ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja gledam ko je to na 666,66 to je bila moja ideja ha ha ja nadokupio po 669,00-672,00..ne mogu vjerovat da je bdi tako nisko,u brazilu je kreditna ekspanzija u zamahu,turska-bdp u porastu 10%,jedino kina stagnira,ali i ona raste cca 3-4%,aluminij,bakar,cink…svemu je porasla cijena a bdi i dalje stagnira-pa nek mi neko kaže da bdi nije izložen manipulaciji..sa 11000 na 1000 a gotovo da se ništa nije promijenilo,doduše svjetswko gospodarstvo jest opalo,ali da je opalo 10 puta ha ha to nije..manipulacije su najviše izražene kod bdi a zato mirovinci ne kupuju brodare jer su exstra volatilni…


ja gledam ko je to na 666,66 to je bila moja ideja ha ha ja nadokupio po 669,00-672,00..ne mogu vjerovat da je bdi tako nisko,u brazilu je kreditna ekspanzija u zamahu,turska-bdp u porastu 10%,jedino kina stagnira,ali i ona raste cca 3-4%,aluminij,bakar,cink…svemu je porasla cijena a bdi i dalje stagnira-pa nek mi neko kaže da bdi nije izložen manipulaciji..sa 11000 na 1000 a gotovo da se ništa nije promijenilo,doduše svjetswko gospodarstvo jest opalo,ali da je opalo 10 puta ha ha to nije..manipulacije su najviše izražene kod bdi a zato mirovinci ne kupuju brodare jer su exstra volatilni…

Ponuda brodovo znatno premašuje potražnju i još najmanje dvi godine BDI značajnije neće rasti, bar tako kažu oni kojima je to struka.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

iliti tako kažu oni kojima je u interesu da ne raste, dok se ne nakupe dovoljno

zna li netko od ovdje prisutnih što je nova sa teškašima



ja gledam ko je to na 666,66 to je bila moja ideja ha ha ja nadokupio po 669,00-672,00..ne mogu vjerovat da je bdi tako nisko,u brazilu je kreditna ekspanzija u zamahu,turska-bdp u porastu 10%,jedino kina stagnira,ali i ona raste cca 3-4%,aluminij,bakar,cink…svemu je porasla cijena a bdi i dalje stagnira-pa nek mi neko kaže da bdi nije izložen manipulaciji..sa 11000 na 1000 a gotovo da se ništa nije promijenilo,doduše svjetswko gospodarstvo jest opalo,ali da je opalo 10 puta ha ha to nije..manipulacije su najviše izražene kod bdi a zato mirovinci ne kupuju brodare jer su exstra volatilni…

Ponuda brodovo znatno premašuje potražnju i još najmanje dvi godine BDI značajnije neće rasti, bar tako kažu oni kojima je to struka.
[/quote]

Apsolutno točno.
BDI nema direktno veze sa stanjem ekonomije niti rastom Kine ili padom Amerike ali može poslužiti kao jedan od leading indicatora kretanja ekonomije.
BDI ustvari mjeri odnos potražnje za brodovima i količinu brodova na tržištu.
Dovoljni su mali pomaci u ponudi i potražnji da jako podignu ili sruše indeks.

bdi,zlato,nafta,tečaj dolara…sve je to u rukama najjačih špekulanata…malo to veze ima sa stvarnošću….sve su to materijali za njihove visoke špekulacije..ne dvojim da će bdi u idućih 2-3 godine dosegnuti 5000 bodova….


…ne dvojim da će bdi u idućih 2-3 godine dosegnuti 5000 bodova….

Lijepo bi to bilo, jer, po tome bi značilo da bi vozarine bile na razini od 50.000 $ dnevno. Sada mi to izgleda nemoguće, ali svi znamo kako je to izgledalo 2007-2008. Nemam namjeru ulagati u ATPL, ali eto vama indikatora za izračun potencijalne dobiti.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

drugim riječima ovo je kockarska dionica-možeš se obogatit,a i možeš propast…pa ko voli nek izvoli,ja ionako nemam više šta izgubit…


drugim riječima ovo je kockarska dionica-možeš se obogatit,a i možeš propast…

Pa sve su dionice onda kockarske… meni je bitnije ono što dionica predstavlja, a to je vlasnički udio u firmi, u ovom slučaju dobroj firmi, barem meni…

Buy When There's Blood In The Streets


Po meni kolega Jethro slijedi i dalje nastavak pada, definitivno ispod 600kn.
Mislim da ću ulaziti ispod 580kn snažnije, do tada mi je drago da sam uradio SELL na 700kn gdje sam i kupovao.

Da se pohvalim – kupio na 711, prodao za 720, a onda je krenulo nizbrdo … Definitivno još malo pričekati pa kupovati …


zna li netko od ovdje prisutnih što je nova sa teškašima

Idu u prodaju

IMT?


drugim riječima ovo je kockarska dionica-možeš se obogatit,a i možeš propast…pa ko voli nek izvoli,ja ionako nemam više šta izgubit…

Iako je ne preferiram trenutno, nebi se tako baš izrazio za ATPL. Ipak je tu velika vrijednost da bi uopće mogla propasti. Teško da bi čak mogli i minus napraviti, ali je daleko od nekog velikog profita, to je problem!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

New Report

Close