ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 04:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nije da nikog ne interesira ali nemrem “believit” nakon onih 20,00kn. dividende.:)

a kaj je s dividendom nama koji smo kasnije predali dokumentaciju? Hoće li to ikada?

Baltic Exchange Dry Index TM 2478 (UP 26)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3509 (UP 90)
Baltic Exchange Panamax Index TM 2376 (DOWN 36)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1853 (UP 10)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1036 (DOWN 2)

Nadzorni odbor Atlantske plovidbe izabrao je novu peteročlanu upravu koja stupa na dužnost 1. siječnja 2011. godine, a za predsjednika uprave izabran je Pero Kulaš, kaže se u obavijesti koju je Atlantska plovidba dostavila Hanfi i Zagrebačkoj burzi.

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Karijere/Novi-celnik-Atlantske-plovidbe-je-39-godisnji-Pero-Kulas?homesrclink=carousel

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

obožavam kad krene rasprodaja kad se trend BDI okreće. gotovo je to nemoguće shvatiti [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

svakaj biti dodal..al ima smisla bilokaj više dodavat…

najbolji rujan u povijesti burzi a mi smo odradili 10% nminusa…

Da li se može nešto više napisati o gosp. PERI KULAŠU,budućem , novom Predsjedniku Uprave ATPL..
Neki malecki intervju da vidimo kako misli i što će uopće biti dalje..čiju stranu drži, imali
li nade za dioničare- hoće li malo pojačati posao brokera ATPl-a na ZSE ..ili će i dalje trgovati vani?
Hoće li biti kakve oproštajne IZVANREDNE DIVIDENDICE – gosp. Jerković- onako , za oproštaj ..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Da li se može nešto više napisati o gosp. PERI KULAŠU,budućem , novom Predsjedniku Uprave ATPL..
Neki malecki intervju da vidimo kako misli i što će uopće biti dalje..čiju stranu drži, imali
li nade za dioničare- hoće li malo pojačati posao brokera ATPl-a na ZSE ..ili će i dalje trgovati vani?
Hoće li biti kakve oproštajne IZVANREDNE DIVIDENDICE – gosp. Jerković- onako , za oproštaj ..?

Svaka nova metla dobro mete, pa poželimo tom mladom menađeru "mirno more" i uspiješnu karijeru. Vjerujem da će u vođenju firme biti više rizika, pa tim i više dobiti, ali "stari mentori" će to budno nadzirati i pravo je pitanje koliko će samostalnosti novi CEO imati kod realizacije svojih vizija. U svakom slučaju šteta je da mu investicijska zajednica ne vjeruje jer ovakove vijesti morao je popratiti skok cijene dionice. No, bit će prilike već krajem mjeseca kad dionica ponovo dođe u fokus.


Da li se može nešto više napisati o gosp. PERI KULAŠU,budućem , novom Predsjedniku Uprave ATPL..
Neki malecki intervju da vidimo kako misli i što će uopće biti dalje..čiju stranu drži, imali
li nade za dioničare- hoće li malo pojačati posao brokera ATPl-a na ZSE ..ili će i dalje trgovati vani?
Hoće li biti kakve oproštajne IZVANREDNE DIVIDENDICE – gosp. Jerković- onako , za oproštaj ..?

išli smo skupa u razred, momak skroz ok, jako pametan , jedan od najboljih učenika koje je ikada vidjela pomorska škola Dubrovnik.
znanja ima, starija ekipa iz uprave atlantske ga je učila zanatu sve ove godine , sad je pitanje kako će se snaći u manag. vodama.
želim mu sve najbolje .
toliko ukratko o njemu.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


