ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/australiju-pogodio-biblijski-potop/531162.aspx

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Barba Luka je "disperziju" slikovito opisao u Saboru, citiram: Evo opet se svađaju (pravn. Šeks i dr. Burić), "Nije lijepo kada se pravnici počinju baviti medicinom, a doktori pravom", a ja bi nadaodao i agronomi politikom i brodari avionima. [yawn]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

@Techman,

Nasao sam nedavno da je marina u Kastelima zavrsila 2010 sa 22 mKn dobiti. Dobro, nisam odande, novine svasta pisu, malo mi se cini puno, pitam se koliki je prihod te marine onda ali eto, da se zaraditi.
Ali, slozio bih se da je kljuc u core businessu i ne rasipanju kapitala.
Hotele i ostale aktivnosti ionako sluze za zbrinjavanje starijih ljudi u firmi i to je sasvim dobra ideja.

Novi Predsjednik Uprave počinje s radom …! Predsjedniče- diži vrijednost dionice, dosta je patnje!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kad stara uprava postavi novu ja sam obično sumljičav. Volio bi javni natječaj. Ne otima se baš svak kontroli kao Jaca kad dođe na poziciju vlasti.

Kolege možete davat loše ocjene mom postu ali to neče zaustaviti kiše u Autraliji. [lol]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ajde, već sam se zabrinuo da nećemo imati novi brigu za brigat. Sjećam se kada su brodari padali da se smanji zagađenost zraka i Kini zbog olimpijade, onda smo nakon Olimpijade čekali rast, ali došla je paraolimpijada….
Znači kiše….. A što kad poplave prestano oćel onda se dogodtiti streloviti rast da se nadoknadi neisporučeno i isporuči uništeno poplavom. Hoće li se za vrijeme blokade australskih luka morati pojačati dobava drugim, alternativnim, skupljim pravcima, recimo iz južne amerike. ne znači li to više posla za brodare ?

U Varaždinu pada snijeg!!! Šta ćemo sad?
Ljudi, unazad desetljeće i više mogli ste već naučiti štošta toga, ali evo Vam podsjetnik:

-velik je broj tvrtki koje posloju dobro, a dionice im stoje loše
-velik je broj tvrtki koje posluju očajno, a dionice im stoje dobro
-cijena svake dionice često prati i stanje na tržištu, a i globalno stanje
-odnos ponude i potražnje će formirati cijenu (ne vremenska prognoza niti "zločesti" brokeri)
-ponuda i potražnja mogu ovisiti o dobrim vijestima, financijskim pokazateljima i sl. ,a li ni ne moraju
-pozitivnim postovima ne pomažete rastu cijene dionice
-negativnim postovima ne pomažete padu cijene dionice

Kad pogledate brodarski sektor, situacija nije bajna. No, i sektori koji cvatu su u banani. Ne morate gledati godinama unazad, već je dovoljno pogledati unazad nekoliko tjedana da u Lijepoj našoj ili sve raste ili pada (s izuzecima koji često znaju biti ekstremni).

U narednom razdoblju prosperirat će dionice CROBEX10 bez obzira na sve jer će se ponderi itekako promijeniti ispadanjem INA-e.

Sretna nova (ako ništa drugo, barem sretnija od 2010. – u kojoj su mnogi itekako dobro zaradili na burzi – no to ćemo jako rijetko biti Vi ili ja)

lp

Blago siromašnima duhom...


Kad stara uprava postavi novu ja sam obično sumljičav. Volio bi javni natječaj. Ne otima se baš svak kontroli kao Jaca kad dođe na poziciju vlasti.

Kolege možete davat loše ocjene mom postu ali to neče zaustaviti kiše u Autraliji. [lol]

Upravu zakonski postavlja NO, no u ovom slučaju u pravu si, to je odabir stare garde. Novi članovi Uprave su provjereni kadrovi, znaju posao, međutim pitanje je da li će dobivati "savjete" i kad ih ne traže. No, generalno, svaka nova metla dobro mete, bit će dobro.



Kad stara uprava postavi novu ja sam obično sumljičav. Volio bi javni natječaj. Ne otima se baš svak kontroli kao Jaca kad dođe na poziciju vlasti.

Kolege možete davat loše ocjene mom postu ali to neče zaustaviti kiše u Autraliji. [lol]

Upravu zakonski postavlja NO, no u ovom slučaju u pravu si, to je odabir stare garde. Novi članovi Uprave su provjereni kadrovi, znaju posao, međutim pitanje je da li će dobivati "savjete" i kad ih ne traže. No, generalno, svaka nova metla dobro mete, bit će dobro.
[/quote]

Nova metla ne mete bolje nego duže. [lol]

Evo malo statistike,najniže razine BDI-a u zadnjih 10godina

The BDI reached the following lows during the past 10 Years.

2000 Feb 7th 1276
2001 Dec 17th 868
2002 Feb 1st 908
2003 Feb 3rd 1530
2004 Jun 22nd 2622
2005 Aug 3rd 1747
2006 Jan 23rd 2084
2007 Feb 1st 4219
2008 Dec 5th 663
2009 Jan 2nd 773
2010 Jul 15th 1700

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Pazi nelogičnosti:
-globalna situacija katastrofa
-BDi katastrofa
-poplave (Australija)

ATPL ne pada već par dana nego od 716 ide do 748, i onda "velikih" 99 komada na 748, spriječi daljnji rast 🙂
Jako smo tržište kad manje od milijun kuna donosi toliki utjecaj – u takvoj situaciji mislim da je konačno vrijeme da se daytraderi prestanu tretirati kao zločinici, jer na ovako skrominm prometima da ih nema, prometa nebi niti bilo
🙂

Blago siromašnima duhom...

A zašto je BDI ovako nisko?
Ako netko od cijenjenih forumaša može odgovoriti.

A i vidim da ATPL ne reagira cjenovno na pad BDIa niti na pad brodara vani zadnjih mjesec dana.

New Report

Close