ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 02:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,19
6.506
135
47,70
48,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

A kakav će biti prvi kvartal……………?????????….sa ovakvim vozarinama isplativije bi im bilo ne plovit……

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

a kako se inace vozarine naplacuju? da li se ugovori potpisuju za svaki teret koji se krene iz luke ili se napravi ugovor na odredjeno vreme po odredjenoj cjeni.
kakav inace uticaj imaju indexi na stvarnu cjenu poslovanja?

ja se ne kuzim u brodare i rado bi da neko ko malo bolje kuzi kak to ide napise neki tocniji opis kako se naplacuju brodovi i potpisuju vozarine.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

Ja mislim da smo presjekli graf..i stvarno je bio debel ko morsko uže. [thumbsup]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


A kakav će biti prvi kvartal……………?????????….sa ovakvim vozarinama isplativije bi im bilo ne plovit……

Prvi kvartal ce biti koma. Siguran minus.

Mozda malo naraste BPI pa budu vozili po $8000 a ne po $5000….isti klinac…


A kakav će biti prvi kvartal……………?????????….sa ovakvim vozarinama isplativije bi im bilo ne plovit……

Kolega ako se na Jadroplovu nije osjetio onaj strašan prošlogodišnji gubitak,netreba ni ovdje plakati jer velike drame neće biti.Uostalom nitko ni ne očekuje dobit,ionako je to sve več uračunato u cijenu.Uostalom sada bi se BDI trebao malo korigirati na gore,situacija u Australiji se smiruje,dolazi i sezona u kojoj ostale djelatnosti smanjuju minuse itd…

Freight rates are expected to increase … more capesizes are finding their way to ship breaking yards. Scrap values are at their highest …

http://shipping.einnews.com/news/shipbreaking
http://www.theglobeandmail.com/globe-investor/markets/markets-blog/baltic-dry-not-what-it-used-to-be/article1893359/

halfte trinken, halfte Šarcu geben

U segmentu kupoprodaje brodova prodan je supramax MV Darya Vishnu i to za 32,7 milijuna dolara. Japanski handysize MV "F&K" prodan je turskim kupcima za 18,75 milijuna dolara. Oba posla dokazuju kako je i u ovakvim uvjetima na tržištu moguće dobiti dobru cijenu.

izvor seebiz

Ovo ipak pokazuje da čemo od prodaje starih brodova lijepo poslovati…

Vidim da danas nitko neće pa ću ja:

Baltic Dry Index (BDI) +2 1045
http://www.dryships.com/pages/report.asp

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ošli na jadroplov [kiss]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


Ošli na jadroplov [kiss]

Skoro sam i ja to napisao…
[thumbsup]

4400-ta strana ne smije proći bez mene..

Nekoliko kolega me na PM pitalo za BDI data podatke, pa sam potegao svoje veze u pomoračkim krugovima, počastio teletinom i došao do 5 years data 31.01.2006.-31.01.2011.

Ujedno apel Poslovnom dnevniku da povećaju kapacitet za PM, a bilo bi još bolje da dodaju mogućnost exporta poruka (npr. u tekst fajl). Sandučić mi je najčešće pun, kad i izbrišem nešto napuni se kroz 2-3 dijaloga. Većinu poruka koje su sad unutra ne želim brisati, a ručno copy/paste-anje i nije neki gušt.

…možda baš i nje najadekvatnije mjesto, ali sigurno ovdje ima netko tko zna.
prije ravno 3 godine kolos iz grčke qmar je posrnuo (prosječna starost 2,8 god!), a preuzeo ga je excel koji je platio tadašnjim dioničarima dionicu 50% tržišne cijene+0,4 dionice excela.
nigdje, ali baš nigdje nisam našao detalje o tome. zna li itko išta o tome?
vjerujem da bi nam svima jasnija slika brodarskog svijeta bila…
thx

New Report

Close