svakaj biti dodal..al ima smisla bilokaj više dodavat…

najbolji rujan u povijesti burzi a mi smo odradili 10% nminusa…


A čuj stari i ja bi tebi i tebi sličnima nešto dodal…al nema smisla…a ko vam je kriv što ste u krivoj dionici…vaše neznanje naravno..al opet i žao mi je,jer što vas je više ovdje zatočeno,manja je mogučnost da crobex počne značajnije rasti…
Krajem ljeta ( oko V. Gospe) kad se obično opet zauzimaju pozicije u dionicama dobro se znalo da se s većim novcima isplati ući samo u par dionica ( HT,ATGR,ADRS,KOEI,ERNT…),zna se zbog čega..
Osobno sam dosta novaca upucao samo u HT i ADRS i to prvenstveno zbog vrlo niske cijene (sve ispod 260) i velike sigurnosti da ne mogu puno niže i znajući da će u slijedećih 6mj fondovi to opet napucat min.do 290,a vjerojatno i do 310-320…
Al naravno tu je zarada samo nekih 10-20%…što je mnogima ovdje očito premalo…
A to što vi u ovim brodarima stalno sanjate neke basnoslovne zarade..mislim da ništa od toga…jednostavno prošla su ona fenomenalna vremena dok smo na brodarima okretali nevjerojatne novce…
Trenutno brodari su samo za trejdanje i to max. do 5%,i vjerojatno će još duže vrijeme tako i ostati,i to ne tolko zbog njih samih,već jednostavno zbog nedostatka investitora i svježeg novca koji bi u njih ulagali,a i vozarine nisu baš bajne za neke extra zarade…
Posljednja šansa da se brodari možda dignu je ovaj 10 i možda 11 mjesec kad će vozarine vjerojatno prilično porasti,ali ako se likvidnost ne poveća…teško da će bit nekog jačeg uzleta…a tu je još i država sa svojim udjelom…pa još par jačih igrača koji žele izači…možda oni i odrade neki rast da se lakše iskrcaju…al nema tu neke veće zarade…mada trenutna cijena za srednjeročni ulaz je prilično dobra…



svakaj biti dodal..al ima smisla bilokaj više dodavat…

najbolji rujan u povijesti burzi a mi smo odradili 10% nminusa…


A čuj stari i ja bi tebi i tebi sličnima nešto dodal…al nema smisla…a ko vam je kriv što ste u krivoj dionici…vaše neznanje naravno..al opet i žao mi je,jer što vas je više ovdje zatočeno,manja je mogučnost da crobex počne značajnije rasti…
Krajem ljeta ( oko V. Gospe) kad se obično opet zauzimaju pozicije u dionicama dobro se znalo da se s većim novcima isplati ući samo u par dionica ( HT,ATGR,ADRS,KOEI,ERNT…),zna se zbog čega..
Osobno sam dosta novaca upucao samo u HT i ADRS i to prvenstveno zbog vrlo niske cijene (sve ispod 260) i velike sigurnosti da ne mogu puno niže i znajući da će u slijedećih 6mj fondovi to opet napucat min.do 290,a vjerojatno i do 310-320…
Al naravno tu je zarada samo nekih 10-20%…što je mnogima ovdje očito premalo…
A to što vi u ovim brodarima stalno sanjate neke basnoslovne zarade..mislim da ništa od toga…jednostavno prošla su ona fenomenalna vremena dok smo na brodarima okretali nevjerojatne novce…
Trenutno brodari su samo za trejdanje i to max. do 5%,i vjerojatno će još duže vrijeme tako i ostati,i to ne tolko zbog njih samih,već jednostavno zbog nedostatka investitora i svježeg novca koji bi u njih ulagali,a i vozarine nisu baš bajne za neke extra zarade…
Posljednja šansa da se brodari možda dignu je ovaj 10 i možda 11 mjesec kad će vozarine vjerojatno prilično porasti,ali ako se likvidnost ne poveća…teško da će bit nekog jačeg uzleta…a tu je još i država sa svojim udjelom…pa još par jačih igrača koji žele izači…možda oni i odrade neki rast da se lakše iskrcaju…al nema tu neke veće zarade…mada trenutna cijena za srednjeročni ulaz je prilično dobra…
[/quote]

Lijepo sročeno. Da bi neka dionica rasla treba imati kupca. Kako većih kupaca osim mirovinaca nema treba kupovati samo ono što oni kupuju. Taktika nije nešto pametna, ali u ovim vremenima jamči oko 10-15%. Zasad mi je to taktika i prolazi.

http://www.poslovni.hr/vijesti/ulagaci-burzu-shvacaju-kao-kladionicu-159789.aspx
Molim obratiti pozornost na rezultate,strasno koliko je ATPL po tome podcjenjena i pretrpjela neopravdani pad u odnosu na ostale

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

New Report

Close