ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





izvanredna prilika za dokup…

Slažem se kolega, al ne po ovoj cijeni već po 770kn.
[/quote]
možda i po 750…
[/quote]

Možda i na nominalu od 300, a možda i na ath 3800.
Ono što je meni bitno jest da je poslovanje dobro, a bit će još bolje, no cijenu dionice odrediti će kretanja na Wall Streetu, jer ako S&P 500 rokne jače i Crobi ide down i obrnuto.[/quote]

Otkad pratim ovaj forum, a ima već tome par godina, stalno čitam, danas pratimo ovog, pa onog, pa Bdi, pa upravu, pa sim pa tam.
Svatko izvlači argumente kak mu odgovara bez argumenata.
Sad smo u stanju kakvom jesmo i tržištem drma par fondova i njihovi sateliti od kojih neki pišu tu na forumu.
Kad bude više nas nego njih u novčanom smislu, i kad se izvučemo iz ove magle onda ćemo i gore laganim i staloženim tempom, podložnim mnogo manjem broju oscilacija.
Do onda, a tako je već 2 godine, burek investitori i ak pogodiš koju će tko preuzeti. Nema treće, mislim ima, da imaš pajdu u fondu, ali to je neka druga priča.
Za nas prosječne kupi prodaj…

"Kad bude više nas nego njih u novčanom smislu"- znači nikad. Znam, niste tako mislili samo se šalim.
Ja ipak vjerujem da će Atlantska do kraja godine preći cijenu od 1000 po komadu i ovo je povoljan ulaz za taj target.
Možda nije ambiciozno ali ja sam se ostavio velikih ambicija upravo zbog spomenutih drmanja tržištem bez smisla i veze s realnošću.
A realnost je da su vozarine takve da brodovi donose profit a turistička sezona pomaže hotelima i avionima. [thumbsup]

Baltic Dry +1,3%
Capesize +0,3%
Handysize +1,9%
Supramax +2,5%
Panamax +1,3%






izvanredna prilika za dokup…

Slažem se kolega, al ne po ovoj cijeni već po 770kn.
[/quote]
možda i po 750…
[/quote]

Možda i na nominalu od 300, a možda i na ath 3800.
Ono što je meni bitno jest da je poslovanje dobro, a bit će još bolje, no cijenu dionice odrediti će kretanja na Wall Streetu, jer ako S&P 500 rokne jače i Crobi ide down i obrnuto.[/quote]

Otkad pratim ovaj forum, a ima već tome par godina, stalno čitam, danas pratimo ovog, pa onog, pa Bdi, pa upravu, pa sim pa tam.
Svatko izvlači argumente kak mu odgovara bez argumenata.
Sad smo u stanju kakvom jesmo i tržištem drma par fondova i njihovi sateliti od kojih neki pišu tu na forumu.
Kad bude više nas nego njih u novčanom smislu, i kad se izvučemo iz ove magle onda ćemo i gore laganim i staloženim tempom, podložnim mnogo manjem broju oscilacija.
Do onda, a tako je već 2 godine, burek investitori i ak pogodiš koju će tko preuzeti. Nema treće, mislim ima, da imaš pajdu u fondu, ali to je neka druga priča.
Za nas prosječne kupi prodaj…
[/quote]

Da li spadaš u grupu satelita ili si direktno i u fondu ?

Ovaj komentar koji ste ocijenili sa 100% lijepo vas poziva na ask i preskakanje po bidu, a kako bi se on iskrcao pa ponovo zaplovio na nižim razinama.
Crobex je trenutno jako ovisan o oscilacijama u USA jer naši dobro gube lovu tamo, a žele ovdje vratiti izgubljeno, pa najbolji lijek je inferiorno ponašanje .
Jedina prava formula je da ne prodajete nikako ( da neznam koliko padne dionica ) ispod razine zarade u novcu ili više nego ste je kupili, jer zaradu u dionicama pored fondova je nemoguća.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Trenutna cijena nema nikakvu koleraciju sa BDI indexom, već isključivo sa željom institucionalnih investitora da što jeftinije kupe državni paket od 10,68% dionica ATPL.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

ZANIMLJIVO,

Rasto je na malom prometu a Pada na velikom

[bye]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Trenutna cijena nema nikakvu koleraciju sa BDI indexom, već isključivo sa željom institucionalnih investitora da što jeftinije kupe državni paket od 10,68% dionica ATPL.

hm da 3 mjeseca,,, može 1 mjesec,il 6 mjeseci il godina dana za usporedbu? pa da ne bude namješteno di je najveća razlika unatrag zadnja 3 mjeseca [proud]


ZANIMLJIVO,

Rasto je na malom prometu a Pada na velikom

[bye]

Netko je danas morao izčai po svaku cijenu, a to je rezultat. Već u ponedjeljak ide up do 930, a onda opet pauza pa na 1100,00.

Nemojte se navući pa prodavati ispod zarade. Igra na zaradu u dionicama pored fondova nije moguća ili da samo ako sreče imate.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


ZANIMLJIVO,

Rasto je na malom prometu a Pada na velikom

[bye]

Netko je danas morao izčai po svaku cijenu, a to je rezultat. Već u ponedjeljak ide up do 930, a onda opet pauza pa na 1100,00.

Nemojte se navući pa prodavati ispod zarade. Igra na zaradu u dionicama pored fondova nije moguća ili da samo ako sreče imate.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


ZANIMLJIVO,
Rasto je na malom prometu a Pada na velikom.
[bye]



ZANIMLJIVO,
Rasto je na malom prometu a Pada na velikom.
[bye]

[/quote]
Točno tako, graf je opasan kao kod LKPC, ne bi se iznenadio da ATPL ode do 650kn.

26.11.2010 - Dan D

New Report

Close