ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 04:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
13.159
273
48,20
49,40
1,05%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Možete razmišljati kao čika Voren: proučite bilancu (dobit na uloženi kapital i slične trice i kučine), ocijenite kvalitetu, racionalnost i dosljednost rukovodstva, obratite pažnju na povijest tvrtke, procijenite vrijednost tvrtke i kupite je odmah ukoliko smatrate da je njena vrijednost trenutno značajno niža od njene stvarne vrijednosti. Uopće nije važno hoće li cijena dionice u sljedećih dva-tri mjeseca ići 20% gore ili dolje jer to je vrlo teško predvidjeti. S druge strane, ne morate razmišljati poput njega – možete trejdati (pa malo i navlačiti po forumima)…

Ja sam svoju dragu, sad već malčice stariju zaprosio na Dubrovačkim zidinama, i ona meni u trenutcima zalaska, romantike veli: Dragi kupi mi Atlansku. Da ne ispadnem šonjo, ja to napravim i dan danas nisam zažalio. A ona meni poslije, ma ja sam se šalila, kaj si stvarno to napravio? Eto zakaj sem tu, koji Voren i bilanca!!! [lol]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!



Možete razmišljati kao čika Voren: proučite bilancu (dobit na uloženi kapital i slične trice i kučine), ocijenite kvalitetu, racionalnost i dosljednost rukovodstva, obratite pažnju na povijest tvrtke, procijenite vrijednost tvrtke i kupite je odmah ukoliko smatrate da je njena vrijednost trenutno značajno niža od njene stvarne vrijednosti. Uopće nije važno hoće li cijena dionice u sljedećih dva-tri mjeseca ići 20% gore ili dolje jer to je vrlo teško predvidjeti. S druge strane, ne morate razmišljati poput njega – možete trejdati (pa malo i navlačiti po forumima)…

Ja sam svoju dragu, sad već malčice stariju zaprosio na Dubrovačkim zidinama, i ona meni u trenutcima zalaska, romantike veli: Dragi kupi mi Atlansku. Da ne ispadnem šonjo, ja to napravim i dan danas nisam zažalio. A ona meni poslije, ma ja sam se šalila, kaj si stvarno to napravio? Eto zakaj sem tu, koji Voren i bilanca!!! [lol]
[/quote]

VRHUNSKI!!!!
Nasmijo me do suza!Evo ti stotka od srca!Inaće znaš zašto Voren ima tolko bora?E vidiš malko je pao sa zidina pa se natukoooo…:))))

hvali more, drž se altantske plovidbe.....

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $6545 (DOWN 256)
BPI Average of the T/C routes $13185 (UP 695)
BSI Average of the T/C routes $14303 (DOWN 76)
BHSI Average of the T/C routes $11853 (DOWN 5)

@čvarkožder

Dobar komentar..ključna riječ za ovaj sektor je neizvjesnost.
BTW, držim da Buffet prema svojim pravilima nikad ne bi kupio brodara. On traži trajne komparativne prednosti (jarak oko dvorca). Toga ovdje nema. Najbliže brodarima je onaj ćuću vlakić što ga je kupio preklani (BNSF), ali on ima svoj jarak već samim time što vozi po tračnicama.




Možete razmišljati kao čika Voren: proučite bilancu (dobit na uloženi kapital i slične trice i kučine), ocijenite kvalitetu, racionalnost i dosljednost rukovodstva, obratite pažnju na povijest tvrtke, procijenite vrijednost tvrtke i kupite je odmah ukoliko smatrate da je njena vrijednost trenutno značajno niža od njene stvarne vrijednosti. Uopće nije važno hoće li cijena dionice u sljedećih dva-tri mjeseca ići 20% gore ili dolje jer to je vrlo teško predvidjeti. S druge strane, ne morate razmišljati poput njega – možete trejdati (pa malo i navlačiti po forumima)…

Ja sam svoju dragu, sad već malčice stariju zaprosio na Dubrovačkim zidinama, i ona meni u trenutcima zalaska, romantike veli: Dragi kupi mi Atlansku. Da ne ispadnem šonjo, ja to napravim i dan danas nisam zažalio. A ona meni poslije, ma ja sam se šalila, kaj si stvarno to napravio? Eto zakaj sem tu, koji Voren i bilanca!!! [lol]
[/quote]

VRHUNSKI!!!!
Nasmijo me do suza!Evo ti stotka od srca!Inaće znaš zašto Voren ima tolko bora?E vidiš malko je pao sa zidina pa se natukoooo…:))))
[/quote]
Aaa to je taj, gledao ga kako pada, a mlađahna žena viče za njim Voreeeeeeeneeeeee ostao ti šešir!!!
Za koji dan ćemo do vječnog grada, na zidine, pomoliti se svetom Vlahi. Uklonjena je i zadnja prepreka na putu prema gore. Tko se nije ukrco magarac je bio!!!

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Predan je i Gundulić.. odnosno Getaldić.. malo su zbrljali obavijest, uglavnom predan i drugi brod

http://www.zse.hr/default.aspx?id=35437

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $6342 (DOWN 203)
BPI Average of the T/C routes $13825 (UP 640)
BSI Average of the T/C routes $14334 (UP 31)
BHSI Average of the T/C routes $11827 (DOWN 26)

Baltic Dry +2,0%
Capesize +6,9%
Panamax +2,7%
Handysize -0,4%
Supramax +1,1%

BALTIC DRY-INDEKSEN I POENG, OG SEGMENTER I RATER (USD):

Dato BDI Capesize Panamax Handysize Supramax
06/05 1.340 6.777 14.197 11.784 14.490
05/05 1.314 6.342 13.825 11.827 14.334
04/05 1.302 6.545 13.185 11.853 14.303
03/05 1.292 6.801 12.490 11.858 14.379
02/05 1.269 6.698 11.620 11.897 14.530

Solidan rast panamaxa ovaj tjedan 22%.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Nego jel netko uspio kupiti po 600 i niže? [smiley]

Ja sam kupio na 695. Koja je procjena, do koje cijene će rasti, pa onda opet ringešpil?

Baltic Dry +0,6%
Capesize -0,8%
Panamax +1,8%
Handysize -0,3%
Supramax +0,8%

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

New Report

Close