ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 20:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,38
1.136
23
48,20
49,50
2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Procjena da bi indeks BDI do kraja godine mogao nastaviti sa strelovitim rastom koji je započeo prije mjesec dana pozitivan je znak za dionice domaćih brodara, slažu se stručnjaci tržišta kapitala.
“Rast BDI indeksa može imati samo pozitivan utjecaj na brodare, samo je pitanje koliki će on biti”
Prema procjenama najjačih kineskih i južnokorejskih brodarskih kompanija, indeks vozarina u morskom prometu bi do kraja godine mogao preskočiti razinu od 4000 bodova.

Mogao bi i Suker smrsaviti to kraja godine, ali nece.


Procjena da bi indeks BDI do kraja godine mogao nastaviti sa strelovitim rastom koji je započeo prije mjesec dana pozitivan je znak za dionice domaćih brodara, slažu se stručnjaci tržišta kapitala.
“Rast BDI indeksa može imati samo pozitivan utjecaj na brodare, samo je pitanje koliki će on biti”
Prema procjenama najjačih kineskih i južnokorejskih brodarskih kompanija, indeks vozarina u morskom prometu bi do kraja godine mogao preskočiti razinu od 4000 bodova.

Ja sam realista koji kupuje od pesimista i prodaje optimistima.


Procjena da bi indeks BDI do kraja godine mogao nastaviti sa strelovitim rastom koji je započeo prije mjesec dana…

Meni je ova rečenica malo čudna.
Ne radi se o nikakvom "strelovitom rastu" već u najboljem slučaju o strelovitom oporavku nakon još strelovitijeg pada što se vidi iz priložene grafike. Nažalost, vozarine nisu dosegle ni razinu koja je u proljeće neko vrijeme ulijevala optimizam.

Nadalje, zbunjujuće je i to što sam prije neki dan pročitao kako je Soros rasprodao US dionice u očekivanju recesije s dvostrukim dnom što (ako je prognoza točna!?) se ne uklapa u sliku strelovitog rasta gospodarstva, a time i BDI-ja…jedino ako sve druge zemlje osim USA potegnu i zajednički nadoknade zaostatak koji bi nastao zbog USA…

Ovo u 13:43:09 opet HFP?

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Jaca udara po bidu, ne bu dobro…

No pain no Game

Svaka cast BDI-u, ali puno bitniji je ekonomski outlook nego trenutna cijena vozarina. A ekonomski outlok je trenutno upitan, stoga nevidim daljnji rast dok se oblak sumnji ne razcisti.

Ako se sjecate BDI je isao prema 4000 i presao ga, a cijena dionice je padala. Zamislite kakav bi stampedo nastao kad bi se BDi zacrvenio dan-dva?

Ja sam realista koji kupuje od pesimista i prodaje optimistima.

Ja još uvijek ne razumijem zašto dionica pada?! BDI raste,Šuker je rekao da neće prodavat,pa ko to onda ruši i koja budala prodaje po niskim cijenama.Ja tu niš ne kužim pa molim da mi neko to razjasni ako zna

Streloviti rast znači više od 45 stupnjeva.


Ja još uvijek ne razumijem zašto dionica pada?! BDI raste,Šuker je rekao da neće prodavat,pa ko to onda ruši i koja budala prodaje po niskim cijenama.Ja tu niš ne kužim pa molim da mi neko to razjasni ako zna

neće se prodavat cijeli paket dionica, ali očito će biti prodaje u manjim paketićima preko burze kao što radi HFP sa ATPL dok god se ovdje može dobiti dobra cijena za dionicu [thumbsup]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje


Ja još uvijek ne razumijem zašto dionica pada?! BDI raste,Šuker je rekao da neće prodavat,pa ko to onda ruši i koja budala prodaje po niskim cijenama.Ja tu niš ne kužim pa molim da mi neko to razjasni ako zna

Pad ide prije rasta .



Ja još uvijek ne razumijem zašto dionica pada?! BDI raste,Šuker je rekao da neće prodavat,pa ko to onda ruši i koja budala prodaje po niskim cijenama.Ja tu niš ne kužim pa molim da mi neko to razjasni ako zna

neće se prodavat cijeli paket dionica, ali očito će biti prodaje u manjim paketićima preko burze kao što radi HFP sa ATPL dok god se ovdje može dobiti dobra cijena za dionicu [thumbsup]
[/quote]

Šuker neda rušenje , i prodaju u downtrendu .

Baltic Exchange Dry Index TM 2773 (DOWN 88)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3503 (DOWN 292)
Baltic Exchange Panamax Index TM 3087 (DOWN 41)
Baltic Exchange Supramax Index TM 2142 (UP 15)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1084 (UP 4)

New Report

Close