ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 10:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Panamax +2,9%

Panamax +2,9%


Baltic Exchange Dry Index TM 2876 (UP 41)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3937 (UP 37)
Baltic Exchange Panamax Index TM 3121 (UP 89)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1992 (DOWN 6)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1066 (DOWN 1)

I kaj sad ?? Kaj se čeka ??
Pa nebrem verovat !!!
Da ti hebeni fond igrači ne mogu to dignut bar do 850 da im se mi jadni trejderi lijepo iskrcamo…
Opet će mali to trebati dizat (mislim prodat ćemo i njima),al već mi ih je malo i žao jer bi im je drugi tjedan opet mogli spustit na 800 pa će im opet svi biti krivi osim naravno njih samih…
Stoga molim oprez kod euforičnog lupanja po asku jer bi se opet mogli opeći…
Jer drugi tjedan BDI okreće DOWN , a onda zna se šta slijedi sa brodarima…da ne bu opet nismo znali…

Bravo za ovog mahera što je lupio po asku u 15.11,37h ,tak se to radi,evo uzeo i nešto od moje sirotinje…
Nek ti je sa srećom…
Još da netko i do 850 povuče-ja prezadovoljan…
Vidim fond igrači se ukopali na 825 i čekaju valjda lanjski snijeg , ajmo malo to lupit po asku…

Baltic dry +14%

Zanimljive su analize BDI i Q3, ali ;

Prošli tjedan HFP prodao 3500 ATPL od 141.632 dionice koje su ostale i dalje se prodaju.
Zanimljivo je da isti HFP kupuju tvornicu kruha Zadar ( TKZD ).
S duge strane niti jedan veliki ili veći fond ne dokupljuje ATPL, a što sugerira precjenjenu dionicu .
U ovom tempu dionica lako može na 500 kn do kraja godine.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Dok rastu vozarine ne može cijena obrnuto. Trenutno rastu jer imamo manjak brodova , a povećanje tereta.

Baltic Dry-indeksen har steget over 30 prosent siden 3. august


Zanimljive su analize BDI i Q3, ali ;

Prošli tjedan HFP prodao 3500 ATPL od 141.632 dionice koje su ostale i dalje se prodaju.
Zanimljivo je da isti HFP kupuju tvornicu kruha Zadar ( TKZD ).
S duge strane niti jedan veliki ili veći fond ne dokupljuje ATPL, a što sugerira precjenjenu dionicu .
U ovom tempu dionica lako može na 500 kn do kraja godine.

Znaci 500kn x 1.4mil. dionica = 700mil. kn= approx 95 mil eura, pa sta Vam ne izgleda to smijesno malo, da cijela ATPL vrijedi manje od 100 mil. eura, meni i sa trenutnom cijenom izgleda smijesno, nesto iznad 150 mil. eura. Molim komentare. Lijepi pozdrav svim dionicarima.



Zanimljive su analize BDI i Q3, ali ;

Prošli tjedan HFP prodao 3500 ATPL od 141.632 dionice koje su ostale i dalje se prodaju.
Zanimljivo je da isti HFP kupuju tvornicu kruha Zadar ( TKZD ).
S duge strane niti jedan veliki ili veći fond ne dokupljuje ATPL, a što sugerira precjenjenu dionicu .
U ovom tempu dionica lako može na 500 kn do kraja godine.

Znaci 500kn x 1.4mil. dionica = 700mil. kn= approx 95 mil eura, pa sta Vam ne izgleda to smijesno malo, da cijela ATPL vrijedi manje od 100 mil. eura, meni i sa trenutnom cijenom izgleda smijesno, nesto iznad 150 mil. eura. Molim komentare. Lijepi pozdrav svim dionicarima.
[/quote]

Naravno da je smiješno, ali nije problem u smijehu ili realnom pogledu na dionicu kao i rast vozarina, problem je što HFP radi.
Mislim da će HFP samo iskoristiti ove vaše projekcije malih dioničara ili malih fondova o rastu BDI i dr., a s ciljem da vam skupo proda ili preko 800 Kuna.
u ATPL sav otkup ove rasprodaje HFP vrše mali dioničari, nema potpore velikih fondova, a zato je ralno očekivanje jakog pada dionice prije ili poslije.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Zanimljive su analize BDI i Q3, ali ;

Prošli tjedan HFP prodao 3500 ATPL od 141.632 dionice koje su ostale i dalje se prodaju.
Zanimljivo je da isti HFP kupuju tvornicu kruha Zadar ( TKZD ).
S duge strane niti jedan veliki ili veći fond ne dokupljuje ATPL, a što sugerira precjenjenu dionicu .
U ovom tempu dionica lako može na 500 kn do kraja godine.

Znaci 500kn x 1.4mil. dionica = 700mil. kn= approx 95 mil eura, pa sta Vam ne izgleda to smijesno malo, da cijela ATPL vrijedi manje od 100 mil. eura, meni i sa trenutnom cijenom izgleda smijesno, nesto iznad 150 mil. eura. Molim komentare. Lijepi pozdrav svim dionicarima.
[/quote]

Naravno da je smiješno, ali nije problem u smijehu ili realnom pogledu na dionicu kao i rast vozarina, problem je što HFP radi.
Mislim da će HFP samo iskoristiti ove vaše projekcije malih dioničara ili malih fondova o rastu BDI i dr., a s ciljem da vam skupo proda ili preko 800 Kuna.
u ATPL sav otkup ove rasprodaje HFP vrše mali dioničari, nema potpore velikih fondova, a zato je ralno očekivanje jakog pada dionice prije ili poslije.
[/quote]

Fondovi će uglavnom jače kupovati na 2000 kn, kao i većina svih ostalih sudionika na tržištu.

@ Loris,, a hebi ga prošla baba sa kolačima,

znamo mi da je zajebano gladati kako dionica raste,, možemo mi pričati šta hoćemo al dok se banke ne nakrcaju dionicama tu smo di smo, evo i na ULPL stavili na prodaju 1000 komada, samo da cijenu još zadrže pa da im još netko proda kome je frka i treba keš,,

glavno da oni posluju pozitivno, a za sve drugo samo treba strpljenja, ako su prošlu katastrofalnu godinu imali za dividendu, a cijena na ZSE je bila povoljnija ovo je samo još dodatni sconto,,

čini mi se da HFP ne smije prodavati ispod 10% već samo ovaj višak … prema tome neće još puno preostati…trenutna cijena je na sve okolnosti vrlo povoljna za ulaz

New Report

Close