ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 12:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,91
1.437
30
47,70
48,40
-1,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zadnja linija fronte !! (sa dva “d”) I mogu slobodno reči tko danas kupi ZARADIO JE !!
LP

I very much love INGRA !!


Zašto na svim bijesnim autima piše porsche leasing,zašto se takvi auti(npr.) kupuju na kredit ako ti koji ih voze imaju gotovine za pop….??Neka oni samo čuvaju gotovinu…

Možda i oni imaju nešto za oprat, kolega kuster, to se tak dela u celom svijetu. Zato i ne sumnjam u ovu dionicu. Sorry na laganoj indiskreciji, ovo je samo plod mašte jednog dioničara, hrvatskog mentalnog sklopa. [wink]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!



…Ako gradnja, kao što tvrde, košta 25 miljuna eura za zgradu od app. 30000m2, premda će to u konačnici biti i nešto više radi nezgodnog iskopa blizu mora, kad se radovi završe ta će zgrada vrijediti min. 75 miljuna ( vjerujem i znatno više), razlika bi morala biti dobit…

Uh, uh, uh! Dakle, tvoja računica je da će zarada na zgradi biti 50 mil. eura ili 150%!? Pa, ako se tako lako razbacuješ brojkama, nije problem. Međutim, realna kalkulacija nije baš tako jednostavna, uzeti kalkulator i dijeliti zamišljenu cifru sa kvadratima, ccc!?
[/quote]

Razbacivanje brojkama !!! Ponavljam, zemljište je u vlasništvu ATPL, btw, jedan irac je parking udaljen od te lokacije 200 metara platio 1600 eura m2 (između HEP-a i robne kuće), doduše to je bilo u doba euforije, a ne recesije. Ja sam uzeo kod kalkulacije da će zgrada imati 30000m2 jer imam takve info i cijenu po m2 od 2500 eura (premda sam siguran da će postići cijenu min.3000 za stambene prostore). Gdje je tu razbacivanje brojkama? Da su kupili neki polovni panamax to bi bilo udarna vijest, a ovo nikog ne interesira, premda nisam baš siguran da je to tako marginalno, naprotiv radi se o jednom poslu bez rizika, samo je pitanje koliko će inkasirati ako se odluče na prodaju. U svakom slučaju to je stvaranje nove vrijednosti za ATPL i dioničare, a sad radi li se o 40, 50 ili 60 miljuna eura slatki su problemi.



u ovim trenucima je naravno teško pretpostaviti da će svaki kvadrat poslovne zgrade vrijediti X4…

Pa, kako vi to računate? Izgradnja 1000 eura, cijena 4000 eura i zarada je 3000 eura po m2!? Jeli to vaša formula?
[/quote]

grubo rečeno baš tako…kvadrat neće biti jeftiniji od 3000 Eura sigurno, kad vidimo da će izgradnja koštati cca.100o Eura po kvadratu jasno je da se ne radi o stanovima prosječne izvedbe, dodajmo tome i buduću marinu u blizini te interes stranaca za Dubrovnik i cijena bi vrlo lako mogla dotaknuti i 4000 Eura koliko god to Vama sada ludo zvuči…ja to uspoređujem sa projektom Importane galerije u Zagrebu ili novog Ban centra iza samog Trga bana Jelačića …
osim toga pogledajte si malo onu emisiju o nekretninama na Doma TV , britanci plaćaju ogromne cifre za neko "morsko" odredište udaljeno par sati od Londona, zar mislite da se ne može naći nekoliko desetaka zainteresiranih za luksuzni stan u blizini buduće marine na dva sata leta od Londona?
naravno moguća je i drugačija priča…npr. da stanove rade prvenstveno sebi, tada je luksuzna izvedba zagarantirana a prodajna cijena i ne mora biti visoka…

kao prvo lijepi pozdrav svim Forumašima!Dugooo ne napisah slovca…pa eto…da ne zahrđam ko brod….
malko upiko 20kom po 740…
u banke,mirovinu i lutriju ne vjerujem no stoput rekao i ponavljam dokupiti,dokupiti dokupiti pa malko skuplje prodati….i tako malo po malo "zidati ATPL portfelj"…isplati se….
svaka 2-3 mjeseca malko spremitiu džep 7-8000 kn ili opet dokupiti dugoroćna je strategija bolja od bilo koje kamate…..
ne ne vidim sutra bijesni terenac ili jahtu, no u teškim vremenima poput ovih kakvu takvu sigurnost!
Svi se sjećamo nekad davnoooookada smo sanjali 1000 kn pa dogurasmo do 36xx(je!ja sam kupio 1kom na ATH, i dalje ju volim ko da je kupljena za 100 kn!!)!
Iskreno ATPL je najbolji dugoročni ulog, a bogami i za brzopotezne ima mjesta za lijepu lovicu u kratkom roku….
p.s. Jaco skoći kroz prozor……

hvali more, drž se altantske plovidbe.....

