ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,57
1.117
23
48,60
49,40
-1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Hm…izgleda da bi i BDI lagano mogao početi mijenjati smjer,naravno prema gore…
A pošto sam ja jučer nešto pokupio po bidu,mislim da bi od danas mogli lagano krenuti opet prema 850…
[smiley]

Danas je svaka kuna važna . Pokušajte si samo zamisliti 10 milijuna dolara zarade.

Baltic Dry -0,7%
Capesize +0,5%
Handysize -0,5%
Supramax -1,6%
Panamax -1,6%

BALTIC DRY-INDEKSEN I POENG, OG SEGMENTER I RATER (USD):

Dato BDI Capesize Panamax Handysize Supramax
24/09 2.444 29.002 21.840 15.666 19.644

Budući ATPL preuzima hrpu novogradnji 2011 i u 1H 2012 držim da je logično da se riješe 2-3 stara broda, što će se dodatno pozitivno osjetiti na rezultatima poslovanja, pa mi je tim više enigma sadašnja razina cijene dionice.
Doduše značajno je reduciran i scraping dok se očekuje prava "poplava" novogradnji za bulk brodare u 2011., pa većina analitičara nema dobre prognoze za taj sektor za narednu godinu, naravno pod uvjetom da ne dođe do značajnijeg rasta volumena svijetske trgovinske razmjene. Sve ukazuje na to da će vozarine biti prilično volatilne kroz period 2011/2012., što će pridonjeti pojačanom rezanju starih kanti u staro željezo, dok se prava konjuktura na tržištu rasutih tereta može očekivati tek u 2013. kad bi obvezno trebalo imati dionice bulk brodara u portfelju.

U petak vanka brodari neloše, dapače ko u zlatna vremena

http://www.google.com/finance?catid=62524974

U ponedjeljak naša premijerka otvara udarcem čekića zlatni tjedan na Wall streetu.

evo 3 vrlo vjerojatna counta,kljucna razina je 831.31

http://aqua-art.org/news.php


prava se konjuktura na tržištu rasutih tereta može očekivati tek u 2013. kad bi obvezno trebalo imati dionice bulk brodara u portfelju.

Sve je jako volatilno, sva područja svjetske ekonomije i trgovine, svakojaka pozitivna i negativna iznenađenja se nižu iz tjedna u tjedan ili iz mjeseca u mjesec, na proljeće je BDI (i za ATPL važni BPI) izgledao obećavajuće (vidi ga sad!), a ti već sada znaš kako će 2013. god. sve biti super. Bome, i ja bih volio znati toliko unaprijed, i to za sve dionice. [wink]


dok se prava konjuktura na tržištu rasutih tereta može očekivati tek u 2013. kad bi obvezno trebalo imati dionice bulk brodara u portfelju.

bolje bi bilo reći da će ih onda trebati prodavati. imati ih treba na putu do tamo.

Ne bi htio griješit dušu ali krenule su neke glasine o inzvarednoj dividendi. Ja sam je već ubacio u moj budget za crni fond, za neka istraživanja. Ima li netko neka saznanja o tim velikim tajnama koje uvijek procure. [rolleyes] Ostavite se malo ovih svemirskih tema vezanih za sektor tj raspišimo se malo o našim interesima i prizemnim stvarima kao lova na žiru kad je već otvoren tolikom mukom. [smiley]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

– Što prevoze supramax i hanysize brodovi ?

du du du .. nema nam pomoći


Ne bi htio griješit dušu ali krenule su neke glasine o inzvarednoj dividendi. Ja sam je već ubacio u moj budget za crni fond, za neka istraživanja. Ima li netko neka saznanja o tim velikim tajnama koje uvijek procure. [rolleyes] Ostavite se malo ovih svemirskih tema vezanih za sektor tj raspišimo se malo o našim interesima i prizemnim stvarima kao lova na žiru kad je već otvoren tolikom mukom. [smiley]

Ja provjerila i nema ništa, na žiro računu mi je svega 25 lipa [cry]

Bogatstvo je kad ne znaš koliko imaš.

New Report

Close