ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dow u crveno,a brodari fino u zeleno!Kad ćemo mi to opet doživit?Na ZSE to je čisti SF,nažalost.

Vaš link

Btw,prati li netko brodare u Amera?Kakva su im izvješća?


gospa1301 ja mislim suprotno i ne mislim priložiti graf jer ovo nije tema tehnička analiza već Atlantska plovidba…pitanje je vjerodostojnosti tehničke analize kod malih volumena trgovine tako da to možeš objesiti mačku o rep… trenutno vlada nestašica novaca i svaki kupac to zna, prema tome se i cijene na burzi kreću osim kad par klipana odluči izabrati jednu dionicu, pumpati je par dana da bi se kasnije istresli po višoj cijeni…
Ovo je firma koja posluje dobro, očekuje je primopredaja 7 novih brodova u 2 godine i biti će još dobre dobiti ostvareno jer će dio brodova sigurno biti prodan u narednom periodu a oni su uglavnom amortizirani…
vani kao što vidimo još malo pa će indexi biti na razinama prije izbijanja krize što znači da ćemo jako puno zaostajati i kad će trebati nadoknaditi izgubljeno pitam se koje dionice bi trebale potegnuti?… dobitaši, kao ove koje zarađuju dolare na svjetskim morima ili neke za koje još nismo sigurni hoće li njihovi izdavatelji u stečaj ili ne…nije ugodno gledati mrcvarenje cijene ni na ovoj ni na drugim dionicama ali jednostavno je takvo vrijeme i treba biti strpljiv…u ovakvim vremenima pametni akumuliraju dionice koje će prodavati kad sve bude bajno i krasno…

ps. i Vlad je svojevremeno proricao cijenu na 200 kn pa je nedugo nakon toga završila na 1350….


Čuj stari,bez zamjere,al kolko se ja sjećam,pa ti trubiš o akumulaciji i strpljenju još tamo od 1150…a što se događa s dionicom…ona lagano samo tone…a oni koji su te slušali sada su u debelom minusu i mogu samo gledati ovo i plakati..
Ok , nije bitno…jasno je da firma nije loša…al na cijenu dionice naravno utječu i mnogi drugi faktori…a k tome na našoj maloj burzici po meni ima trenutno nekih boljih,zanimljivijih investicija…

Istina Bog ja se ovdje malo zahebavam sa svojim komentarima i targetima, koji se naravno mogu i ne moraju ostvariti,al imaju realne osnove,i barem potiču one neiskusne i naivne da malo razmisle te ulažu svoj novac malo opreznije…

A što se tiče brodara ovdje, a naročito vani oni su gotovo isključivo za trejdanje ,obzirom da je rast i pad vozarina cikličkog karaktera,pa tako i cijena mnogih brodara prati barem djelomično kretanje vozarina, uz naravno praćenje i nekih drugih faktora, te oni koji se malo bolje kuže u stvar zaista mogu na godišnjoj razini ostvarivati prilično lijepe zarade…naravno na stranim likvidnijim burzama…dok na ovoj našoj malo teže…pogotovo dugoročni…
No dobro ,ajmo sad malo u nočni život,ipak se lijepo zaradilo ovih dana vani, pa treba to i proslaviti… [smiley] [smiley] [smiley]

kolega laconte na ovom podforumu se pisalo u zadnjih 2 tjedna dosta o financiskom izvjescu za q3 i ocekivao se rast ili se navlacilo u korist istog.cijena je rasla par dana ali je vrlo brozo dosla tamo odakle je krenula.nebih volio da cijena zavrsi na vladovom targetu koji spominjes,ja sam unutra i nemam namjeru izlazit ali niti dokupit.slazem se s tobom da je to dobra kompanija i da se nalazi na krivoj burzi ali sta ces.bez svijezeg kapitala nece ona gore a do tada ce polako klizit.budi mi pozdravljen i sretno sa njom.

http://aqua-art.org/news.php


imas recimo ovo,cak tih 720 i nemora biti kraj,mopguce anti vile sa targetom 625.svi koji misle suprotno molio bih ih da stave svoje grafove

ovo nisu anti vile, kod anti vila dionica nesmije dotaknuti medianu.

mora probiti medijanu na vrijeme sto nije ucinila u ovom slucaju,evo ti i jedno staro objasnjenje

http://aqua-art.org/news.php

Davno sam Vam govorio da izađete van, rekao sam čak da sam ja izašao, nadam se da niste zaboravili. Je izašao sam na 84x kn prem da je otišlo i višlje, no znao sam da to ide k vragu dole i da će završiti tamo gdje vam i “gospa” govori. Bez obzira na fundamente i druge čari, nadam se da niste zaboravili .. ovo je HR tržište !!
LP.
P.S: osobno ulazim sa svim novcem ali tek kada cijena bude ispod 700 kn !! [angry]

I very much love INGRA !!


