ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 04:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,19
6.506
135
47,70
48,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ma kakav pad cijene, pa vozarine su dotakle dno dna. Sada je vrijeme da krene up, jedino što nijedna naša dionica brodara više ne prati vozarine….
VIdit ćemo. CIjene mora lagano gore, ako ne atpl ili tnpl, barem bi ulpl morao gore…

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!


@ hugh

Pa nije vrag da niste skužili zafrkanciju ?
Htio sam samo dočarati svakodnevne nedoumice malih investitora ! [wink]

Moj je stav odavno poznat – ponosni sam vlasnik ponosne tvrtke !


Tako treba,evo da te utješim(i sebe),gledam zadnju knjigu narudžbi brodova i za 2015g. ima samo tri dry bulkera naručena a za 2016g. niti jedan [lol]

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

AP Drzic (ADR) (Handymax Bulk Carrier)
m/b AP Sveti Vlaho (AVL) (Handymax Bulk Carrier)
m/b City of Dubrovnik (DBK) (Bulk Carrier)
m/b Getaldić (GET) (Bulk Carrier)
m/b Gundulić (GUN) (Bulk Carrier)
m/b Imperial (IMP) (Bulk Carrier)
m/b Libertas (LIB) (Bulk Carrier)
m/b Miho Pracat (MPR) (Gearless Double Hull Bulker)
m/b Oluja (OLU) (Bulk Carrier)
m/b Orsula (ORU) (Bulk Carrier)
m/b Petka (PET) (Bulk Carrier)
m/b Sveti Nikola I (SVN) (Bulk Carrier)
m/b Zagreb (ZAG) (Gearless Double Hull Bulker)

m/b Šipan (SIP) (XCoaster Vessel)
m/b Mokošica (MOK) (XCoaster Vessel)

m/b Atlant Trina (ATR) (Heavy Lift)
m/b Atlant Svenja (ASV) (Heavy Lift)
m/b Atlant Regine (ARE) (Heavy Lift)
m/b Atlant Frauke (AFR) (Heavy Lift)

molio bi nekog ga mi napise pored ovih brodova koliko dobe po danu koji (otprilike po bdi)
ja nemem pojma o brodicima i pod kaj da ih smkestim

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!




Nema nikakve šanse da se to dogodi,s obzirom da se radi o jako atraktivnoj lokaciji poslovne i stambene namjene vjerovatno je da če se bivši i sadašnji čelnici ATPL međusobno počastiti sa kvadratima u to netrebate nimalo sumnjati.Jedino što me veseli je to da djelatnici ATPL po ovoj cijeni dokupljuju dionice… [smiley]

Zanima me da li će npr netko tko ima dionice ovog brodara imati neke privilegije pri recimo pridbilježbi za kupnju stana ili neku povlasticu pri kupnji istog.
[/quote]

Ovisi koliko dionica imate
[/quote]
Imam ih dovoljno tj više od jedne a manje od 50 000, ali ako će to biti uvjet nadokupiti ćemo još par postotaka. [wink]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!



@ hugh

Pa nije vrag da niste skužili zafrkanciju ?
Htio sam samo dočarati svakodnevne nedoumice malih investitora ! [wink]

Moj je stav odavno poznat – ponosni sam vlasnik ponosne tvrtke !


Tako treba,evo da te utješim(i sebe),gledam zadnju knjigu narudžbi brodova i za 2015g. ima samo tri dry bulkera naručena a za 2016g. niti jedan [lol]
[/quote]
Evo malo o narudžbama brodova,ovo se odnosi na drybulkere

Za 2010 bilo je naručeno 1533 brodova ukupne nosivosti 127.234.321 DWT,a isporučeno je 962 broda nosivosti 79.526.840 DWT,u scrapu završilo 215 brodova 7.964.916 DWT

Panamax naručeno 194 broda nosivosti 15.348.750 DWT,a isporučeno 106 broda nosivosti 8.401.468 DWT,u scrapu završilo samo 9 brodova nosivosti 653.493 DWT

E sad neznam koliko je brodova odkazano,a koliko će se napraviti u slijedećoj godini jer se većina tih brodova vodi u novogradnjama za 2011g.

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

dakle, kolega Malus i ekipa iz Seebiza bi sada nakoh igre, večera i sl. oko IGH-a i drugih koji su narasli po duhu svetom,, sada u drugi segment koji je u katastrofii,, taman kad je BDI poprilično popadao, i kad prolazi kineska nova godina i njihovo feštanje,,, ajd fino,,

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-teski-dani-za-brodarski-sektor,104453.html

to je definitivno pozitivan poticaj za cijenu dionice

uvijek kontra "stručnjaka" – drukera [angry]

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $5161 (DOWN 55)
BPI Average of the T/C routes $10786 (UP 297)
BSI Average of the T/C routes $11398 (DOWN 110)
BHSI Average of the T/C routes $9422 (DOWN 215)


dakle, kolega Malus i ekipa iz Seebiza bi sada nakoh igre, večera i sl. oko IGH-a i drugih koji su narasli po duhu svetom,, sada u drugi segment koji je u katastrofii,, taman kad je BDI poprilično popadao, i kad prolazi kineska nova godina i njihovo feštanje,,, ajd fino,,

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-teski-dani-za-brodarski-sektor,104453.html

dobri stari seebiz, uvijek koji tjedan ili mjesec u zaostatku. trenutačno analitičari misle ovo

http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6206:dry-bulk-market-looks-set-to-bottom-out&catid=1:top-stories&Itemid=61

ili ovo

http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6176:shipping-rates-seen-bottoming-on-demolitions&catid=1:top-stories&Itemid=61

ali ti amaterski portali će to prepričavati kao najnovije vijesti valjda negdje prigodno za uskrs.

http://www.limun.hr/main.aspx?id=674653

Bude li nešto od toga, mislim na Atlansku naravno?

objavili su za q3 35kn po dionici zarade. a i bvps je 1035kn
ima materijala samo se ceka odluka

– Vijesti o poslovanju naše AP vrlo dobre
– Kad tome dodam KONAČNO zastavljen pad BDI-a
– Vidim obečavajuće proljeće ispred nas !
[cool]

CROBEX - SVE CE TO NAROD POZLATITI

New Report

Close