ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vedric@ pad traje vec nepune 4 godine…promjene trenda ni na vidiku…ima drugih sektora…

nažalost točno

otkad je samodol na čelu hanfe sve ide samo dole..treba naći nekoga ko se preziva samogore pa će rasti ha ha..brzo bi mogao bdi eksplodirati do 4000 pa onda opet lagano nazad-to je moje mišljenje…

Bio samodol ilisamogor ja sam tu i ne mrdam do 100% gore .

The Federal Reserve under Ben Bernanke is doing more damage to the stocks of shipping companies than any pirate in history.
Source: Smallcupnetwork

dionice brodara rastu najviše u zadnjoj fazi konjukture,kad se skroz razbukta potražnja i kad su banke prisiljene ubrzano dizati kamatne stope..a to nije još-ali bi moglo se desiti iduće godine…tko bude strpljiv-dobit će svoje..ne znam zašto fed to koči-ja bi prije rekao da bdi koči kina,tj kineska centralna banka..dizanjem kam stopa…


dionice brodara rastu najviše u zadnjoj fazi konjukture,kad se skroz razbukta potražnja i kad su banke prisiljene ubrzano dizati kamatne stope..a to nije još-ali bi moglo se desiti iduće godine…tko bude strpljiv-dobit će svoje..ne znam zašto fed to koči-ja bi prije rekao da bdi koči kina,tj kineska centralna banka..dizanjem kam stopa…

Vidite kolega, Ben je nedavno kazao sa pozicije šefa Feda da je oporavak u USA "frustrirajuće spor", pa se u praksi tamo događa drama kad FED samo nagovjesti stop štampanju dolara,a to se odmah odrazi i na azijskim burzama.
Mišljenja sam da je puno veća vjerojatnost da u ovo doba za dvije godine (2013) diionica bude na 1400 nego na 300 kuna, zato držim da ovdje trejderi za dugo nemaju što tražiti, ima i drugih sektora kako kaže Inverter. Međutim, pravi investiotri sad kupuju, tu nema dvojbe, i izlaziti će kad masa navali kao da je gratis, deja vu. Uvijek su bili na cijeni oni što brzo šišaju, ali isto tako uvijek se nađe i dovoljno ovaca za šišanje, stoga ja nemam muda izaći na ovim cijenama, što ne znači da ću neću faliti jer dopuštam mogućnost da ove ode čak i na 500 tijekom 2012, međutim izaći ću kad dionica makar približno dođe na fer vrijednost pa neka to bude i krajem 2013.

kakve su prognoze za BDI u narednom razdoblju?

http://www.kucilooro.com/forum/11-kutak-za-retardirane-investitore

makalu ,

a koja je to fer vrijednost za ATPL ?


kakve su prognoze za BDI u narednom razdoblju?

Oporavak ne prije od 2013-2015.

jerković je prošle godine izjavio da će se pravi oporavak vozarina desiti u razdoblju 2012-2013…700 kn je trenutno fer cijena za atpl…


makalu ,

a koja je to fer vrijednost za ATPL ?

Min. 175 dolara po dionici, ako uključimo i hotele, agencije te staru (i potencijal nove) upravnu zgradu. No, najveća je vrijednost u know how, već će rezultati za 1H pokazati kako se domaćinski upravlja tvrtkom. Međutim, sve to nije dovoljno da bi dionica up, jer masa isključivo gleda kretanje BDI i ako će tako biti i dalje dopuštam mogućnost da još rokne dole.

po povijesnog grafu ,sad opravo grebe po dnu i ovo je nivo povoljan za akumulaciju
Bdi je također na povijesnom minumumu
tko gleda dugoročno,ovo je stvarno prilika za dobro ulaganje

New Report

Close