ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pretpostavljam da su zaključili (a s time se i ja slažem) kako je sada kada su građevinci u krizi i spremni su raditi vrlo povoljno pravo vrijeme da krenu u realizaciju. S ovim potezom atlantska dobija dvije izrazito vrijedne zgrade u poslovnom centru dubrovnika koje će najvjerojatnije dati u najam. Treba vidjeti kakva je financijska struktura posla, ali ako su u mogućnosti veći dio investicije pokriti iz vlastitih sredtava, onda je to jako dobar potez za ataltsku.

Ovo s nižim cijenama građenja mi je ok argument, a je li dobro uzimati kredit i pod kojim uvjetima…nadam se da znaju što rade i zašto rade…

Ne nasjedajte (ne kupujte) na dizanje cijene malim količinama…netko se iskrcao ili se iskrcava.
Dionici prijeti otklizavanje…

LP !!

I very much love INGRA !!


Ne nasjedajte (ne kupujte) na dizanje cijene malim količinama…netko se iskrcao ili se iskrcava.
Dionici prijeti otklizavanje…

? ! ? [shocked]

mi smo ipak zemlja slučaj



Ne nasjedajte (ne kupujte) na dizanje cijene malim količinama…netko se iskrcao ili se iskrcava.
Dionici prijeti otklizavanje…

? ! ? [shocked]
[/quote]
To je bilo "slučajno" podizanje cijene.
Uprizorenje za male dioničare, jel? [rolleyes]




Ne nasjedajte (ne kupujte) na dizanje cijene malim količinama…netko se iskrcao ili se iskrcava.
Dionici prijeti otklizavanje…

? ! ? [shocked]
[/quote]
To je bilo "slučajno" podizanje cijene.
Uprizorenje za male dioničare, jel? [rolleyes]
[/quote]

o čemu vi pričate na pola milje prometa……
kakvo iskrcavanje, ukrcavanje, pretovari…… [undecid]

Ja sam danas malo čvrknuo po 745 i 742,01, a vi kako hoćete. [smiley]

Čekam sljedeću stanicu za ukrcaj (73x), ako bude dalje padala.

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Što će Atlatskoj nova upravna zgrada? Za šminku (Ne znaju čime bi se bavili dok traje kriza?) ili stvarno postoje potrebe koje će takvom zgradom biti udovoljene i poslovanje uslijed novih prostorija stvarno biti bolje?

Sad baš da će poslovanje zbog nove zgrade biti nešto puno bolje, čisto sumnjam. Ali atlantska ima vrlo vrijedno zemljište na kojem misli raditi novu zgradu koje već dugo vremena stoji kao mrtvi kapital, pretpostavljam da su zaključili (a s time se i ja slažem) kako je sada kada su građevinci u krizi i spremni su raditi vrlo povoljno pravo vrijeme da krenu u realizaciju. S ovim potezom atlantska dobija dvije izrazito vrijedne zgrade u poslovnom centru dubrovnika koje će najvjerojatnije dati u najam. Treba vidjeti kakva je financijska struktura posla, ali ako su u mogućnosti veći dio investicije pokriti iz vlastitih sredtava, onda je to jako dobar potez za ataltsku.
[/quote]

Zemljište je u vlasništvu tvrtke, građevinari su u krizi i mole da im daš posao po sistemu plati što platiš, pa ne vjerujem da cijena građenja m2 u toj zgradi može koštati više od 900 eura, još ako imaju vlastita sredtva (a imaju) gdje je problem. Znači uložiti će 25 milja eura a dobiti za max. 18 mjeseci 75. E da je meni samo jedan takav projekt [thumbsup]

Tu se -ne sekiram.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Znači uložiti će 25 milja eura a dobiti za max. 18 mjeseci 75. E da je meni samo jedan takav projekt [thumbsup]

“Vrijednost investicije je između 20 i 25 milijuna eura, trenutno je teško reći točan datum početka gradnje, no svakako nastojimo da to bude do kraja ove godine”, kaže Kulaš. Prema njegovim riječima, projekt će biti djelomično financiran sredstvima Atlantske plovidbe, a dijelom putem kredita, “s velikom vjerojatnošću da će se tu raditi o domaćoj banci”.

Zašto uzimaju kredit ako a) imaju toliko para i b) projekt donosi (po Gardistu) opisanu izuzetnu dobit u vrlo kratkom vremenskom periodu?


Vi vjerujete da ce se oporavak dionice dogoditi prije ili kasnije?

Kasnije.


Zašto uzimaju kredit ako a) imaju toliko para i b) projekt donosi (po Gardistu) opisanu izuzetnu dobit u vrlo kratkom vremenskom periodu?

Zašto ne ako mogu, na taj način čuvaju likvidnost i koriste financijsku polugu za eksterne akcije?

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

New Report

Close