nisu oni građevinari da bi mogli zaradit this way ali najbolje stvari dogode se usput

jel ovo svastarenje? malo turizam malo zrakoplovstvo malo građevina…

da se mene pita ja bih rekao: kapetani plovite tu ste doma [kiss]


…osim toga pogledajte si malo onu emisiju o nekretninama na Doma TV , britanci plaćaju ogromne cifre za neko morsko odredište udaljeno par sati od Londona…

Izgleda da si preskočio nekoliko epizoda, baš mi je drago da si ovo spomenuo! Par sati od Londona, mila majko!? Pa jeste li vi svjesni što znači London??? London VS Dubrovnik!!! Btw. cijene su daleko pristupačnije od cijena na Jadranu, jer gore ljudi zarađuju novce, ne kradu ih kao ovdje! Čitajući vaše postove, koji su ogledalo Hrvatskog iskrivljenog društva, situacja u državi i ne može biti bolja! U Dubrovniku m2 sigurno vrijedi minimalno 8.000 – 10.000 eura! Tako se pisalo prije par godina, Dubrovnik je Monte Carlo, hahahahah! Pa, možda i jest, za onoga tko nikad nije bio u Monte Carlu, a Neum mu je najdalja destinacija!

P.S. Nemojte me krivo shvatiti, uopće ne pišem o ATPL kao lošem ulaganju, već isključivo o ovoj zgradi oko koje ste se uhvatili!!!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire



…osim toga pogledajte si malo onu emisiju o nekretninama na Doma TV , britanci plaćaju ogromne cifre za neko morsko odredište udaljeno par sati od Londona…

Izgleda da si preskočio nekoliko epizoda, baš mi je drago da si ovo spomenuo! Par sati od Londona, mila majko!? Pa jeste li vi svjesni što znači London??? London VS Dubrovnik!!! Btw. cijene su daleko pristupačnije od cijena na Jadranu, jer gore ljudi zarađuju novce, ne kradu ih kao ovdje! Čitajući vaše postove, koji su ogledalo Hrvatskog iskrivljenog društva, situacja u državi i ne može biti bolja! U Dubrovniku m2 sigurno vrijedi minimalno 8.000 – 10.000 eura! Tako se pisalo prije par godina, Dubrovnik je Monte Carlo, hahahahah! Pa, možda i jest, za onoga tko nikad nije bio u Monte Carlu, a Neum mu je najdalja destinacija!

P.S. Nemojte me krivo shvatiti, uopće ne pišem o ATPL kao lošem ulaganju, već isključivo o ovoj zgradi oko koje ste se uhvatili!!!
[/quote]

Nedavno sam razgovarao sam agentima nekretnina Knightsbridge u Londonu vezano za nekretnine u RH. Komentirali su kako je jeftiniji kapital sa zapada omogućio procvat umjetnog tržišta u RH, naglasivši kako je Duborvnik jedini izuzetak. Sopomenuvši izuzetak upitao sam ih kako to misle?!

Pa rekli su da je tamo polarizcaija najveća u ovom djelu Europe, pri tome navevši očiti primjer: m2 stambenog prostora nadomak Straduna imućan bračni par iz SAD-a platio je 7500 €, dok su svega 10- ak km udaljeniji stmabeni prostori iste kvalitete nudili po 3x manjim cijenama. S druge strane to ne bi bio toliki problem da su osnovna pitanja riješena; vlasnički odnosi, priključci, način transporta i rentabilnost prostora… I na kraju rekli su da imaju kupaca za Dubrovačke nekretnine,ali što mogu učiniti kada je kvaliteta postojećih nikakva, a osnovna pitanja neriješena.

Srdačan pozdrav

nema nam druge nego čekati da se ta zgrada izgradi i stavi na tržište …tada ćemo vidjeti tko je bio u pravu…ostaje samo činjenica da će se zaraditi u svakoj varijanti a to je ono što dioničare zanima

nitko osim prodavatelja ne može odrediti cijenu m2, a Vi svi skupa ovdje možete nagađati kako kome paše. Ja sam trenutno spreman ponuditi 3 soma ojra po m2 za cca 60 m2, naravno i odmah preseliti iz ove vukojebine gdje sam sada

Samo jedan je od 59 kvadrata (stan br 6) Požuri se!!!!

prevladavaju od 90 – 113 m2
Ajde više dosta sa tom zgradom. Koga zanima sve mu piše u buletinu br. 25 na 14 stranici počinje tekst.
http://www.atlant.hr/bulletin/svibanj_2010.pdf

Baltic Dry +2,8%
Capesize +10,0%
Panamax +3,9%
Handysize +0,1%
Supramax +1,3%

BALTIC DRY-INDEKSEN I POENG, OG SEGMENTER I RATER (USD):

Dato BDI Capesize Panamax Handysize Supramax
03/03 1.317 5.277 15.478 10.460 15.202
02/03 1.281 4.797 14.896 10.452 15.008
01/03 1.262 4.591 14.667 10.411 14.827
28/02 1.251 4.567 14.591 10.341 14.616

New Report

Close