ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 22:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $9579 (DOWN 726)
BPI Average of the T/C routes $14764 (DOWN 407)
BSI Average of the T/C routes $15527 (DOWN 120)
BHSI Average of the T/C routes $11672 (DOWN 9)

Baltic Dry Index continues downward Tuesday. Capesize go on a little bang.
Article by: Øystein Byberg (Reuters – 04/05/1911 14:21)
Tell a Friend Facebook Twitter Print
Baltic Dry Bulk Index falls 2.4 percent to 1,462 points on Tuesday.

Capesize $ 9,575 (- 7.0 per cent)
Panamax $ 14,764 (- 2.7 per cent)
Handy Size $ 11,672 (- 0.1 per cent)
Supramax: $ 15,527 (- 0.8 per cent)





Dali netko moze postati Fearnleys report? Zahvaljujem

Evo,pozdrav

[/quote]

Iz izvješća je vidljivo da je novi maxipanamax od 82000 dwt prodan za 34.5 miljuna dolara, to je danas realnost, pa u tom svijetlu vozarine u t/c od 16000-17000 nisu dobre ali su daleko od katastrofe. Za brodare što imaju stare amortizirane brodove te vozarine su sasvim pristojene, i dok se jače ne pojača scraping nema nam up.
[angry]
[/quote]
evo nam i cijene za Getaldića i Gundulića

Atlantska Plovidba however have sold their two Handymas sisterships "Getaldic" and "Gundulic" (45,000 dwt, built 1996 & 1997 in China) for an enbloc price of about US$31-31.5m to unknown buyers.

Barry Rogliano Salles weekly Dry Bulk Newsletter no 728

[/quote]
Priča se da će i Orsula u prodaju.

IMT?



about US$31-31.5m to unknown buyers.

Grose špile, svaka čast. Ne bi se čudio da …. ma bolje šutjeti. [thumbsup]
[/quote]

Kaj te muči kolega? Kupili su brodove kad je tržište počelo rasti, namlatili lovu sa njima u periodu od 2005/do druge trećine 2008 i sad ih lijepo prodali. Kad odbiješ brokersku proviziju od 2-3% to je još uvijek dobro utrženo, obzirom da su brodovi građeni u Kini a ne u Japanu.



Mrgin primjer bi trebali slijediti svi kada se otpuštaju dionice. Navesti to ranije i razlog otpuštanja. Inače Mrgo program je tako naštiman da malene prodavatelje i kupce obavezno šlagira nakon transakcije. Eto da si malo pričekao sa građom sad bi mogao u dokup i imati koji crijepić više za par mjeseci.

Prijatelju pričekao bih ali se nije drugačije moglo. Platio sa izvođačima unaprijed zbog dobre cijene, pa sad ne mogu ih kočiti u radu. Da prodao sam 30 kom za građu, crijep sam kupio prije mjesec dana najpovoljnije što se našlo na tržištu, željezo i druge potrebštine prije 2,5 mj. i sad su mi ostale još neke sitnice da bude sve pod krovom. To znači prodaja još cca 20-tak dionica u narednih mjesec dana, bez obzira gdje bude cijena bila. Nego za drugu kuću su me izuli koju hvala dragom Bogu ne radim ove godine, ali ..(komunalni, vodni, građevinska i struja) Ma ogulili su me za papire, da sam mogao kuću pod krov staviti.
Svima LP i čuvajte dionice za neke bolje dane, koji su tu, samo ih treba pokrenuti.. [angry]
[/quote]
E Mrgo,Mrgo..pa kaj ti imaš samo dionice ATPL..pa prodaj nešto drugo..mislim po ovim cijenama prodati ATPL je stvarno grijeh..
A i šta će ti krov kad onda opet nećeš imat love za useljenje..
Gotovo sam siguran da će fondovi u slijedećih mjesec dana dignut ovu dionicu barem za 10 %, tako da po meni ovo sad nikako ne prodavati..
A i sredinom 4-tog mjeseca bi mogao uslijediti već tradicionalni rast vozarina koji bi mogao potrajati i cijeli 5 mjesec…




Mrgin primjer bi trebali slijediti svi kada se otpuštaju dionice. Navesti to ranije i razlog otpuštanja. Inače Mrgo program je tako naštiman da malene prodavatelje i kupce obavezno šlagira nakon transakcije. Eto da si malo pričekao sa građom sad bi mogao u dokup i imati koji crijepić više za par mjeseci.

