ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 02:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Zaista mio nisu jasni oni što prodaju na ovim razinama što smo imali još u prvoj polovici daleke 2006. kad je firma bila prezadužena i sa starom flotom. Ne treba posebno elaborirati da je prosječna starost flote u 2010. neusporediva sa 2006. a dwt. će u 2012 biti over miljun tona.
Vozarine su vrlo dobre, kako one u t/c tako i za spot, turistička sezona odlična, vrlo je izvjesno da će rezultati za 3Q biti iznad svih očekivanja i prognoza. Dakle, rezultatanta ovih činjenica mogla bi i morala biti povećanje cijene dionice min.20-30% u predstojećem razdoblju.
Ako među nama ima onih što su uvjereni da će S&P 500 na 800-900 onda je to nešto drugo, te shvaćam, no ne djelim to mišljenje.


Nisu tebi bili jasni ni oni koji su prodavali po 1000 kn, ni oni koji su prodavali inu po 1900,ni oni koji su kupovali lkpc po 1600 prije negoje otisla do 2000…

[/quote]

Ako prodaješ kaži to otvoreno na forumu, siguran sam da će biti pajdaša što će rado kupiti bez brokerske provizije. Nema straha za kupnju

naravno da običnom malom ulagaču nije jasno nešto potpuno logično…to može biti jasno samo onima koji raspolažu sa insajderskim informacijama kako na ovoj tako i na ostalim dionicama…a kako smo mi još uvijek u nesređenom društvu u kojem jedni imaju pristup informacijama a drugi ne onda je moguće i nešto sasvim logično tumačiti ludošću ili neznanjem … bitno je da su insajderi "jako pametni"

ATPL po svemu zaslužuje rast jednako ako ne i više od ostalih sastavnica Crobexa…to što HFP prodaje nije pozitivno po cijenu ali ipak ne bi smjelo značajno utjecati jer ne istresaju se divljački…druga je stvar što neki očekuju da ime netko pokloni ovu dionicu po 500 kn, bilo je prilike, moglo se kupovati samo je trebalo imati muda…




Zaista mio nisu jasni oni što prodaju na ovim razinama što smo imali još u prvoj polovici daleke 2006. kad je firma bila prezadužena i sa starom flotom. Ne treba posebno elaborirati da je prosječna starost flote u 2010. neusporediva sa 2006. a dwt. će u 2012 biti over miljun tona.
Vozarine su vrlo dobre, kako one u t/c tako i za spot, turistička sezona odlična, vrlo je izvjesno da će rezultati za 3Q biti iznad svih očekivanja i prognoza. Dakle, rezultatanta ovih činjenica mogla bi i morala biti povećanje cijene dionice min.20-30% u predstojećem razdoblju.
Ako među nama ima onih što su uvjereni da će S&P 500 na 800-900 onda je to nešto drugo, te shvaćam, no ne djelim to mišljenje.


Nisu tebi bili jasni ni oni koji su prodavali po 1000 kn, ni oni koji su prodavali inu po 1900,ni oni koji su kupovali lkpc po 1600 prije negoje otisla do 2000…

[/quote]

Ako prodaješ kaži to otvoreno na forumu, siguran sam da će biti pajdaša što će rado kupiti bez brokerske provizije. Nema straha za kupnju
[/quote]
Niti prodajem niti kupujem
ali atpl je sve samo ne podcijenjena na ovoj cijeni…
Vikao si ti na 1200 da je super…
Ili je atpl drasticno precjenjena ili je ulpl drasticno podcijenjena…

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Prodati kad poraste cca + 5% , buyback -5% .

Što više puta.

BDI?

mi smo ipak zemlja slučaj

pa zašto si ti kupovao po 90x,xx ?

Zaista mio nisu jasni oni što prodaju na ovim razinama što smo imali još u prvoj polovici daleke 2006. kad je firma bila prezadužena i sa starom flotom. Ne treba posebno elaborirati da je prosječna starost flote u 2010. neusporediva sa 2006. a dwt. će u 2012 biti over miljun tona.
Vozarine su vrlo dobre, kako one u t/c tako i za spot, turistička sezona odlična, vrlo je izvjesno da će rezultati za 3Q biti iznad svih očekivanja i prognoza. Dakle, rezultatanta ovih činjenica mogla bi i morala biti povećanje cijene dionice min.20-30% u predstojećem razdoblju.
Ako među nama ima onih što su uvjereni da će S&P 500 na 800-900 onda je to nešto drugo, te shvaćam, no ne djelim to mišljenje.


Nisu tebi bili jasni ni oni koji su prodavali po 1000 kn, ni oni koji su prodavali inu po 1900,ni oni koji su kupovali lkpc po 1600 prije negoje otisla do 2000…

[/quote]


Prodati kad poraste cca + 5% , buyback -5% .

Što više puta.


i,ide li?

-5 + 5 = 10

Pregled tjedna

Top & Bottom 5 Day:

The Baltic Numbers:
BDI @2995 +4.13%,
BCI @4019 +2.08%,
BPI @3394 +8.74%
BSI @2046 +2.71%,
BHSI @1078 +1.12%.
A pana/supra boost probably, the Indian monsoon season looks to be over as the panamax fixtures jumped to 74 vessels compared to last weeks 31. Huge difference

Dry Fixtures: Coal =6, Ore =19, T/C =101, Period =41, total =167. The coal fixtures increased 500% over last week’s results. The ore charters also increased 46% week over week. This was by far the most active week in terms of amount of total fixtures since I have been posting “dry bits”. The owners must have been reading Cotzias reports (as we all should) chastising the continued overinvestment in the sector, and they (owners) are jumping on period fixtures at the markets present rates.

Vessel Class Tally:

Capesize =47, Panamax =74, Supramax =41, Handysize =5 total =167. The combination of the capes & pannies hauling predominately coal and ore last week saw a total of 61 of the big girls inked. This week the big ones “biggin’s” signed a combined fixture volume employing 121 vessels.

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/turizam/zracna-luka-dubrovnik-oborila-rekord-iz-1987.,91522.html [thumbsup]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

http://seebiz.eu/hr/analize/brodarsko-trziste-bdi-index-porastao-i-osmi-tjedan-uzastopno,91548.html



Niti prodajem niti kupujem
ali atpl je sve samo ne podcijenjena na ovoj cijeni…
Vikao si ti na 1200 da je super…
Ili je atpl drasticno precjenjena ili je ulpl drasticno podcijenjena…
[/quote]

Netko je jednom ovdje napisao da je ovo strogo kontrolirana dionica, i sa tom konstatacijom se apsolutno slažem.
Ja zaista držim da je ATPL žestoko podcijenjena na ovoj razini a to je sad i na 1200 ( sa jakim dolarom), što ne znači da je neću prodati na toj razini jer aproksimativno znam datum izlaza. Prije par dana su potpisali jedan spot za panamax star 16 godina za 29500, meni je to određeni signal, ako tebi nije sve pet.
No, ako ti to nešto znači definitivno je nisam očekivao na razinama ispod 1000, iznenadilo me kretanje dionice, nije ni prvi ni zadnji put. Međutim, drž se ti Leda.

New Report

Close