ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako broker koji ne bi smio imati portfelj , ima portfelj na kćer, onda će se to vidjeti…SADA!
Kod tekućih računa je drukčije . Tekući račun I RAČUN KOD SKDD je otvoren na kćer , a broker je opunomoćen na prijavljeni tekući račun i radi bez problema……tj. koristi račun .

Kod ŽIRO RAČUNA građana -to je nije moguće ? Nemam pojma. ……….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Da, biti će to dovoljno jer kad ti jednom upišu žiro u SKDD-u bez brige si za dalje, tj. za sve preostale dividende.

—-i sve buduće poreze na dividende….što znači ovo današnje mrtvilo, čeka se preokret BDI?
[/quote]

od sad na dalje dividende će se isplaćivati na žr i ta se odluka neće nikad više dirati bez obzira na vlast koja bude. svaka, baš SVAKA vlast će bježati od ukidanja isplate na ž.rn.
to sve po načelu: neću mijenjati stvari koje pune proračun, to su napravili oni ispred mene. puni se proračun dok sam ja na vlasti, a ako nešto krene nizbrdo, oni prije mene su to napravili.

atpl? u 8. mjesecu petica kolo vodi. što zbog opće nelikvidnosti, što zbog slućenja (samo slućenja) razmjera krize u hrvata, što zbog nepopularnosti tk…
zašto bi trezor kupovao i branio dionicu? da se forumadžije istresaju?
pokupit će sve sa aska kada bude razumna količina dionica na asku i do cijene koja njima odgovara da nametnu cijenu kako bi se netko od top10 istresao.


Kako među podacima Središnjeg klirinškog depozitarnog društva nema podataka o žiro računima naših dioničara to upućujemo sve dioničare da taj podatak dostave i Središnjem klirinškom depozitarnom društvu i Atlantskoj plovidbi d.d., kako bi im se mogla isplatiti dividenda.
SKDD je depozitorij svih podataka o dioničarima. Računi se prijavljuju kod njih.
ATPL , KRAS…. vode svoju arhivu i kompliciraju.

Izgleda da i ADPL ima neku svoju arhivu, jer su i oni tražili da im se pošalje. Koje idiotarije, kao da nije mogao SKDD skupiti sve i poslati im, pa makar dividenda i kasnila koji dan…

Nastao je kaos. Treba povezati slične , poluslične i identične…….. / mislim, žiro-račune !/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Imam jedno pitanje. Na koji ću ja način znati da su moji podaci koje sam im poslao putem pošte za ŽR unijeti u SKDD bazu podataka. Da li čekati da vidim da li će sjesti dividenda, ili oni poštom šalju obavijest o tome.

Ako si poslao poštom od zaprimanja dokumentacije maksimalni rok je 10 radnih dana, tako da nakon tog roka možeš zvati SKDD kontakt centar pa da ti potvrde promjenu računa.

Ja ću im poslati svoj offshore žiro koji je van dosega, dakle nije mi na kraj pameti plaćanja poreza na dividendu, pa da oni i dalje mogu čačkat nos u debeloj hladovini nekog ministarstva.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/brodarsko-trziste-baltic-panamax-u-tjednu-potonuo-20%2c6%25,84908.html

Pa za ovu godinu se ne plaća porez na dividendu, osim kriznog poreza koji. Vjerojatno je namjena buduće dividende oporezivat. Normalno možda ima društava koji isplaćuju dividendu iz dobiti 2001-2003 kad je bilo oporezivo.

Ionako je tržište kapitala u HR jadno i jednako prometu većeg šoping centra tako da nevjerujem da bi itko normalan uvodio neke poreze u današnjoj situaciji, a budućnost vjerojatno al tek nakon oporavka … a to ko zna …

i što sad na kraju?…
poslao sam podatke o žiro u skdd u atpl naravno nisam jer je obavjest došla kasnije…….
znači li to a onaj tko nije poslao podatke u atpl neče dobiti dividendu dok to ne učini?……

Najduži niz negativnih dana u posljednjih 9 godina (a negdje piše i uopće otkad postoji) se nastavlja..

Baltic Exchange Dry Index TM 1840 (DOWN 62)
Baltic Exchange Capesize Index TM 1949 (DOWN 153)
Baltic Exchange Panamax Index TM 1941 (DOWN 3)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1789 (DOWN 28)
Baltic Exchange Handysize Index TM 988 (DOWN 15)

..e sad, da li je BDI dobar leading indikator ili ne, pokazat će naredni tjedni/mjeseci. 2008-e je bio, a sad je donekle offsetan poplavom novogradnji, s tim da su cape-ovi glavni krivac za ovo ronjenje.. Supramaxi se drže jako dobro, a panamaxi su u sendviču.

Evo i u $$

BCI Average of the T/C routes $15997 (DOWN 1646)
BPI Average of the T/C routes $15648 (DOWN 31)
BSI Average of the T/C routes $18702 (DOWN 297)
BHSI Average of the T/C routes $14519 (DOWN 217)


Najduži niz negativnih dana u posljednjih 9 godina (a negdje piše i uopće otkad postoji) se nastavlja..

Baltic Exchange Dry Index TM 1840 (DOWN 62)
Baltic Exchange Capesize Index TM 1949 (DOWN 153)
Baltic Exchange Panamax Index TM 1941 (DOWN 3)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1789 (DOWN 28)
Baltic Exchange Handysize Index TM 988 (DOWN 15)

ffa levelsi su danas bili totalno pozitivni a na kraju ipak pad……..

New Report

Close