ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.10.2024. u 02:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,38
1.136
23
48,20
49,50
2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zašto svi mislite da će atpl doli ako bude iskrcavanje,pa prošle godine je xy kupio ht za cca 10-15 mil kn u jednoj transakciji po 258 a prodavala se tih 15 tak dana od 253-256kn?

Napokon netko pametan.

Pa da netko hoce kupiti 100,000 dionica atlantske preko burze pokusajte smisliti koja bi mu bila cijena na kupnji 100,000-te dionice, tako da ne mislim da ova prodaja nuzno mora potegnuti cijenu dionice prema dolje. Mi razmisljamo kao ribice, a netko koristi priliku i razmislja kao morski pas.


Zašto svi mislite da će atpl doli ako bude iskrcavanje,pa prošle godine je xy kupio ht za cca 10-15 mil kn u jednoj transakciji po 258 a prodavala se tih 15 tak dana od 253-256kn?

Ja sam realista koji kupuje od pesimista i prodaje optimistima.

Baltic Exchange Dry Index TM 2841 (UP 85)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3777 (UP 199)
Baltic Exchange Panamax Index TM 3122 (UP 33)
Baltic Exchange Supramax Index TM 2102 (UP 26)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1073 (UP 5)

Baltic Dry +3,1%
Capesize +6,9%
Handysize +0,5%
Supramax +1,2%
Panamax +1,1%



Danas nije spomenuta ATPL . Čuva se za crne dane . BDI prognoze u 3Q će rasti .
to je još gore, bolje da HFP proda sve u komadu, nego da ovako iskrcava 2-3 mjeseca na burzi a cjena sve više tone [embarass]
a kad je to tako, onda ni BDI ne igra neku ulogu u svemu…taman kad se hfp iskipa do kraja, okrenit će i BDI u crveno [angry]
[/quote]
E, ali onda treba pogoditi kad će se okreniti trend. Taj će zaraditi bar 300%. Tko to uspije i ja ću ga nagraditi s nečim.

Atlanska je zlata vrijedna , jer donosi najviše deviza u Hrvatsku svake godine.

Baltic Dry + 3,1 % .


Zašto svi mislite da će atpl doli ako bude iskrcavanje,pa prošle godine je xy kupio ht za cca 10-15 mil kn u jednoj transakciji po 258 a prodavala se tih 15 tak dana od 253-256kn?

Podravka je porasla 5 % , a spomenuta je za prodaju.


Atlanska je zlata vrijedna (,) jer donosi najviše deviza u Hrvatsku svake godine.

Kako donosi najviše deviza u Hrvatsku?



Atlanska je zlata vrijedna (,) jer donosi najviše deviza u Hrvatsku svake godine.

Kako donosi najviše deviza u Hrvatsku?
[/quote]

Sa svojom flotom brodova .

Hrvatskoj državi ne donosi previše (barem ne direktno jer, koliko je meni poznato, ne plaća porez na pomorske aktivnosti), u najboljem slučaju donosi dobit ili gubitak svojim dioničarima.

Ugovori se vode u stranoj valuti .


Ugovori se vode u stranoj valuti .

Ne zadugo.
Ide zakon o zabrani valutne klauzule na području RH, a poseban problem je što se u svijetu ponovo počelo bježati iz dionica, a da još nisu ni pošteno počeli ulaziti. Ameri očekuju drugo dno krize.
U zadnje vrijeme nafte se pronalazi i previše i to po cijelom svijetu zahvaljujuči NASA tehnologiji, a što garantira još dugi opstanak Otto motora i naftne potrošnje.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close