ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ako ništa drugo za dvije godine će flota biti bogatija za 275 milijuna $ koliko vrijedi ovih 7 novogradnji…to je otprilike 1,5 milijardi kn a trenutna cijena čitave kompanije je cca. 1 milijarda kn…PAMETNOM DOVOLJNO !

nije isto dali se brodovi kupuju vlastitim novcem ili kreditom, tako da u računicu treba ubaciti i vrijednost duga
[/quote]

100 mil je vlastitog, 175 mil kredit. ali ja mislim da je smislenije nego da zbrajamo imovinu da zbrojimo kolika bi mogla biti dobit brodarstva poslije krize. 20 carriera i 4 heavy liftera, ubacimo neke razumne vozarine minus neki okvirni breakeven, pomnožimo s brojem brodova pa puta 365… baš me zanima koliki bi to bio EPS i koliki P/E po cijeni od 1800-1900.


ako ništa drugo za dvije godine će flota biti bogatija za 275 milijuna $ koliko vrijedi ovih 7 novogradnji…to je otprilike 1,5 milijardi kn a trenutna cijena čitave kompanije je cca. 1 milijarda kn…PAMETNOM DOVOLJNO !

nije isto dali se brodovi kupuju vlastitim novcem ili kreditom, tako da u računicu treba ubaciti i vrijednost duga
[/quote]

Volim ATPL i kao firmu i kao dionicu, ali naravno da je bitno koliki je udio duga. Da to nije ja bi bio milijunaš, al ebiga, krediti su mi cca 990 tisuća [cry]

...

danas je otišlo preko tisuću dionica po cijeni od 770 i višoj …to ipak govori da postoji potražnja…
a još ima preko sat vremena trgovanja, današnji promet će biti respektabilan (uz rast cijene što nije zanemarivo)



ako ništa drugo za dvije godine će flota biti bogatija za 275 milijuna $ koliko vrijedi ovih 7 novogradnji…to je otprilike 1,5 milijardi kn a trenutna cijena čitave kompanije je cca. 1 milijarda kn…PAMETNOM DOVOLJNO !

nije isto dali se brodovi kupuju vlastitim novcem ili kreditom, tako da u računicu treba ubaciti i vrijednost duga
[/quote]

100 mil je vlastitog, 175 mil kredit. ali ja mislim da je smislenije nego da zbrajamo imovinu da zbrojimo kolika bi mogla biti dobit brodarstva poslije krize. 20 carriera i 4 heavy liftera, ubacimo neke razumne vozarine minus neki okvirni breakeven, pomnožimo s brojem brodova pa puta 365… baš me zanima koliki bi to bio EPS i koliki P/E po cijeni od 1800-1900.
[/quote]

Točno, 100 miljuna dolara vlastitih sredstava uloženih u novogradnje i 40 na računu čini 100 dolara po dionici. Činjenica da firma u ova recesijska vremena može dobiti 175 miljuna dolara kredita govori sama za sebe dovoljno.

Trenutno stanje:

KUPNJE 2.001 kom

PRODAJE 5.653 kom

Zadnjih dana je na kupnji bile oko 1100 kom, a na prodaji više od 6000 kom.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


danas je otišlo preko tisuću dionica po cijeni od 770 i višoj …to ipak govori da postoji potražnja…
a još ima preko sat vremena trgovanja, današnji promet će biti respektabilan (uz rast cijene što nije zanemarivo)

Pa nije ovo ULPL da stagnira! ATPL definitivno jedini brodar koji je itekako daleko od gornjeg bolla i stoga će rasti najbrže od svih brodara.

Top rast u 2011.g. - TEP, ZVCV, HRDH, HDEL, VDKT, IPKK, ....

jedino mi je žao od svega da ću za godinu-dve se misliti,, e da sam imao još slobodnog keša krajem 2010, početkom 2011. neovisno dali to sada išlo malo gore-dolje

Da upravu ste kolega kad sam prije godinu dana pričao brokerima da če cijena biti ispod 900kn ismijavali su me i neki članovi obitelj sad neka čekaju 1150kn po dionici,najbolja je škola škola po prstima.. [thumbsup]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

.


.

Atpl-Panamax Index

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

ajde više sa tim usporedbama, izvucite 10 tak komada, pa izaberite period, gdje je jedan u plusu, pa sljedeći u minusu,, i tako redom, koja je poanta toga? radiš isječke kako ti je trenutno omjer dionice-novac, ne,,

GOLDEN OCEAN (Oslo: GOGL.OL )Last Trade: 8.13
Trade Time: 6:10AM EST
Change: 0.21 (2.65%)
Prev Close: 7.92
Open: 7.92
Bid: 8.10
Ask: 8.13
1y Target Est: N/A
Day’s Range: 7.91 – 8.18
52wk Range: 7.10 – 13.20
Volume: 3,833,983
Avg Vol (3m): 4,710,160
Market Cap: N/A
P/E (ttm): N/A
EPS (ttm): N/A
Div & Yield:

evo usprkos lošim vozarinama vani se raste…
a što se ATPL tiče mislim da su se stvorili uvjeti za rast prateći TA …
nadam se da će ono strašilo na 780 neko u jednom mahu popapati zajedno sa nalozima ispred…ne bih se čudio uopće, štoviše veselilo bi me jako…

New Report

Close