ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

malčice nas previše pomela panična rasprodaja pred kraj al mi ipak plovimo duge ture……. [thumbsup]
lijepo rastu vozarine za panamaxe, no još su nisko…..rast nebi trebao stati na ovim razinama……

Ja mislim da bi bio red da sljedeći put kada BDI počme padati (nadam se da to neče biti uskoro),malo i građevinari zarone…jer stvarno im nije u redu da mi njih pratimo a oni nas ostavlaju na cjedilu
… [smiley]

nemogu virivat da cijena pada pred jedno vrlo dobro izvješće i prava na dividendu…

ovo je jedina dionica koja mi je stalnu preko 50% u portfelju, nekada nešto malo strejdam, a pošto sam se pozitivno riješio onih napuhanaca od Dalekovoda i Belja to sutra ili prekosutra ide dokup ATPL



Ovo buregđije ne trebaju kupovati,naroćito,dok ne izađe
kvartalno izvješće.Logično,biti će očajno,a sadašnje stanje još očajnije.
Ne dozvolite sindikalistima da vas nakrcaju ATPL koja je dobra firma,ali u ovom trenutku skupa dionica.Evo počeli su pisati o skoku BDI.Ludilo .Prije su pušili 10.000 $,a sada malo manje,recimo
9.000.
Čuvajte svoj novac,naročito mali ulagači.


@lopina

Brodovi ostvarili dobit u zadnjem kvartalu 14.7mil. kuna,ako i malo držite do onoga šta pišete mislim da bi jedna isprika bila dobrodošla
[/quote]
Potpuno ste u pravu.
ATPL predstavlja najveće ugodno iznenađenje kvartalnih izvješća.Očito su svi brodovi pod dugoročnim
ugovorima po kojima se ostvaruje dobit.Ako ti ugovori traju i kroz ovaj kvartal ,može se očekivati
dobro poslovanje.
Moje isprike zbog toga što nisam zvaso vidovitog Milana.
Ipak,LPLH me nije iznevjerila.Dva i po puta manja flota ostvarila 16 mil kn gubitka.Iskreno od
pomorstva ATPL sam očekivao gubitak od 30 do 40 mil kn.Drago mi je da sam pogriješio.
Ali gosp.Techmann je govorio o face ligting.Nadam se da nije u pravu!
Ne razumijem da dionica pada nakon ovakvog izvješća,jer je daleko bolje od očekivanja.
A i BDI raste.
Nemoguća misija je predvidjeti kretanje cijena dionica.NEMA LOGIKE.
Nemam,ATPL.
Već sam se posuo pepelom na temi best bay a u vezi ATPL

Na ZSE slabo medi,a nema ni mlijeka.


Potpuno ste u pravu.
ATPL predstavlja najveće ugodno iznenađenje kvartalnih izvješća.

Ali gosp.Techmann je govorio o face ligting.Nadam se da nije u pravu!
Ne razumijem da dionica pada nakon ovakvog izvješća,jer je daleko bolje od očekivanja.
A i BDI raste.
Nemoguća misija je predvidjeti kretanje cijena dionica.NEMA LOGIKE.

Iako na forumu ima jako puno taštine i ego tripova, postupak kao ovaj se rijetko viđa.
Samo nemoj reći "časna lopovska":) …. u svakom slučaju rijetko časno.

Mnogi fondovi se klone ovakvog tipa investiranja jer su oscilacije ogromne i veliki je rizik…
Dovoljno je reći da imaju manje od 2 % portfelja izloženo u dionici. Uzimaju se dugoročni krediti i kupuje vrlo skupa roba, nema mogućnosti jednostavnim tabličnim izračunom dobiti predviđanja budućih kretanja rezultata…

Ovu dionicu bi trebalo nazvati investitorskom Bo Derek (čista desetka). Tko je prepoznao potencijal dionice 2003 godine na 22 kune mogao je za 4 godine multiplicirati cca 140 puta. Za uloženih 1000 kuna dobiti 140.000 kuna.

Mnogima je na oku i rado bi se s njom poigrali, ali kako je velik broj različitih tipova ulagača, teško je predvidjeti kretanje na osnovu psihologije (bihevioralnih financija).

Po meni i dobra dionica i dobra tvrtka, mada znam da će neki naći mane, ali zar ih nema u drugim tvrtkama i/ili dionicama.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..


a kako ne razumješ, pa po našem TK banke vedre i oblače, tako da sa zaradom od kredita kad su izmuzli i još navlače gospodarstvo i građane, polako prebacuju u dionice, i neće dozvolit da to ode gore dok ne prođe ciklus od par godina,, onda će zarolat dionice preko njihove stvarne vrijednosti,, prodat onima koji vide kako to samo raste, a tu zarađenu lovu opet uvalit preko kredita onima kojima treba, građanstvu, gospodarstvu,, samo malo razmislite čiji su fondovi i skrbnički računi,,

i tako se vrtimo, svakih par godina,, tako da sada treba bit strpljiv,


Vrlo kratko i jasno kolega, čestitam. Sjednite, 5. [thumbsup]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Na Platou t/c za panamaxe u vremenskom periodu od 3-14 mjeseci od 16500-22500 dolara, izgleda da se market mrdnuo sa mrtve točke, nije loše.

OLUJA
Ship Name OLUJA
DWT 41712
Built 1996-11
Flag CRT
Draft 10,8170
41,712 BLT 96 N.CHINA/WW 20-28/2.2011 3-5 MOS USD 11,000 DAILY


nemogu virivat da cijena pada pred jedno vrlo dobro izvješće i prava na dividendu…

1. Pravilo ZSE – Odlično FI – cijena dionice ide dolje – svaki puta se ponavlja bez iznimke
2. Pravilo ZSE – Loše FI – cijena dionice ide gore – svaki puta se ponavlja bez iznimke
3. Pravilo ZSE – Kada se dogodi ovo gornje forumaši se uvijek čude zašto je to tako – svaki puta se ponavlja bez iznimke
Isprintajte gornja dva pravila i stavite ih na vidno mjesto da bi mogli u trejdu pogoditi barem jednom. Sretno.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

…pa zakaj prodajete dionicu , ako dobro firma posluje ??????????????????????????

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Baltic Dry 2,8%
Capesize -1,8%
Panamax 7,1%
Handysize 0,6%
Supramax 2,3%

New Report

Close