ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Polako dolazi i naših "5 minuta"!

a još i dolar raste… [thumbsup]

zaslužena dividenda od..ma tu siću sam im poklonio od dividende..nisam je ni podigao..

toliko misliem o toj dividiendi—a veću niti ne očekujem ove godine


buda
vidjeti ćemo kako će se kretati vozarine u budućnosti, na sreću AP je dogovorila nekoliko solidnih ugovora na duži rok pa sve ukupno možda bude sasvim ok… što se tiče zarade na prodaji broda to je sasvim normalna i poželjna pojava kod brodara…brod koji je amortiziran i ima dobru cijenu na tržištu je isplativije prodati nego ga eksploatirati do trenutka kad je za rezalište uz rizik dodatnih troškova remonta i slično…dobit je dobit bila ona od vozarina ili prodaje broda pogotovo što se ne smanjuje broj brodova ni ukupna nosivost …

meni ne bi smetalo da za dvije godine AP ima isti broj brodova kao danas samo s prosjekom starosti 4-5 godina i da sva dobit koja će biti ostvarena u tom periodu bude od prodaje 7 starih brodova, čak i da su s vozarinama na čistoj nuli…

Slažem se, međutim cijenu dionice odrediti će isključivo kretanje BDI, tu ti nema veze poslovanje,dobit , starost flote etc, to ti je tako bilo i bit će nadalje.

Da li je ikad bila slabija potpora na kupnji cca 500kom?Za vrijeme 2 god koliko sam na forumu ne sjećam se [undecid]

Sve da će bit oversupply a dvije najveće velesile šta se tiče brodarstva kupuju rabljene brodove ko mutavi
Grci od početka godine kupili 205 rabljenih brodova za 5.2 biliuna dolara,a kinezi 148 za 2.5 bn. dolara

http://www.hellenicshippingnews.com/new/2010/11/24/hellas-ship-owners-acquire-205-ships-worth-5-2-billion-from-the-beginning-of-the-year/

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Ovih dana australski dolar jača, svaki put kada je aud jačao i vozarine su bile jače…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Očekujem i danas jačanje vozarine za brodove koje ima Atlantska.

Hm, nije dobro,nije dobro…vozarine rastu a dionica pada…šta će tek biti kad vozarine opet počnu padati…a mogle bi uskoro..a na asku sve veća nervoza…
Sve mi se više čini da bi prije Nove godine mogli napraviti još jedan zaron ispod 700 tamo negdje do 680-650…uglavnom keš je spreman… [smiley]

Baltic Exchange Dry Index TM 2200 (DOWN 13)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3381 (DOWN 158)
Baltic Exchange Panamax Index TM 2290 (UP 96)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1443 (UP 51)
Baltic Exchange Handysize Index TM 785 (UP 4)


Očekujem i danas jačanje vozarine za brodove koje ima Atlantska.

Nije neka mudrolija, ali ipak 🙂
Baltic Dry -0,6%
Capesize -5,2%
Panamax +4,3%
Handysize +0,6%
Supramax +3,7%

sretno ti bilo sa čekanjem,nadam se da si prodao i onu drugu polovicu atpl prije nego je pala [lol]

New Report

Close