ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 02:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,19
6.506
135
47,70
48,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Počelo je počelo.
Već vidim da će sljedećih x mjeseci – u eventualnom nedostatku značajno pozitivnih vijesti za ATPL – forum biti pun rasprava o tome hoće li biti dividende ili neće, kada će biti izglasana, na sjednici ovoj ili onoj, kad je ex-dividend day, hoće li biti isplaćena i kolika će biti (I sve to za eventualno 20 kn na cijenu dionice od 7xx kn?!), a ne daj bože da se dividenda ipak izglasa, onda ćemo valjda ponovno do kraja godine čitati postove poput:

"Hej, na koji račun? Na moj ili ženin? Jel da im pošaljem e-mailom ili snail-mailom? Može li na razglednici? Ja sam zvao tajnicu ATPL i ona mi je rekla da neće sa mnom u krevet. Jadan ja, što ću sada? Meni stiglo samo 5 kn, umjesto 20 kn, a vama? Evo, meni konačno legla lova. I meni. I meni. I meni. I meni. A jooooj, meni niiiiije!!! :-((( Ma, očajan sam! Oni u ATPL nisu pošteni. Oni sigurno nešto muljaju. Aha, oni su sebi isplatili, a nama nisu! 🙁 Koliki je porez? Hoću li s dividendom moći kupiti 50 dkg parizera ili čak PIK prešanu šunku? Da li da psa Flokija upišem kao dijoničara pa da izbjegnem porez na pseće kolačiće? Što ću s onih 75 lipa? Moram li ih zaokružiti na 76 ili možda na 77 lipa? Joj, tih 75 lipa me jako muče, ne mogu spavati, vrlo bitna stvar, a ja ne znam što ću. I što mislite, hoće li dividenda sljedeće godine biti ista, manja ili viša od ovogodišnje? Što mislite, hoće li oni i dalje do 2534. godine isplaćivati takvu dividendu. Isplatili se to uopće?"…

🙂
mi ovdje na forumu komentiramo ono što se zbiva. možeš si misliti kako je dinamično brodarima kad o ovome možemo toliko raspredati… jednostavno, ništa se ne događa. niti ikoga interesira kupiti dionicu, a oni koji su je htjeli prodat, prodali su. sad je samo pretakanje iz šupljeg u prazno do nekog okreta.
besposlen pop i jariće krsti, ili… o čemu će baba nego o kolačima… ili…
pogledaj malo sastav ekipe. ima nas samo nekoliko koji smo vjenčani za atpl…
ravno dvije godine imam ovu dionicu i kad izuzmem pikove i saberem sve, ne znam gdje sam bio, ne znam što sam radio, a prošlo 730 dana…
prije će godot pokucati na vrata, kako mi se čini, nego osmijeh na moje lice (što se tiče atpl).
i nakon dvije godine čekanja, senzacija=dividenda od (nadajmo se) 20 kn/dionici…
a o čemu bi drugom? o bdi?
🙁

nas nekoliko dugoročnih možemo komotno udrugu osnovat pa na prosvjed u Dubrovnik…to je ovih dana moderno…na transparente ćemo napisati "želimo transparentnu upravu", " želimo objavu ugovora", "želimo više cijene dionice" , " želimo dividendu od 100 kn" ,"želimo prodati DA" , "želimo ljetovati u Dubrovniku", ""želimo kalendare,kape,privjeske ATPL" [lol]


nas nekoliko dugoročnih možemo komotno udrugu osnovat pa na prosvjed u Dubrovnik…to je ovih dana moderno…na transparente ćemo napisati "želimo transparentnu upravu", " želimo objavu ugovora", "želimo više cijene dionice" , " želimo dividendu od 100 kn" ,"želimo prodati DA" , "želimo ljetovati u Dubrovniku", ""želimo kalendare,kape,privjeske ATPL" [lol]

potpisujem…




mislim da su prošle godine polovicom petog mjeseca odlučili o20 kuna dividende.

Nisu, Odluka je bila donesena na Skupštini održanoj 28.06.2010., a prije toga na sjednicama Uprave i NO dividenda nije bila (službeno) najavljena.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/eoEJu8O9ERKnQ4XrSLR9eQ==.pdf
[/quote]
ok mislio sam ,ali krivo kako bilo znači ništa do kraja šestog mijeseca bi čemo pametniji .
[/quote]
U novom Lideru ima razgovor sa Perom Kulašom i o pitanju dividende kaže

Prerano je govoriti o tome,odluku o isplati dividende donosi Skupština,a Uprava će dati prijedlog u skladu sa situacijom na tržištu.

