ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Graf BPI vs ATPL.jpg

Čini mi se da graf nije ništa drugo nego solidan odraz kretanja optimizma na ZSE i ukupnog stanja hrvatske ekonomije u odnosu na globalnu. Što se Atlantske tiče, nije ona tako loša, no trenutno je situacija s kretanjem cijene dionice takva – kakva jest s tendencijom da bude još i gora.

Osobno mislim da vrijedi više, neki moji kolege forumaši misle suprotno, ali jedno je ono što ja mislim, a drugo je ono što misli tržište. Osim toga, smatram da je jako bitno što će se dogoditi sa prodajom dioničkih udjela HFP-a u svim poduzećima, pa tako i u Atlantskoj. Moguće je da je pad vrijednosti svih dionica u uskoj vezi sa prodajom dionica u vlasništvu HFP-a, o čemu sam pisao prije tjedan-dva, a možda se i varam.

Bio bih jako zadovoljan da Atlantska kupi vlastite dionice od HFP-a i poništi ih, iako ima dosta forumaša koji su protiv takve ideje. Nemojte misliti da nešto od navedenog pouzdano znam, samo nagađam !

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Al halo, mislim, moraš bit "ekspert" da ugovoriš turbo lošu vozarinu za panamax kao šta su oni ugovorili za city of dubrovnik na 13000 dnevno nedavno. Pa handysize kante više zarađuju, mislim nemam riječi. I još se furaju na neke veze u biznisu, know-how, tradiciju.

Ne govorim ja to radi nekog svog jala, jer ove dionice ionako prolazno kupujem, samo volim komentirat, nekad sam i ja ovu firmu cijenio, al mislim da su i ostali dioničari dobrim dijelom svoje rekli kad je nastala ovolika rasprodaja.

Kao fol, svi se nešta u upravi brinu za svoje dioničare, a nitko živ ne bi branio cijenu, jer je i njima samima i dalje cijena skupa. Krasan signal dioničarima. I još im daju 20 kuna sirotinje dividende iz zadržane dobiti, koje će opet, zbog ove zbrke s skdd, isplatit pitajbogakad. A na exdividend date cijena rokne 20 kuna, a onda konsekutivno, kroz samo nekoliko dana još za 120. Ma fuj.

never surrender

Lijepo je vidjeti ove naloge na kupnji tako lijepo i gusto naslagane a ne ulpl i njihov market maker sa 200 komada prvi na prodaji… [cool]


Al halo, mislim, moraš bit "ekspert" da ugovoriš turbo lošu vozarinu za panamax kao šta su oni ugovorili za city of dubrovnik na 13000 dnevno nedavno. Pa handysize kante više zarađuju, mislim nemam riječi. I još se furaju na neke veze u biznisu, know-how, tradiciju.

Pero, daj nam reci koju firmu ti vodiš da vidimo kako trenutno posluje !

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Al halo, mislim, moraš bit "ekspert" da ugovoriš turbo lošu vozarinu za panamax kao šta su oni ugovorili za city of dubrovnik na 13000 dnevno nedavno. Pa handysize kante više zarađuju, mislim nemam riječi. I još se furaju na neke veze u biznisu, know-how, tradiciju.

Pero, daj nam reci koju firmu ti vodiš da vidimo kako trenutno posluje !
[/quote]

Ne vodim nikakvu firmu, al moje osobne financije su vrlo dobre, hvala na pitanju. Vidiš, ja se za razliku od atpl ne moram brinut da kroz svoje poslove i zaradu moram zadovoljit tisuće i tisuće ljudi oko sebe ( dioničara ), a vidiš, moja mala obitelj je unatoč krizi vrlo zadovoljna, znači da dobro radim svoj posao zar ne?

A jesu zadovoljni dioničari atpl? Pa dajte da vas čujemo, iskreno šta vam je na srcu ? Ovo je forum upravo za ovakve diskusije, a previše se priča o svemu i svačemu a najmanje o radu i ponašanju uprave i refleksiji tog rada na cijenu dionice.

Ja sam skloniji vjerovanju da je cijena dionice ne samo odraz zbivanja na hrvatskom tržištu il brodarskom sektoru, već i rad i odnos uprave prema ulagačima. Pa pogledajmo recimo firme kao atgr, pa čak i koei, zašto tamo nema veće korekcije cijene? Prava dionica na pravoj cijeni uvijek nađe pravog kupca, bez obzira kako crobex stajao. A atpl očito nije ona prava.

never surrender





Pero što mislite o gospodinu Techmanu? [rolleyes]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!




