanca..
Istovremeno, kako to ide….traje prodaja i prekrcaj u drukčije tipove fondova koji će znati
postupati s dionicom kako spada…
/ šteta kaj nemam novce na milione..sve bi kupila bez obzira na trenutnu brodarsku situaciju
s niskim vozarinama i ogromnom konkurencijom /
Za mene ne ATPL- na našem tržištu – NEKA DRUGA PRIČA—!

Nemoj se ljutiti, jeli s tobom sve u redu?
Pa brokeri su osobe koje izvršavaju zadane naloge.
Kako ti to misliš da bi oni trebali "braniti" atpl?

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

@Mrgud
kolega što si zbriso iz Djure natrag

AP DRZIC
Ship Name AP DRZIC
DWT 53000
Built 2009-01
Flag MAI
Draft 12,60
53,000 BLT 09 SAMARINDA/S.CHINA 10-20/7.2011 USD 9,000 DAILY +USD 150000 BB BULK MARINE

+ 1,56 ? Možete Vi , gospodo i bolje !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Nešto su bili spominjani dnevni troškovi brodova, nije skroz vezano uz Atlantsku, ali evo, između ostaloga:

deveen, 08.07.2011. u 13:15
The Baltic Exchange’s main sea freight index, which tracks rates to ship dry commodities, rose for a second session on Wednesday as coal and iron ore cargo trades stayed firm. The overall index rose 1.05 percent, or 15 points, to 1443. The index has stayed erratic in recent months, trading between 1,300 and 1,500 points. Analyst said China’s third interest rate increase this year could hurt demand for raw materials. "The more restrictive Chinese monetary policy could act as a headwind for raw commodity demand, which is already largely overwhelmed by the current supply of dry bulk tonnage," Wells Fargo Securities analyst Michael Webber said. The Baltic’s capesize index edged up 1.63 percent to 2116 points. Average daily earnings rose to $13,995. Capesizes typically haul 150,000 tonne cargoes such as iron ore and coal. "With average Cape rates at about $14,000 – Capes are more than covering their daily operating costs of about $8,000 – of course servicing the debt is another issue. Nevertheless Capes are at their highest levels since January," Credit Suisse analyst Gregory Lewis said. Brokers said iron ore fixtures had supported rates in the past two days. "As most players were expecting a quiet summer market, the opposite is happening," broker Fearnleys said in a report. The Baltic’s panamax index rose 2.01 percent, with average daily earnings at $12,994. Earnings for panamaxes, which usually transport 60,000-70,000 tonne cargoes of coal or grains, had been hit in recent weeks by slower business. "With sluggish demand and an oversupplied market, we do not expect Panamax rates to gain much from these levels, although we would expect grain activities in the Atlantic to lend near term support," RS Platou Markets said in a note. The main Baltic index has more than halved in the past six months, nearing levels last seen during the financial crisis in 2008.

Vaš link

Buy When There's Blood In The Streets


inverter uz dužno poštovanje ali ti previše pišeš gluposti,a nebitno bila atpl,ili neka druga dionica ali tvoji postovi rijetko imaju veze s vezom,pozdrav

kolega za svoje gubitke nemoj krivit druge ,,,TA je na 7xx vrištala sell … ljepi pozdrav…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

8000 dolara x 365dana u godini x 20 (zaokruženi broj brodova ATPL :)) x 5,2 (velikodušni tečaj dolara) daje 303,6 miliona kuna prihoda godišnje.. 16 000 dnevno daje 607 miliona prihoda i tako dalje..

sad, ja se ne razumijem previše u brodove, ali capesize su najveći brodovi? i ne sjećam se točno, ali prihod atpl brodarstva je bio veći od tih 606 miliona u 2010?

u potpunom uvažavanju manjkavosti ove male, ali velikodušne računice, ostavljam vas da pravite vlastite analize kretanja cijene u budućnosti

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


8000 dolara x 365dana u godini x 20 (zaokruženi broj brodova ATPL :)) x 5,2 (velikodušni tečaj dolara) daje 303,6 miliona kuna prihoda godišnje.. 16 000 dnevno daje 607 miliona prihoda i tako dalje..

sad, ja se ne razumijem previše u brodove, ali capesize su najveći brodovi? i ne sjećam se točno, ali prihod atpl brodarstva je bio veći od tih 606 miliona u 2010?

u potpunom uvažavanju manjkavosti ove male, ali velikodušne računice, ostavljam vas da pravite vlastite analize kretanja cijene u budućnosti

da kad bi vozili na vakum, kad ne bi bilo poreza i ostalih trica i kučina…
sve u svemu, nije baš takva računica. ali da si na dobrom tragu, jesi…

http://dulist.hr/content/view/14240/65/

Razno:
http://www.atlant.hr/data/fileup/Godisnji_dokumenat_objavljenih_informacija_u_2010_godini.pdf

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close