ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 02:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

lagani pad kune za ATPL znači samo više prihode … ne zaboravimo da prihod ATPL ostvaruje uglavnom u devizama…


lagani pad kune za ATPL znači samo više prihode … ne zaboravimo da prihod ATPL ostvaruje uglavnom u devizama…

da, za ulagače na dulju stazu je to ok, no oni koji su iz banke iščupali euriće, promijenili ih u kune, kupili atpl za te iste kune koja je zveknula…



lagani pad kune za ATPL znači samo više prihode … ne zaboravimo da prihod ATPL ostvaruje uglavnom u devizama…

da, za ulagače na dulju stazu je to ok, no oni koji su iz banke iščupali euriće, promijenili ih u kune, kupili atpl za te iste kune koja je zveknula…
[/quote]
dugoročno gledano ova cijena će biti isplativa za ulaz sigurno, svi ostali špekulanti rade na tome da u par dana zarade neku siću, na kraju ti uvjek najviše izgube…

uskoro ćemo postati jedno od rijetkih sigurnih utočišta za one koji žele biti u dionicama…zarada u devizama, vrijedna imovina i stabilno poslovanje…

u pravu ste kolega

sve dionice koje ovise o proracunu moraju znatno zaroniti, ovdje je situacija malo drugacija [thumbsup]

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

Baltic Exchange Dry Index TM 2219 (DOWN 42)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3490 (DOWN 40)
Baltic Exchange Panamax Index TM 2216 (DOWN 78)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1474 (DOWN 21)
Baltic Exchange Handysize Index TM 816 (DOWN 12)

čini se tarapana iz građevinara. ingra povukla igh, dalekovod i tehniku, uskoro bi moglo nastati preslagivanje portfelja. sve rumeni. moram priznati ovo nisam predviđao ni u snu (igh na 1100 pa čak možda uskoro i dosta niže).
crobex izvlači jedino ht.
atlantska totalno iskače iz ove priče. očekujem povećanje prometa na atpl., a povećanje prometa na atpl može ići samo u jednom smjeru. naravno, uz sve već davno spomenute retardante (pad bdi, šukerli baklave i sl.).
tako da me niti najmanje ne uzrujava ovo ronjanje dao sam si rok od par godina da dignem paru i vjerujem da nisam pogriješio.
istina, uputnije bi bilo ne gledati u monitor, al’ džebi ga, ljudi smo…

A ko je mogao ovo predvidit?Ne ovisimo o državnom proračunu i bilo bi logično da ne ronimo kao građevinari što se i ne dešava na svu sreću,al da će ATPL rast,a sve ostalo padat ,teško nažalost.Svojevremeno sam mislio(i pisao ovde) da je sve ispod 1000 izvrstan ulaz,a na 900-950 sam i kupovao.Zadnja kupnja mimje na 827 i tada san mislio da sam super prošao,al eto vrime je pokazalo da može to i niže.Nemam građevinare(pobjegao na vrijeme) i njihova me nevolja ne pogađa direktno,al čini mi se da će tvrtke kao ATPL ipak pretrpit još malo gubitaka kao posljedicu općeg negativnog trenda na ZSE,a sve zbog sranja u državi.Na nekome drugome ,većem i uređenijem tržištu i dešava se da 10-20% dionica raste,a ostatak pada,no na ZSE to još nisam vidio,ili mi je promaklo?Jednostavno ATPL je taoc tržišta………..

Ipak, sve nije tako crno. Oporavlja se izvoz indijske željezne rudače, a angažiran je iznenađujuće velik broj brodova. Prema podacima Commodore Researcha, ukupno je 16 brodova prošloga tjedna preuzelo indijsku željeznu rudaču, čak pet puta više nego u tjednu koji je prethodio. Presudan utjecaj na brodarsko tržište, međutim, i dalje ima Kina odnosno zastoj u njezinom uvozu željezne rudače kao i ugljena. Tradicionalno, kineski uvoz ugljena vrhunac doseže u siječnju zbog niskih temperatura i loših hidroloških uvjeta. Analitičari procjenjuju kako će u studenome kineski uvoz ugljena iznositi 16,75 milijuna tona, a u prosincu 17,25 milijuna tona.

Proizvodnja čelika u listopadu je lagano rasla u kini, prema očekivanjima. Prognoze su i za proizvodnju čelika realtivno optimistične zbog velikog broja ugovora za željeznu rudaču sklopljenih protekloga tjedna. Uz to, kineske zalihe čelika prošloga su tjedna oslabile četvrti tjedan uzastopno.

čak i na seebiz-u nije sve tako crno,naravno da če biti bolje ljudi nemojte se sekirati,pitanje je dana kada če bdi okrenuti smjer i tada bi trebao malo jače potegnuti prema gore,zato no sikiriki…

mi smo taoci tržišta…

jeftino…1200

jeftino 1100

jeftinoo 1000

super jeftino 900

exstra jeftino 800

fenomentalno jeftino 700

genijelano extra fenomenalno jeftino x

pa koliko je to jeftino…

ja hoću kupovat skupo..a ne jeftino..hoću kupovat skupo…

Sory stari moj kupovat ćeš ju po 500 a ija skupa sa tobom

peyo


mi smo taoci tržišta…

jeftino…1200

jeftino 1100

jeftinoo 1000

super jeftino 900

exstra jeftino 800

fenomentalno jeftino 700

genijelano extra fenomenalno jeftino x

pa koliko je to jeftino…

ja hoću kupovat skupo..a ne jeftino..hoću kupovat skupo…


[lol] [lol] ha,ha kolega vedriću-bar bi vi mogli znati da je zadnja stavka i cijena po kojoj bi trebali kupovati skupo na 500-550 kn.

New Report

Close