ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A po povlačenju kupnje vidim da ćemo i na jučerašnje razine brzo, znači rasta za ATPL nema. Tko je danas prodao po 776, vjerojatno je imao računicu (pogotovo ako je kupovao po 716), no meni nije bilo računice prodati po 770, pa mi je ovaj današnji skok bio irelevantan – nepotrebno veselje ujutro, pa vraćanje na iste razine popodne

jalov posao 🙂

Blago siromašnima duhom...



ići će ona preko 800, pitanje je samo dana.

ići će ona preko 800…
a jesi me utješio. Ja je kupovao za 3 tisuće

[/quote]

Super, mogao si kupovati i na 3700. Možda ti je ovo prilika da kupiš jeftino i smanjiš ulaz, te dočekaš za app. 2 godine pozitivnu nulu na 1800-1900. [tongue]


za app. 2 godine pozitivnu nulu na 1800-1900. [tongue]

U čemu je štos sa stalnim ponavljanjem te 2 godine, jel to neki psihološki moment?Zašto ne već ove godine recimo duplo od trenutnog?Duga je godina i tek je počela a tržište oživljava pomalo sa likvidnosti
Ne tvrdim ništa al svake godine neko priča ”za dve godine” [tongue]


Nažalost meni nema nagrade dok na 1000 ne dođemo… jesam samo ja uvijek u pogrešno vrijeme u brodarima.. [undecid]

nisi samo ti

gospa
jedno pitanje s obzirom da se ne smatram nekim velikim poznavateljem TA …
može li se dosezanjem razine 780 kn smatrati da je u pitanju obrnuti H&S obrazac ili u drugoj varijanti proboj klina prema gore ?
to bi po svemu sudeći dalo target od nekih 920 kn



za app. 2 godine pozitivnu nulu na 1800-1900. [tongue]

U čemu je štos sa stalnim ponavljanjem te 2 godine, jel to neki psihološki moment?Zašto ne već ove godine recimo duplo od trenutnog?Duga je godina i tek je počela a tržište oživljava pomalo sa likvidnosti
Ne tvrdim ništa al svake godine neko priča ”za dve godine” [tongue]

jer je to dovoljno daleko da se ne moramo pravdati za loše i krive prognoze… 🙂

a vjerojatno i zato jer tek za kraj iduće godine svjetski analitičari predviđaju pravi oporavak brodara. I ne moram ti ni govoriti da su i tvoje želje i prognoze, i moje želje i prognoze i želje i prognoze ostalih forumaša, i želje i prognoze ostalih ulagatelja ionako nebitne. Na kraju ostane ponuda i potražnja koja formira cijenu i već sutra je moguć visok let, kao i dubok pad. I to ti je pravilo koje vrijedi za svaki dan trgovanja 🙂

Isto ko i svaka utakmica čiji rezultat pokušavaš prognozirati. Ni trenutna forma, ni nedostatak ključnih igrača, ni prethodni međusobni susreti, niti sva moguća statistika ti ne može točno reći kako će utakmica završiti. Možda bude 1, možda x, možda 2.. tak i ATPL, već "sutra" može biti 1300, 500 ili ostat oko 750

Blago siromašnima duhom...



za app. 2 godine pozitivnu nulu na 1800-1900. [tongue]

U čemu je štos sa stalnim ponavljanjem te 2 godine, jel to neki psihološki moment?Zašto ne već ove godine recimo duplo od trenutnog?Duga je godina i tek je počela a tržište oživljava pomalo sa likvidnosti
Ne tvrdim ništa al svake godine neko priča ”za dve godine” [tongue]


ima jedan kafić u kojem piše na šanku: "sutra pivo badava".
i to stoji godinama. svaki dan kad dođem u kafić, isto piše. i nikako da dođe to sutra.
ne znam da je netko ikad popio pivo badava u njemu…
🙁


da su i tvoje želje i prognoze, i moje želje i prognoze i želje i prognoze ostalih forumaša, i želje i prognoze ostalih ulagatelja ionako nebitne. Na kraju ostane ponuda i potražnja koja formira cijenu i već sutra je moguć visok let, kao i dubok pad. I to ti je pravilo koje vrijedi za svaki dan trgovanja 🙂

To si dobro napisao.Samo neka bude likvidnosti i nema greške.

a vjerojatno i zato jer tek za kraj iduće godine svjetski analitičari predviđaju pravi oporavak brodara. …

narudžbe novogradnji za 2012 su popunjene prošle godine, za 2013 je već 33%.
to su te neke 2 godine :-))
brazil formirao vlastitu flotu, VLOC (!!)
kina dovukla radnu snagu iz unutrašnjosti i sve ih pozapošljavala u brodogradilištima
puno brodova, male vozarine.
mala bara, puno krokodila.
ako i bude oporavka, bit će gusto…




za app. 2 godine pozitivnu nulu na 1800-1900. [tongue]

U čemu je štos sa stalnim ponavljanjem te 2 godine, jel to neki psihološki moment?Zašto ne već ove godine recimo duplo od trenutnog?Duga je godina i tek je počela a tržište oživljava pomalo sa likvidnosti
Ne tvrdim ništa al svake godine neko priča ”za dve godine” [tongue]

jer je to dovoljno daleko da se ne moramo pravdati za loše i krive prognoze… 🙂

a vjerojatno i zato jer tek za kraj iduće godine svjetski analitičari predviđaju pravi oporavak brodara. I ne moram ti ni govoriti da su i tvoje želje i prognoze, i moje želje i prognoze i želje i prognoze ostalih forumaša, i želje i prognoze ostalih ulagatelja ionako nebitne. Na kraju ostane ponuda i potražnja koja formira cijenu i već sutra je moguć visok let, kao i dubok pad. I to ti je pravilo koje vrijedi za svaki dan trgovanja 🙂

Isto ko i svaka utakmica čiji rezultat pokušavaš prognozirati. Ni trenutna forma, ni nedostatak ključnih igrača, ni prethodni međusobni susreti, niti sva moguća statistika ti ne može točno reći kako će utakmica završiti. Možda bude 1, možda x, možda 2.. tak i ATPL, već "sutra" može biti 1300, 500 ili ostat oko 750

[/quote]

ako ništa drugo za dvije godine će flota biti bogatija za 275 milijuna $ koliko vrijedi ovih 7 novogradnji…to je otprilike 1,5 milijardi kn a trenutna cijena čitave kompanije je cca. 1 milijarda kn…PAMETNOM DOVOLJNO !

ako ništa drugo za dvije godine će flota biti bogatija za 275 milijuna $ koliko vrijedi ovih 7 novogradnji…to je otprilike 1,5 milijardi kn a trenutna cijena čitave kompanije je cca. 1 milijarda kn…PAMETNOM DOVOLJNO !

nije isto dali se brodovi kupuju vlastitim novcem ili kreditom, tako da u računicu treba ubaciti i vrijednost duga

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Baltic Dry -1,0%
Capesize -5,3%
Panamax +0,6%
Handysize -0,6%
Supramax +0,4%

BALTIC DRY-INDEKSEN I POENG, OG SEGMENTER I RATER (USD):

Dato BDI Capesize Panamax Handysize Supramax
11/01 1.480 11.266 15.742 11.042 14.120
10/01 1.495 11.900 15.645 11.104 14.064

07/01 1.519 12.897 15.416 11.196 14.023
06/01 1.544 14.057 14.987 11.253 14.137

New Report

Close