ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

brodovi vani su ti prosječno -0,32% za zadnji mjesec al ti je za šest mjeseci prosjek +19,23% kužiš?

http://www.heroturko.org/movies-dvd/230272-learn-to-do-nude-yoga-in-the-privacy-of-your-home.html

Kad je početkom 2008. BDI počeo padati, moglo se zaključiti da pravi cirkus tek dolazi. Sredinom prošle godine padao je konstantno mjesec i pol, a na tebi je da procjeniš je li to opet znak za nadolazeću katastrofu (nazovi ju NOVA katastrofa ili nastavak stare = meni svejedno) ili je jednostavno i vrijednost tog indexa samo u skladu s općom situacijom…!?!?!? Svaki odgovor koji dobiješ ipak će samo predstavljati nečije mišljenje, samo dragi Bog zna što će dalje biti s indexom, što će dalje biti sa ovim sektorom i na kraju što će biti sa cijenom ove dionice. Možda svi skupa kao i za vrijeme Noe potonemo skupa sa globalnim gospodarstvom i BDI indeksom…

Da ne pričam dalje priče, ovakvo kretanje BDI može značiti ili totalnu katastrofu u pogledu brodarskog prijevoza, ili je samo još jedan od bitnih pokazatelja koji u ovakvoj situaciji niti ne može izgledati bolje = mislim da niti jedan odgovor nije optimističan. No ako usporedimo to s hranom u vojsci zamisli da postaviš pitanje :"Zbog čega je ova juha tako odvratna?" i onda dobiš odgovor "Ili ne znaju raditi juhe ili je u vojsci hrana sranje!" – Jel ti juha nakon toga bolja??

Blago siromašnima duhom...

Ne kužim kaj ste tolko zabrijali na tam neke katastrofe i bdi?Pa sve to je već viđeno i stoput bilo prožvakano a ipak sve hoda.Čovječe pogle te brodove koji plove i donose lovu i dobit.Jel nekaj fali ovoj slici http://www.atlant.hr/pozicija_broda_lista.php
Kaj fali?
Ja ne vidim da nekaj preveč fali

http://www.heroturko.org/movies-dvd/230272-learn-to-do-nude-yoga-in-the-privacy-of-your-home.html

Trejdimir, nitko ne kaže da će sutra ATPL na spavanje ili na ronjenje.
Katastrofa koju toliko spominjemo ti je sinonim za:
a) situaciju u kojoj se nalazi globalno gospodarstvo
b) Lijepu našu
c) vrh Lijepe naše (čitaj vladajuća tijela – da ne nabrajam stranke i ljude)
d) sektor brodarskog prijevoza

Sve to ti je KATASTROFA. A s tobom se u potpunosti slažem da je sve ovo već viđeno, samo kakva ti je to utjeha. Reci mi… da ti je netko na prvoj liniji u 2. svj. ratu kao utjehu potapšao rame i rekao :"sve je ovo već viđeno u 1. svj. ratu" – oko tebe i dalje frcaju meci i sve gori. Istina?

Dakle, ne smijemo biti pesimisti (ne samo na burzi, nego ni u životu općenito), ali uvijek ću radije biti realist nego optimist bez argumenata. I nitko ne kaže da će sad brodari potonuti, niti da će BDI dalje tonuti. Ali budi siguran da može i rasti i stagnirati i padati.
Prošlo razdoblje je uvijek lako analizirati, ali buduće je NEMOGUĆE predvidjeti. Može se samo nagađati i u takvom nagađanju onda neki i pogode.

Ja jako loše pogađam.

Blago siromašnima duhom...

A slika je dobra Trejdimir – samo kad bi se cijena formirala na temelju ove slike, već bi hakirao stranicu i docrtao par točkica 🙂 (ili bar nek voze brže ture)

🙂

Šalim se, živio optimizam!

Blago siromašnima duhom...

