ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 20:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Izgleda da je završio (citat novinarskog pera od prije neki dan) "streloviti rast BDI-ja"…



Hanfa može donijeti novu regulaciju u korist TK .

može, ali neće
isto kao što je Jaca mogla donijeti rebalans za oporavak gospodarstva i spas HR, ali nije…
[/quote]

Koliki Jadranka ima uticaj na makro odluke u RH ? Malo veći od mene !

Zašto, jer ima interesne savjetnike, ucjenjivače, grupe interesnih tajnih lobija, a bez realne inforamcije koje do nje ne dolaze kao i realne slike mogućeg ili potrebnog odnosno nepotrebnog ona kvalitetne odluke i nemože donijeti.
Pretpostavljam da svi mislite kako ona sve zna i ima sve informacije iz prve ruke . Pitam vas iz koje ruke ? Pitam vas da li je ona mašina za skupljanje i pamćenje informacija.
Netko državu inkognito namjerno vodi u stečaj u vlastitom interesu, a Jadranku druka opravdajučim informacijama koje držve vodu dok sve ne pukne.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Hanfa može donijeti novu regulaciju u korist TK .

Svaka država vrijedi koliko i njena burza.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Izgleda da je završio (citat novinarskog pera od prije neki dan) "streloviti rast BDI-ja"…

Hm da, moglo bi to još niže..
FFA za period od slijedećih 7-10 dana nagovještaju priličan pad Bdi-a,pogotovo capeova i supri,al opet tko zna,sve je trenutno vrlo neizvjesno…još HFP…pa ti sad budi pametan..
-po meni prodavati dionice nikako,a za dokup možda još pričekat par dana



Izgleda da je završio (citat novinarskog pera od prije neki dan) "streloviti rast BDI-ja"…

Hm da, moglo bi to još niže..
FFA za period od slijedećih 7-10 dana nagovještaju priličan pad Bdi-a,pogotovo capeova i supri,al opet tko zna,sve je trenutno vrlo neizvjesno…još HFP…pa ti sad budi pametan..
-po meni prodavati dionice nikako,a za dokup možda još pričekat par dana
[/quote]

ako će biti jak pad BDI-a onda sigurno da treba prodat, koja je logika onda držat dionicu??

ako će biti jak pad BDIja ond je treba prodati, ako neće biti pada onda je treba zadržati, ako će biti jak rast onda ju treba kupiti. Eto, uf, koliko pameti. Ključna riječ u ovome svemu je AKO …

...

Pa, ako nije problem , stavite trenutni graf BDI i usporedno sa cijenom ATPL…. ja bi al ne znam
kako to složiti.Hvala.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Svaka država vrijedi koliko i njena burza.


živa istina. nažalost, samo stotka! možemo očekivati i pad prometa ispod 5 milijuna. tu više cijene nisu bitne. jednostavno, postoje ljudi koji mogu jeftino prodati i oni koji to ne žele. i tu staje priča. 815@150000, ha! kako mi se čini, spast će tk na prodaju dionica preko oglasnika/njuškala. kao što je i bilo devedesetih…
svi smo mi mirk…hm… atlantska. ako ništa, dividenda uredno sjedne. čini se ipak da ćemo čekati malo dulji period, dulji nego što smo se nadali.




Izgleda da je završio (citat novinarskog pera od prije neki dan) "streloviti rast BDI-ja"…

Hm da, moglo bi to još niže..
FFA za period od slijedećih 7-10 dana nagovještaju priličan pad Bdi-a,pogotovo capeova i supri,al opet tko zna,sve je trenutno vrlo neizvjesno…još HFP…pa ti sad budi pametan..
-po meni prodavati dionice nikako,a za dokup možda još pričekat par dana
[/quote]

ako će biti jak pad BDI-a onda sigurno da treba prodat, koja je logika onda držat dionicu??
[/quote]
Logika je u tome što se u slijedeća 2 mjeseca ipak očekuje rast BDI-a i možda novi high tamo u 10 mjesecu,a to što će slijedeći tjedan možda malo ili malo više pasti ne bi moralo utjecati puno na cijenu dionice, jer po meni niže puno ne može,jer kupaca ima a to što baš ne lupaju po asku zna se zašto…čeka se do kolko nisko ide HFP…al očito za sad ispod 810 ne ide…mada bi se i to moglo promijeniti…
-po meni na period od 1-2 god. ovo je dobra cijena za ulaz,a za neki jači trejd na dnevnoj ili tjednoj razini mislim da nema puno šanse za neku veću zaradu
-mada kao što su vozarine počele nepredviđeno rasti već u 8 mj.,tako bi i njihov pad možda mogao početi prije nego što mnogi očekuju,tak da je na kraći rok zaista teško biti pametan i možda je najbolje tako igrati se sa par desetaka dionica,zaradit za poneki burek i to je to

Dragi kolega, logika govori da kod nas logike nema. Mislim da je i pticama na grani jasno kako brodovi na crobex-u ne prate BDI. Dapače, ako pratimo ATPL zadnjih mjesec dana imamo prilike vidjeti da je rast dionice bio uvjetovan samo padom ili rastom crobex-a, ničime drugim.

Baltic Exchange Dry Index TM 2741 (UP 28)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3643 (UP 127)
Baltic Exchange Panamax Index TM 2955 (UP 5)
Baltic Exchange Supramax Index TM 2029 (DOWN 37)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1070 (DOWN 7)




ZANIMLJIVO,
Rasto je na malom prometu a Pada na velikom.
[bye]

[/quote]
Točno tako, graf je opasan kao kod LKPC, ne bi se iznenadio da ATPL ode do 650kn.
[/quote]


Moje viđenje je da ipak mora do 780kn minimalno…. a ako vani krene potop (potencijal je tu) može to i daleko niže.



evo u splitu sam do kraja 8 stavit će mo po 500e u kuverat pa ako padne tvoji su a ako ne moji
javi se pa da me ljetovanje dođe đžabe [wink]

Kolega, ja za 500 eura nikad nisam uspio ljetovati. Očito ste na konzervama i radničkim menzama uz more, i lako vjerovatno stacionirani 9km od mora,al osjetite njegov miris jer imate dobro i istančano osjetilo njuha. Sa 500 eura Vi ste ljetovali? Pa dajete li Vi djeci jesti? Ili ipak Vaše ljetovanje traje 2 dana?
[/quote]

evo splite da te nisam zaboravio [thumbsup]
najede se ja i konzervi i graha a i dica se okupala, pogledao ja i jedne i druge rumunje na poljudu
slabo liganj ovaj put ulovio
e da skoro se uplašio da ću popušit 500e kad je lupila na 805 [lol]
a ono ništa, šteta aj javi se za dogodine da dignemo target naviše !

brate najveći druker burze

mi smo ipak zemlja slučaj

New Report

Close