ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Vise od 800 tesko da ce biti ove godine…

teško da će netko napisati veću glupost ove godine
[/quote]

Glupost ili ne..vrijeme ce pokazati, ali ne izgledaju dobro stvari za ovaj jos uvijek precijenjeni ATPL.
[/quote]

@LeoNT

Kolega malo sam isao pregledat vaše stare postove i vidite šta sam našao [lol] ,
nadam se da će vam se želje ostvariti..

malibu, 17.01.2011. u 22:00
ovo je postala jako dosadna dionica 🙂

Imam osjecaj, da cim bih prodao ATPL, cijena bi otisla bar 20% gore :-)

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

pa da.. takvo je stanje bilo prosle godine negdje na proljece ako se sjecam.

Znamo da je ipak otisla 20 i vise % dolje. Mogla bi i ova godina biti preslika prosle, vrlo lako. Na pocetku godine malo zivosti, a onda mrcvarenje cijelu godinu i uglavnom konstantni pad.

A sto se precijenjenosti tice, P/E ce s proslogodicnjom zaradom i ovom cijenom bit malo ispod 20. To je jos uvijek previse.

ATPL ima dobar image, redovno isplacuje dividendu, dobar odnos s dionicarima i to ju drzi na ovim razinama.

Sretno svima.. trebati ce nam ove godine.


teh. analiza koja pokazuje da jje ATPL izašla iz padajućeg kanala i da je još uvijek podcijenjena u odnosu na JDPL kada se uzme kretanje cijena obe dionice u proteklom razdoblju ( cca. 15 % ili preko 100 kuna ).

Kakve veze ima kretanje cijena dionice kolega??? Pa i DLKV i VDKT su skočili znatno više nego Hidrica pa što? Činjenica jest da je JDPL na 0,34 booka a ATPL na preko 0,7. Dakle po fundamentima je JDPL 2x jeftiniji od ATPL. U krizi ne valja trčati za P/E već se ravnati po kvaliteti firme i isključivo knjigovodstvenom vrijednošću. Dok sve brodske dionice imaju BV iznad 0,6 ili 0,7 Jadroplov i dalje ima nizak Book Value i zato i dalje je najjeftiniji brodar od svih i zato će i dalje raste znatno više nego ATPL ili neka druga tvrtka!

Top rast u 2011.g. - TEP, ZVCV, HRDH, HDEL, VDKT, IPKK, ....

Zašto lažete ovaj napaćeni narod?


Zašto lažete ovaj napaćeni narod?

Ja kolega ne lažem, iako ne znam na koga se odnosi ova Vaša konstatacija?!
Mislim da ATPL itekako vrijedi ovih novaca i više, jer je firma itekako kvalitetna, svaka kriza je isto tako prolazna. Al nepobitna činjenica jest da je JDPL podcjenjeniji fundamentalno i to nije laž.
U krizi u usporedbi dionica istog sektora treba se ravnati poznavanju firme, ali i BOOK vrijednosti.

Top rast u 2011.g. - TEP, ZVCV, HRDH, HDEL, VDKT, IPKK, ....

JDPL je firma koja ima daleko lošiju upravu i koja je 100 % izložena brodarstvu. Jedino ga vadi činjenica da ga očekuje skora privatizacija koja će cijenu pogurati na razine oko 300 kn, što je u odnosu na trenutnu cijenu solidan prinos. O fundamentima bih ipak sačekao godišnje izvješće pa da vidimo kakva je situacija. Odlaskom Papića bi se mogle neke stvari i iskopati, pa bi moglo biti i iznenađenja.

@deniro

primili se booka, pa po booku, booku ….

ma book niti u jednoj firmi koja je isla ili tek treba ici u privatizaciju bas nista ne znaci. dajte jedan primjer booka koji se pokazao na trzistu kao relevantna vrijednost (mozda ernt [lol] )

meni je nekako znakovitija cinjenica da je atpl sa samo 10% u vlasnistvu drzave dok je jdpl sa 70%,
atpl kupuje brodove tamo gdje su jeftini, a jdpl tamo gdje su skupi (valjda radi booka)

zapravo, nevjerojatno da jos nitko nije pozvao uskok u firme u vecinskom drzavnom vlasnistvu koje se razbacuju mogucom dobiti ne bi li spasile neke druge gubitase. ova gradnja brodova u domacim brodogradilistima je fakat u rangu farbanja tunela….

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

ATPL ima dobar image, redovno isplacuje dividendu, dobar odnos s dionicarima i to ju drzi na ovim razinama.

Sretno svima.. trebati ce nam ove godine.

Kolega kad bi se ovo stado razbacanih i razočaranih dioničara ustrojilo i pravilno upreglo pod stručnim vodstvom, u mjesec dana bi se ova dionica bez po frke mogla gurnuti do min 1500 kuna na svačije čuđenje. Ovako netko drugi kolo vodi, a ovo sa Inom i Ht om je najbolji dokaz što je sve politika u stanju napraviti za opstanak. No limits. Buljenjem u ekran i tavorenjem na bidu ne pokreće se dionica već bilda istrošeni ego. [yawn]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

evo jednog grafica.

na macd sam zaokruzio tri tocke nakon kojih obicno dolazi do promjene cijene. bas me intersira kuda li ce danas [wink]

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.


…ATPL ima dobar image, redovno isplacuje dividendu, dobar odnos s dionicarima i to ju drzi na ovim razinama…

Sretno svima.. trebati ce nam ove godine.

na kojim to razinama? znači da nema to što si nabrojao da bi bilo gore?

da



…ATPL ima dobar image, redovno isplacuje dividendu, dobar odnos s dionicarima i to ju drzi na ovim razinama…

Sretno svima.. trebati ce nam ove godine.

na kojim to razinama? znači da nema to što si nabrojao da bi bilo gore?
[/quote]

da

Baltic Dry -0,5%
Capesize -1,0%
Panamax -2,5%
Handysize +0,6%
Supramax +1,1%

BALTIC DRY-INDEKSEN I POENG, OG SEGMENTER I RATER (USD):

Dato BDI Capesize Panamax Handysize Supramax
18/01 1.432 9.537 14.676 11.319 14.947
17/01 1.439 9.638 15.048 11.257 14.780

New Report

Close