ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 12:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,91
1.437
30
47,70
48,40
-1,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Capesize values drop $1m in one week as market worsens

* Monday 31 January 2011, 18:19
* RSS feed
* Dry Cargo

THE 1997-built, 169,963 capesize Saraji Trader has been sold for $24m to Greek shipowner Cyprus Maritime as market conditions saw more than $1m shaved off the price of a secondhand capesize vessels in one week, based on Baltic Exchange sale and purchase price assessments

Baltic Dry -2,1

Capesize -3,1
Panamax -0,8
Handysize -2,3
Supramax -2,4

o bože uskoro budem mogo iznajmit cape na nekoliko tjedana ak ovako nastavi, a Australiji prijete dvije oluje kao dodatak (jedna već došla a slijedeća u kretanju).

BDI roni duboko, ali cijena postojana…

Neko racionalno objasnjenje?


BDI roni duboko, ali cijena postojana…

Neko racionalno objasnjenje?

grebemo po dnu…ne očekuj da firma koja posluje normalno i ne prijeti joj stečaj ima cijenu dionice takvu da je može otkupiti prosječni hrvatski tajkun…


BDI roni duboko, ali cijena postojana…

Neko racionalno objasnjenje?

budi racionalan

prodaj to

i sve će biti kako si očekivao [rolleyes]

slusaj sta ti gazda joza govori,ako me sjecanje sluzi on rastura na virtualnoj… :p
Samo vi prodajite,za razliku od vecine firmi ova je barem transparentna i sigurna firma…


BDI roni duboko, ali cijena postojana…
Neko racionalno objasnjenje?



BDI roni duboko, ali cijena postojana…

Neko racionalno objasnjenje?

grebemo po dnu…ne očekuj da firma koja posluje normalno i ne prijeti joj stečaj ima cijenu dionice takvu da je može otkupiti prosječni hrvatski tajkun…
[/quote]

Tko grebe, ATPL ili BDI ili jedno i drugo?

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Hugo
mislim na oboje…BDI još možda nešto sitno padne s obzirom na kinesku Novu Godinu ali mislim da je tu negdje na dnu, cijena ATPL već ima uračunat zaron BDI-a od prije…svaka prodaja u ovom trenutku meni zvuči suludo…ljudi pamte kad je cijena pala na 500 kn u jeku svjetske krize i misle da će je dočekati na toj cijeni opet ali ne shvaćaju kako su potpuno druge okolnosti trenutno…

ali meni su zanimljiva neka druga pitanja…zašto ne posustaju narudžbe za novogradnje kad je sve tako crno? … zašto grci koji su uvijek predvodili u ovoj djelatnosti kupuju brodove? što ih tjera na takav sulud posao ?
… znade li netko odgovore na ova pitanja vrlo bih rado čuo mišljenje jer ja ne znam…

ovaj podaci što ujutro izlaze na reports platou su tatalno nepouzdani…več tri dana za redom pokazuju pozitivu a kad ono svaki dan pad bdi-a……


Hugo
mislim na oboje…BDI još možda nešto sitno padne s obzirom na kinesku Novu Godinu ali mislim da je tu negdje na dnu, cijena ATPL već ima uračunat zaron BDI-a od prije…svaka prodaja u ovom trenutku meni zvuči suludo…ljudi pamte kad je cijena pala na 500 kn u jeku svjetske krize i misle da će je dočekati na toj cijeni opet ali ne shvaćaju kako su potpuno druge okolnosti trenutno…

ali meni su zanimljiva neka druga pitanja…zašto ne posustaju narudžbe za novogradnje kad je sve tako crno? … zašto grci koji su uvijek predvodili u ovoj djelatnosti kupuju brodove? što ih tjera na takav sulud posao ?
… znade li netko odgovore na ova pitanja vrlo bih rado čuo mišljenje jer ja ne znam…


ma grci su ludi po gle kak im je drzava zavrsila. ko grke prati gace na stapu ce nositi.

atpl ima za sada ugovorene poslove sa ugovorenim cjenama. da bdi ode na 0 i dalje ce neke kompanije poslovati pozitivno. samo neka brodovi plove dalje od australije da ih ne potopi i sve bu 5

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

New Report

Close