ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Baltic Exchange Dry Index TM 1761 (UP 29)
Baltic Exchange Capesize Index TM 1757 (UP 59)
Baltic Exchange Panamax Index TM 2158 (UP 36)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1671 (UP 7)
Baltic Exchange Handysize Index TM 945 (UP 5)

FINOOOOO…. zeleni val je krenuo….

Uprava ATPL.!
….Pročitajte si na ADRS-P-A..kako se u kulturnoj zemlji..na kulturan način isplaćuje
dividenda od strane kulturnog dioničkog društva.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Miami,

još uvijek zlostavljaš upravu, kako ti nije dosadilo?
ATPL ima najbolju upravu na ZSE!


Uprava ATPL.!
….Pročitajte si na ADRS-P-A..kako se u kulturnoj zemlji..na kulturan način isplaćuje
dividenda od strane kulturnog dioničkog društva.

ADRS P-A firma sa najvećom keš lovom u rvata, Atlantic grupa super priča, Atpl konzervativna firma dugo, dugo prisutna na svjetskom tržištu. Zajednički nazivnik, prilično podcijenjene, međutim nema kupnje, sve tri zajedno danas promet manje od 1,5 milja kuna, no imam dojam da nećemo dugo čekati, ima tu prostora za solidan rast.

Di ti vidiš potencijal za rast?
BDI 1760 bodova, već godinu dana pričate raste kineska potražnja, supermax raste, panamax raste itd.,
a vozarine padaju.
Brodari su imali svoje zlatno razdoblje od 2005 do 2008g, sada bi mogli par godina ostati na ovim razinama.
Možda BDI više nikad ne prijeđe 5000 bodova, nebi bilo nerealno.

Prvi uzlet ATPL- i neću više nikada da ih vidim u svom ŽIVOTU!

Ono što najviše mrzim je to kad me netko očito vuče za nos..a to su špekulacije s dividendom.
Premazani su sa svim mastima- narodski rečeno…
Ne sluša mi se o Dubrovniku svaku minutu na televiziji, učahurili su se u svim medijima, pokupit će
nešto od turističke sezone, a glume sirotinju , koja plemenito dijeli crkavicu.
Ne, to ne ide kod mene.
Na kraju balade, radit ćemo im zajednički sve ono što sami neće platiti, tipa infrastruktura i sl.
A ATPL je žila kucavica i pojam uspješnosti ovih dole … ne mogu više trpiti ovu nepravdu u
državi , gdje jedni izdvajanju za druge..a jedni stalno trpaju sebi u džep…
Nema političke snage ni volje stati im na kraj……

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

miami, oni ulažu u kinesko gospodarstvo pa neka im kinezi kupe paket na javnoj dražbi!!! [wink]

Da li je točno da kinezi grade sami svoje brodove ?


Da li je točno da kinezi grade sami svoje brodove ?

Ja sam prije godinu i pol pročitao neki članak da kinezi namjeravaju izgraditi svoju flotu, tako da ne ovise o rastu brodskih vozarina i da bi za vrijeme krize dali posla svojim brodogradilištima.


Di ti vidiš potencijal za rast?
BDI 1760 bodova, već godinu dana pričate raste kineska potražnja, supermax raste, panamax raste itd.,
a vozarine padaju.
Brodari su imali svoje zlatno razdoblje od 2005 do 2008g, sada bi mogli par godina ostati na ovim razinama.
Možda BDI više nikad ne prijeđe 5000 bodova, nebi bilo nerealno.

Definitivno bi se složio s tobom jer i ovako i onako rast BDI najviše ovisi o Kinezima, a oni kakvi jesu izgraditi će svoju flotu i pozdrav.
Ali kolega S BDI oko 2800 brodari mogu psolovati s dobiti. Onakve dobiti više nikada neće biti i to je 100% jer Kina je izgrađena.
Biti će tu dividende ali ono 30-50 kuan godišnje i to je ot

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Prvi uzlet ATPL- i neću više nikada da ih vidim u svom ŽIVOTU!

Ono što najviše mrzim je to kad me netko očito vuče za nos..a to su špekulacije s dividendom.
Premazani su sa svim mastima- narodski rečeno…
Ne sluša mi se o Dubrovniku svaku minutu na televiziji, učahurili su se u svim medijima, pokupit će
nešto od turističke sezone, a glume sirotinju , koja plemenito dijeli crkavicu.
Ne, to ne ide kod mene.
Na kraju balade, radit ćemo im zajednički sve ono što sami neće platiti, tipa infrastruktura i sl.
A ATPL je žila kucavica i pojam uspješnosti ovih dole … ne mogu više trpiti ovu nepravdu u
državi , gdje jedni izdvajanju za druge..a jedni stalno trpaju sebi u džep…
Nema političke snage ni volje stati im na kraj……


O čemu ti pričaš , ko će kome što radit?

IMT?



Di ti vidiš potencijal za rast?
BDI 1760 bodova, već godinu dana pričate raste kineska potražnja, supermax raste, panamax raste itd.,
a vozarine padaju.
Brodari su imali svoje zlatno razdoblje od 2005 do 2008g, sada bi mogli par godina ostati na ovim razinama.
Možda BDI više nikad ne prijeđe 5000 bodova, nebi bilo nerealno.

Definitivno bi se složio s tobom jer i ovako i onako rast BDI najviše ovisi o Kinezima, a oni kakvi jesu izgraditi će svoju flotu i pozdrav.
Ali kolega S BDI oko 2800 brodari mogu psolovati s dobiti. Onakve dobiti više nikada neće biti i to je 100% jer Kina je izgrađena.
Biti će tu dividende ali ono 30-50 kuan godišnje i to je ot
[/quote]

Ovo "jer Kina je izgrađena" najveći je biser na forumu u zadnjih nekoliko godina. Pa npr. njemci su napravili posao stoljeća sa željeznicom što tek imaju graditi za unutrašnjost Kine, ima tu gradnje narednih min. 15 godina, tek je izgrađen uski obalni pojas, a zemlja je golema. Ovako su dežurni katasrofičari pričali na kraju krize u bulk brodarstvu 2001/2002 misleći da vozarine za panamaxe neće nikad više doseći 25000, a na krilima Olimpijade u Kini stigli smo i do 100000. Ne bi bilo interesantno da je svaku godinu dobit 50 milja dolara, svi bi u brodare, no ovo je vrijeme akumulacije za predstojeće konjukture što će neminovno doći. Nema panike, samo strpljivo.

New Report

Close