Davno sam Vam govorio da izađete van, rekao sam čak da sam ja izašao, nadam se da niste zaboravili. Je izašao sam na 84x kn prem da je otišlo i višlje, no znao sam da to ide k vragu dole i da će završiti tamo gdje vam i "gospa" govori. Bez obzira na fundamente i druge čari, nadam se da niste zaboravili .. ovo je HR tržište !!
LP.
P.S: osobno ulazim sa svim novcem ali tek kada cijena bude ispod 700 kn !! [angry]

Pajdo,
pametno razmišljaš ali ima tu jedan mali problem. Naime, dionica će gore kad nitko od nas ne bude očekivao, to jest onda kad se tako dogovore fond menađeri i brokeri.
Međutim, ono za što se kupuje ova dionica jest fundamentalna podcijenjenost ali i više od toga kupuje se know how (firma je u prijašnjim krizama pokazala poslovnu žilavost na međunarodnom tržištu). Evo, na Platou je danas objavljen t/c za jedan panamax na 3 godine za 19750, a primjerice Zagreb je, po svemu sudeći, potisan na isto vrijeme u lipnju za 26000, to je ta razlika što se možda čini malom ali kad izračunaš na 3 godine nije to tako beznačajno, i tu se krije kvalitet ATPL. Oni su bili i ostali konzervativna firma, nema tu velikih rizika, pa agresivnijim investitorima nije interesantna, no ako hoćeš mirno spavati i imati solidan prinos u roku 5 godina idealna je, posebno za prilike na ZSE i na ovim smiješnim razinama.

Da ne ode u zaborav

http://finance.yahoo.com/q/bc?t=5d&s=DRYS&l=on&z=l&q=l&c=&c=^DJI

Ja sam realista koji kupuje od pesimista i prodaje optimistima.

Baltic Exchange Dry Index TM 2482 (DOWN 13)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3984 (DOWN 10)
Baltic Exchange Panamax Index TM 2322 (UP 18)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1597 (DOWN 31)
Baltic Exchange Handysize Index TM 851 (DOWN 5)


Davno sam Vam govorio da izađete van, rekao sam čak da sam ja izašao, nadam se da niste zaboravili. Je izašao sam na 84x kn prem da je otišlo i višlje, no znao sam da to ide k vragu dole i da će završiti tamo gdje vam i "gospa" govori. Bez obzira na fundamente i druge čari, nadam se da niste zaboravili .. ovo je HR tržište !!
LP.
P.S: osobno ulazim sa svim novcem ali tek kada cijena bude ispod 700 kn !! [angry]

Kolega Mrgude izašli ste van iz Atpl i ušli u Validus,stavili ste print screen od vaših transakcija iz kojih se vidi da ste ste ulupali 85k,i ako ih niste prodali danas vam te dionice vrijede 57k,mislim da vam je bilo pametnije ostati u Atpl,mrgudski pozdrav [angry] [smiley]

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham



Davno sam Vam govorio da izađete van, rekao sam čak da sam ja izašao, nadam se da niste zaboravili. Je izašao sam na 84x kn prem da je otišlo i višlje, no znao sam da to ide k vragu dole i da će završiti tamo gdje vam i "gospa" govori. Bez obzira na fundamente i druge čari, nadam se da niste zaboravili .. ovo je HR tržište !!
LP.
P.S: osobno ulazim sa svim novcem ali tek kada cijena bude ispod 700 kn !! [angry]

Kolega Mrgude izašli ste van iz Atpl i ušli u Validus,stavili ste print screen od vaših transakcija iz kojih se vidi da ste ste ulupali 85k,i ako ih niste prodali danas vam te dionice vrijede 57k,mislim da vam je bilo pametnije ostati u Atpl,mrgudski pozdrav [angry] [smiley]
[/quote]

Je istina prijatelju da sam ušao u VLDS i još ulazim.. nadam se uskoro biti u Top 10 ako Bog da ali se isto tako nadam i dobroj zaradi. Ovo stvarno mislim ozbiljno…a po izlasku iz VLDS opet povratak u dragu mi ATPL.
LP i Vama !! [bye]

I very much love INGRA !!

Jučer Drys 3,41 DSX 3,0%, danas trenutno GOGL.OL 3,65% up.

Šta još treba da ATPL i ostali brodari potegnu bar malo put gore ???

New Report

Close