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

kretanjeBDI indexa…kroz malo duzi period….zakljucke donosite sami…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

nije sve u tehničkoj analizi…po kojoj bi ovo moglo fino dolje…..ima tu nešto i u geopolitičkoj situaciji koja je sada trenutno na tapetu i u geotektonskoj i meteorološkoj koja je bila u N.Zelandu i Australiji…npr…, a poslijedice koje se moraju sanirati…nedovoljna je volja samo jedne strane (bila ona kupac ili proizvođač) pa da se stvar popravi i sve krene nabolje…potrebne su obje strane a pogotovo je loše ako postoji volja a nema trenutnih uvjeta jer je infrastruktura nešto malo ili puno oštećena pa je potrebno nešto vremena da se ponovno poslože kockice i stvar se zarola…ako se ne vozi…a ne vozi se….s nekim izuzecima…..onda je loše i u perspektivi i trenutno…to je realna situacija…ALI…da će se pokrenuti…to hoće..samo je pitanje koliko će vremena proteći….nadam se što prije jer bi svima pomoglo a ne samo brodarima….nemam trenutno ni jednog brodara ali daj bože opet 2007/2008. godinu i to skoro…reče Lopina….NEKA BUDE MED I MLIJEKO !!…i bi tako [rolleyes]

John Maynard Keynes:dugoročno gledano ionako smo svi mrtvi....veni, vidi......uložih u dionice :) Aristotel kaže - ...pare nisu za budale... :)


kretanjeBDI indexa…kroz malo duzi period….zakljucke donosite sami…..

Da li misliš da vrijednost boda 2000 i 2010 ima istu težinu?

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

slikom na sliku…
Da li je netko otvorio Pandorinu kutiju?

U gornjem postu brojke 2000 i 2010 … misli se na godine, ako nije bilo jasno, a ne na vrijednost boda!

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..


bilo bi dobro da se nova uprava malo potrudi oko transparentnijeg odnosa prema investitorima i počne na svojim stranicama objavljivati ugovore po kojima voze… ovako nismo ravnopravni kao investitori jer i oni imaju udjele u dionicama a informacije nama dolaze na kapaljku… ako mogu veliki strani brodari objaviti te podatke zašto ne bi bili dostupni i nama, to nikako ne bi trebalo biti poslovna tajna jer bi onda i vani sakrivali te podatke, osim toga i građevinari objavljuju svoje ugovore…

Bilo bi dobro:
– prodati Dubrovnik Airlines
– hotele Hilton, Lapad i onaj na otoku Lopudu
– pomorsku agenciju
– putničku agrenciju
– projekt garažno-poslovno-stambene zgrade
– sve drugo što nisam nabrojao a nije core business (npr.Marina Slano etc.)

Bilo bi odlično:
– prodati dva stara broda i smanjiti kreditnu zaduženost
– na mjestu stare uprave zgrade napraviti stambeno-poslovni neboder cca. 12 katova gdje bi na zadnja 2-3 kata bila smještena uprava i ostale kopnene službe ATPL, dok bi se ostali katovi prodali, dok bi pomorci ATPL imali prvenstvo kupnje stanova.
– u narednih 20 mjeseci preuzeti 7 novogradnji, povećati znatno dwt i novu konjukturu, ma kad god bila, dočekati spremno sa prosječnom starosti flote od cca. 5-6 godina
– otkupiti sve dionice ATPL u vlasništvu CROS tijekom 2011., poništiti ih i na taj način nagraditi sve vjerne dioničare
– pokušati kupiti JDPL kad Vlada odluči prodati tog brodara

[tongue]

Da ja mislim da bi pametnije bilo napravit stock split,pogledajte dionice koje to nisu napravile npr tisak sa 1600kn pao na 160 itd,jel to je najbolje za krizno vrijeme,,,, [wink]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


Da ja mislim da bi pametnije bilo napravit stock split,pogledajte dionice koje to nisu napravile npr tisak sa 1600kn pao na 160 itd,jel to je najbolje za krizno vrijeme,,,, [wink]

Šta bi se dobilo sa stock plitom? Svako g… bi kupovalo dionicu po cc 20kn i šta onda?
Pogledajte AUHR. Pucanj u prazno.

Evo ja nemogu nikako razumit da jedna Atpl,može biti skuplja od dionice mercedesa ,.,mi idemo u eU ,I Kažem vam jel znam mentalitet strani dioničara njima je nepojmljivo da jedna Jamnica vrijedi 10000dolara.Ostavimo vrime če pokazat,,,,evo vam primjer slba,,, [thumbsup]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

New Report

Close