ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



jeli stručnjaci probijamo li konačno ozbiljnije ovo 780+/- ili opet dolje pa još jedan krug ?

Mislim da bi ipak mogli…ali samo uz bar mali preokret Bdi-a…
Ask već dugo vremena nije bio tako jak…al pošto je jako puno pokupovano na razini 720-750,preko 800-820 će jako teško…odn.tu će već mnogi uzimat svojih 10% i bay,bay do novog kruga..
[/quote]

Ja bi prije rekao da je interes za kupnju permanentan, a očekujem i manju prodaju kad završi euforija na drugim dionicama, jer je dio investitora prodavao da bi uhvatio brzi vlak (DLKV; ADPL; Belje, VIro etc.). T/c za panamaxe na 4-6 mjeseci na 16000, dakle nema jačeg scrapinga za stare kante dok je tako. Premda su neki ovdje predviđali potop biblijskih razmjera, svijetska trgovina je žilava, idemo dalje.

Cape su uteg BDI, dok se vozarine za Panamaxe drže. Ne treba zaboraviti i USD prema tome nema zime biti će dobiti. Brodari koji imaju Cape brodove su u većim problemima dok naši još uvijek plivaju, a tu su i dugoročni ugovori koji su sklopljeni u prijašnjim razdobljima po većim cijenama.

Kada je sjednica NO, tj. odluka o dividendi?

Ja sam realista koji kupuje od pesimista i prodaje optimistima.


Kada je sjednica NO, tj. odluka o dividendi?

Uz ovakve vozarine vi bi još i dividendu pa ne uspjevaju niti blizu pokriti trošak poslovanja a vi bi dividendu, pitanje je koliko će brodara poslije ove krize opstati tako da novac koji su zaradili treba čuvati dok ne dođu bolja vremena u brodarstvu inače ako se budu ponašali kao pijani milijarder neće daleko stići.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU


Uz ovakve vozarine vi bi još i dividendu pa ne uspjevaju niti blizu pokriti trošak poslovanja

Ovo je već brutalno drukanje.Ako nije,Upravu treba prijavit Uskoku za krivotvorenje godišnjeg izvještaja

@Tripled

Kolega ja sam mislio na trenutno stanje vozarina koje su u zadnja tri mjeseca drastično pale.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

trebalo bi biti dividende jer su ovu godinu zaradili više nego prošlu, a prošle je bilo dividende.

OK al nemreš to tak drito u bulju povezivat s Atpl.A i te vozarine od Atpl su neke debelo iznad ove trenutne siće.Ma nema veze valjda je vrijeme za brutalu.Zaboravi

Bdi se počo lagano tumbat na ovim razinama
Det melder Bloomberg News.

Baltic Dry -0,5%
Capesize -1,7%
Panamax -1,3%
Handysize +0,8%
Supramax +2,3%

BALTIC DRY-INDEKSEN I POENG, OG SEGMENTER I RATER (USD):

Dato BDI Capesize Panamax Handysize Supramax
14/01 1.439 9.692 15.341 11.129 14.570
13/01 1.446 9.855 15.541 11.044 14.245
12/01 1.453 10.285 15.709 11.015 14.223

Hvala na samokriticnosti kojom su nas godinama poducavale tekovine socijalisticke revolucionarne borbe. I da – mi bi i dividendu, a necu ti uopce objasnjavati sto si zapravo izbuncao.



Kada je sjednica NO, tj. odluka o dividendi?

Uz ovakve vozarine vi bi još i dividendu pa ne uspjevaju niti blizu pokriti trošak poslovanja a vi bi dividendu, pitanje je koliko će brodara poslije ove krize opstati tako da novac koji su zaradili treba čuvati dok ne dođu bolja vremena u brodarstvu inače ako se budu ponašali kao pijani milijarder neće daleko stići.
[/quote]

Ja sam realista koji kupuje od pesimista i prodaje optimistima.



@Tripled

Kolega ja sam mislio na trenutno stanje vozarina koje su u zadnja tri mjeseca drastično pale.

U zadnje tri godine Dubrovnik airlines ukupni gubitak app. 9 miljuna dolara, prestrašno [angry] [angry] [angry]
Btw, sad prodaju avione ispod knjigovodstvene vrijdnosti i iznajmljuju 2 Airbusa

New Report

Close