Pa ja ne znam kaj bi ti reko.Fakat ne znam.Vidim da brodovi plove, da delaju i da donose lovu.Firma je ok stabilna je,laganica i diverzificiranog biznisa.Prikaziva se dobit,dividendica se ima za isplatit.Milism onak ak očemo razgovarat o brodovima i poslovanju atlantske ok,al kak će atlantsku pogodit irski il islandski dug il poplava na filipinima,hondurasu il hariken u boliviji il jadranka kosor na saboru hadezea me zabole za razgovor.Tak si možemo drukat u uvce jedni drugima jedino to si s tim možemo delat.Pa to i delamo cijelo vreme [lol]

http://www.heroturko.org/movies-dvd/230272-learn-to-do-nude-yoga-in-the-privacy-of-your-home.html


Pa ja ne znam kaj bi ti reko.Fakat ne znam.Vidim da brodovi plove, da delaju i da donose lovu.Firma je ok stabilna je,laganica i diverzificiranog biznisa.Prikaziva se dobit,dividendica se ima za isplatit.Milism onak ak očemo razgovarat o brodovima i poslovanju atlantske ok,al kak će atlantsku pogodit irski il islandski dug il poplava na filipinima,hondurasu il hariken u boliviji il jadranka kosor na saboru hadezea me zabole za razgovor.Tak si možemo drukat u uvce jedni drugima jedino to si s tim možemo delat.Pa to i delamo cijelo vreme [lol]

pa s tobom se slažem, upravo to sam danas i govorio, možeš pročitat moj raniji post gdje sam poplave u Australiji usporedio sa snijegom u Varaždinu. No, šalu na stranu, velike nepogode utječu na gospodarstvo (barem kratkoročno), ali isto tako sam pristaša teorije da i u ovakvo vrijeme i u ovakvoj Hrvtaskoj ima jako puno i velikih i malih tvrtki koj eposluju dobro. No onda opet, ni to nije dovoljno da ATPL ode na neke više razine. Za to je potrebna velika potražnja i mala ponuda 🙂

Blago siromašnima duhom...

Evo da i ja malo dosolim ovu diskusiju o poplavi u Australiji i snijegu u Varaždinu sa malo kvazi nauke..

Za Varaždin je vjerovatno samo prirodni fenomen u pitanju, al za Australiju…
..možda to opet Ameri rade na povećanju izvoza.

Naime, ljetos su ih Rusi optužili da koriste tajno oružje za kontrolu vremena (ne kao tik-tak vremena, nego kiša-suša vremena).. Time su kao sabotirali urod žitarica u Rusiji, pa će Ameri više toga izvest.. a kako Ameri obiluju i ugljenom, a ovaj potop u Australiji je nekako pretjeran, možda su Australcima isporučili ono što su oteli Rusima.

http://www.speroforum.com/a/37377/Russians-fear-US-is-testing-climate-weapon

http://www.datelinezero.com/2010/08/18/u-s-govt-using-a-weather-weapon-against-russia/

Eto.. pa se vi mislite, a ja odo čitat Lovca u žitu!

Mel Gibson

Inače, Techman, s obzirom da Kini ugljen treba, neće li morati uvoziti ugljen iz krajeva koji su dalje od Australije, a time bi vozarine mogle dobiti vjetar u leđa?
Također, kada je USA grain season? Čini mi se da i to ide najviše u 1. i 2. kvartalu, tako da bi to razdoblje moglo biti ipak nešto bolje nego se čini iz sadašnje perspektive. Ništa ludo, ali ipak bolje..

Smotko jednu stvar si na žalost previdio. Ugljen iz drugih krajeva ne čeka kineze. Pa znaš i sam da veliki rade godišnje ugovore. Rezultat će bit da će se slobodna tonaža uputit na te udaljene izvore, stvorit pritisak i oborit vozarine.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

[/quote]

Ajde, već sam se zabrinuo da nećemo imati novi brigu za brigat. Sjećam se kada su brodari padali da se smanji zagađenost zraka i Kini zbog olimpijade, onda smo nakon Olimpijade čekali rast, ali došla je paraolimpijada….
Znači kiše….. A što kad poplave prestano oćel onda se dogodtiti streloviti rast da se nadoknadi neisporučeno i isporuči uništeno poplavom. Hoće li se za vrijeme blokade australskih luka morati pojačati dobava drugim, alternativnim, skupljim pravcima, recimo iz južne amerike. ne znači li to više posla za brodare ?
[/quote]

Kad stanu kiše u Australiji će se dogoditi…..suše [lol]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Vani svi brodari zeleni, čak i DSX, a DRYs minus pet cijeli dva?! Šteta što se Hrvati pale na DRYS, inače bi to bila sasvim oke vijest.

New Report

Close