ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gradonačelnik Andro Vlahušić i predsjednik uprave Atlantske plovidbe Pero Kulaš danas su potpisali protokol o suradnji kojim su uređeni međusobni odnosi oko izgradnje budućeg stambeno – poslovnog kompleksa u Gružu. Ovom prilikom gradonačelnik Vlahušić je pohvalio djelatnike Grada i Atlantske na brzim i usredotočenim pregovorima kojima su riješene sve dubioze i omogućena realizacija ovog značajnog projekta za dubrovačku kompaniju, ali i cijeli Grad.

Predsjednik uprave Atlantske plovidbe Pero Kulaš se složio s gradonačelnikom te najavio skori početak radova. Buduća zgrada će osim stanova i poslovnih prostora imati i garažu s više od dvije stotine parkirališnih mjesta, a vrijednost investicije se procjenjuje na 25 milijuna eura.

ATPL je najača firma na ZSE ne zaboravite imali ili ne dionice ove firme!Bit čemo najači kad bude najpotrebnije i imati jednu od najmlađih flota čak i u svjetskim razmjerima,te imati manje troškove i bolje ugovore od otalih!Gospodo ovdje se kupuje jako lijepa budučnost!!

Obzirom da su konačno ishodovali lokacijsku dozvolu, bilo bi im pametno prodati cijeli projekt za cca. 35-40 miljuna eura (navodno zgrada po projektu ima 30-ak tisuća m2 i za tu lovu bilo bi prilično kupaca jer kupcima jamči solidnu zaradu budući je gradnja m2 oko 700 eura a cijena gotovog prostora 3000 po m2) i kupiti JDPL.

Nema nikakve šanse da se to dogodi,s obzirom da se radi o jako atraktivnoj lokaciji poslovne i stambene namjene vjerovatno je da če se bivši i sadašnji čelnici ATPL međusobno počastiti sa kvadratima u to netrebate nimalo sumnjati.Jedino što me veseli je to da djelatnici ATPL po ovoj cijeni dokupljuju dionice… [smiley]


.Jedino što me veseli je to da djelatnici ATPL po ovoj cijeni dokupljuju dionice… [smiley]

Može pojašnjenje, ne vidim ništa novog među novostima?

Baltic Dry -1,8%
Capesize -5,9%
Panamax +1,1%
Handysize -2,5%
Supramax -1,8%

BALTIC DRY-INDEKSEN I POENG, OG SEGMENTER I RATER (USD):

Dato BDI Capesize Panamax Handysize Supramax
03/02 1.045 5.216 10.489 9.637 11.508
02/02 1.064 5.544 10.372 9.884 11.722
01/02 1.084 5.724 10.386 10.096 12.008
31/01 1.107 5.910 10.470 10.336 12.307

U dolarima:

BCI $5216(-328)
BPI $10489(+117)
BSI $11508(-214)
BHSI $9637(-247)

samo pada 🙁

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!


samo pada 🙁

Ja vidim da je BPI porastao. Ti ne?

TO JOS MALO PADA,pa od sljedećeg tjedna rast!
up!



bilo bi lijepo kada bi atpl objavljivala kakve poslove radi i koliko u joj brodovi posla napravili u nekom terminu. ovak smo osudjeni samo na spek i luka acije.
p.s. graf nam jako slici na INGR-R-A.
ocemo li i mi bankrotirat.

AP SVETI VLAHO
Ship Name AP SVETI VLAHO, 53,000, BLT 09 JINTANG/SPORE-JPN, 2-5/2.2011 USD, 5,000 DAILY VIA NOPAC, OLDENDORFF CARRIER GMBH
[/quote]

$5000 daily??? nitko ne komentira ovu konkretnu brojku???

izgleda zastrašujuče….pravim se da nevidim i neznam…..

mislim da će od utorka stvari krenuti na bolje… uostalom i u americi brodari počeli sa laganim rastom, prekoret je blizu

Moje mišljenje je slijedeće: ova dionica bila je i još je djelomično puna raznih vrsta investitora,
i još uvijek NIJE PODOBNA za ozbiljan rad, kakvog bi se mogli uskoro primiti fondovski simpatizeri.
Oni će je iscrpljivati – jaaaaako dugo….jako dugo….pa sad , ako izdržite bit će dobro, ako ne,
njima je još bolje ……..znači, taktičko iscrpljivanje protivnika..BDI- samo u tome pomaže, ali nije
nužno presudan…svi znamo da je poslovanje o.k. prema tome, ona JOŠ nije u planu, ali će biti, kad se oslobodi dio love trenutno angažiran na bitnim PROJEKTIMA / dionicama /.koji zaokupiraju Samodola.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Nema nikakve šanse da se to dogodi,s obzirom da se radi o jako atraktivnoj lokaciji poslovne i stambene namjene vjerovatno je da če se bivši i sadašnji čelnici ATPL međusobno počastiti sa kvadratima u to netrebate nimalo sumnjati.Jedino što me veseli je to da djelatnici ATPL po ovoj cijeni dokupljuju dionice… [smiley]

Zanima me da li će npr netko tko ima dionice ovog brodara imati neke privilegije pri recimo pridbilježbi za kupnju stana ili neku povlasticu pri kupnji istog.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

New Report

Close