Al halo, mislim, moraš bit "ekspert" da ugovoriš turbo lošu vozarinu za panamax kao šta su oni ugovorili za city of dubrovnik na 13000 dnevno nedavno. Pa handysize kante više zarađuju, mislim nemam riječi. I još se furaju na neke veze u biznisu, know-how, tradiciju.

Pero, daj nam reci koju firmu ti vodiš da vidimo kako trenutno posluje !
[/quote]

Ne vodim nikakvu firmu, al moje osobne financije su vrlo dobre, hvala na pitanju. Vidiš, ja se za razliku od atpl ne moram brinut da kroz svoje poslove i zaradu moram zadovoljit tisuće i tisuće ljudi oko sebe ( dioničara ), a vidiš, moja mala obitelj je unatoč krizi vrlo zadovoljna, znači da dobro radim svoj posao zar ne?

A jesu zadovoljni dioničari atpl? Pa dajte da vas čujemo, iskreno šta vam je na srcu ? Ovo je forum upravo za ovakve diskusije, a previše se priča o svemu i svačemu a najmanje o radu i ponašanju uprave i refleksiji tog rada na cijenu dionice.

Ja sam skloniji vjerovanju da je cijena dionice ne samo odraz zbivanja na hrvatskom tržištu il brodarskom sektoru, već i rad i odnos uprave prema ulagačima. Pa pogledajmo recimo firme kao atgr, pa čak i koei, zašto tamo nema veće korekcije cijene? Prava dionica na pravoj cijeni uvijek nađe pravog kupca, bez obzira kako crobex stajao. A atpl očito nije ona prava.
[/quote]

Ima tu istine, pogledajmo za primjer kraš, predsjednik uprave je najblaže rečenosumnjim ali sa druge strane kraš malo malo kupuje svoje dionice.

Kako među podacima Središnjeg klirinškog depozitarnog društva nema podataka o žiro računima naših dioničara to upućujemo sve dioničare da taj podatak dostave i Središnjem klirinškom depozitarnom društvu i Atlantskoj plovidbi d.d., kako bi im se mogla isplatiti dividenda.
SKDD je depozitorij svih podataka o dioničarima. Računi se prijavljuju kod njih.
ATPL , KRAS…. vode svoju arhivu i kompliciraju.

čuvaj svoju metlu

TREK, hoćeš reći…da sad to isto treba poslati i ATPL..-u? Nije im volja uzeti si podatak iz SKDD-A,
ili kako ?

Zatraže spisak od SKDD-a na dan kad treba …i oni im odgovore …da spiska nema?
Onda se ovi ATPL-u razljute , i naprave si svoj spisak na taj dan? I tako svake godine dok je
podjela dividende.. o. poludjet ćemo od idiotarija..i poluinformacija…
SKDD im je servis….i kad im ne naprave posao, onda si naprave sami…
Dođeš u dućan..i kad nema trgovca..uzmeš si sam što trebaš i napišeš na cedulji …plaćam kad
dođe trgovac..pa jest..to je naša država.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Da li ATPL-u osim navedenih Ugovora o otvaranju računa, lične karte i ZAMOLBE da te isplate, treba još nešto drugo poslati…krojačke mjere, dimenzije razne..opis karaktera , krvnu sliku…
popis alergijskih reakcija…..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

SKDD šalje podatke svaki mjesec ( ako nije on line). Ovaj mjesec su izbrisali banke i račune (sustav ne razlikuje tr. od žira- smješno) .Sve iz početka. Prikupljanje treba obaviti SKDD. Dioničar postoji ako je upisan u SKDD. Jedino to je mjerodavno. ATPL i bilo koja firma mora poštivati zapis kod SKDD.

čuvaj svoju metlu

Tako su izbrisali (skrili) žiro rn. onih koji su to imali prijavljeno (firme).
Namjera je preuzeti sve isplate dividende (proviziju) od rijetkih koji su to radili sami.
Ali je suludo prikupljanje duple dokumentacije.
Najave, objave, isplate, obavijesti od SKDD se dobro naplaćuju, ali ovom prilikom bolji odabir je isplata preko SKDD.(pljačkaša). Da se dioničari ne zbunjuju , kome , što, kako i sl.
Žiro počinje sa 31…… , a tekući 32…… Vrlo malo ljudi to zna, a slabo je naglašeno.

čuvaj svoju metlu

New Report

Close