Prijatelju pričekao bih ali se nije drugačije moglo. Platio sa izvođačima unaprijed zbog dobre cijene, pa sad ne mogu ih kočiti u radu. Da prodao sam 30 kom za građu, crijep sam kupio prije mjesec dana najpovoljnije što se našlo na tržištu, željezo i druge potrebštine prije 2,5 mj. i sad su mi ostale još neke sitnice da bude sve pod krovom. To znači prodaja još cca 20-tak dionica u narednih mjesec dana, bez obzira gdje bude cijena bila. Nego za drugu kuću su me izuli koju hvala dragom Bogu ne radim ove godine, ali ..(komunalni, vodni, građevinska i struja) Ma ogulili su me za papire, da sam mogao kuću pod krov staviti.
Svima LP i čuvajte dionice za neke bolje dane, koji su tu, samo ih treba pokrenuti.. [angry]
[/quote]
E Mrgo,Mrgo..pa kaj ti imaš samo dionice ATPL..pa prodaj nešto drugo..mislim po ovim cijenama prodati ATPL je stvarno grijeh..
A i šta će ti krov kad onda opet nećeš imat love za useljenje..
Gotovo sam siguran da će fondovi u slijedećih mjesec dana dignut ovu dionicu barem za 10 %, tako da po meni ovo sad nikako ne prodavati..
A i sredinom 4-tog mjeseca bi mogao uslijediti već tradicionalni rast vozarina koji bi mogao potrajati i cijeli 5 mjesec…
[/quote]
Ne šefe, imam i keša ali "Oročenog". Mogao bih, jel imam uvijet raskinut oročenje ali mi se nekako neda. Bojim se naterat če me vrag, uložit ću ih u dionice koje če ionako propasti, pa kad dođe smak svijeta neću imati za čamac koji si željno priželjkujem…."Mrgudova Arka". Je ostalo sve u ATPL. Prethodno sam polovinom bio u DLKV i mogu ti reči da sam dobrano zaradio, mislim da negdje ranije sam pisao o tome. Izašao sam na samom vrhu. Tada sam kupio željezo, dimnjak, i da ne nabrajam što sve, ĐABE. E onda sam sve ostalo uložio u ATPL i sad što je tu je. Na mostu dobiješ, na ćupriji izgubiš, no ne sekiram se previše. Kažu stari ljudi, ako me kužiš, kako došlo tako ošlo, ali dva krova su dva krova (x) nešto = Zarada. Kamol moje sreće da sam u tim vodama ostao, bez OVIH.. kako moja veli, nevidljivih papira !!
LP od Mrguda !! [angry]

I very much love INGRA !!

Mislim da bi bilo pametno dokupljivati, dionica niže vjerojatno neće…Oporavak Japana bi triba uposliti mnoge brodove, a inače sad brodovi su više uposleni, a mogla bi kapnuti i koja dividenda naročito jer ima keša i od prodaje brodova…..

atlantska dividendu dijeli od operativne dobiti
zaboravi na taj keš

Pa imala je i dobit kroz 2010 a ima i zadržanu dobit..a i Jaca moli da se da u proračun a država ima oko 10% bar mislim…


atlantska dividendu dijeli od operativne dobiti
zaboravi na taj keš

Ranijih godina su isplaćivali u dividendu 50% operativne dobiti.


Mislim da bi bilo pametno dokupljivati, dionica niže vjerojatno neće…


BPI Average of the T/C routes $14.764 (DOWN 407)


Mislim da bi bilo pametno dokupljivati, dionica niže vjerojatno neće…Oporavak Japana bi triba uposliti mnoge brodove, a inače sad brodovi su više uposleni, a mogla bi kapnuti i koja dividenda naročito jer ima keša i od prodaje brodova…..

trenutno imamo slijedece:
euro/dollar 1,425( uz sentiment daljnjeg jacanja eura barem jos 6 mjeseci)
brent oil 122$
vozarine oko 15000$
do kraja 2011 70milj tona neto novih kapaciteta+slijedi monetarno stezanje(jucer kina podigla kamatnjak, sutra se ocekuje ECB)

dovoljno da dionica bude pod daljnim pritiskom jos neko vrijeme

New Report

Close