ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije ni ovaj članak za baciti:

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Imrpesivni-skokovi-dubrovackog-turizma

"U prvom polugodištu Dubrovniku je zabilježeno 212,6 tisuća turističkih dolazaka, što je 11 posto više nego u istom prošlogodišnjem razdoblju. Ostvareno je 728,9 tisuća noćenja ili 12 posto više nego u prvoj polovici prošle godine."

Sve u svemu, za nadati se da će i hoteli donijeti kakav-takav profit, ili barem poslovati bez gubitka.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

FFA napokon malo plavi.
Da li je to preokret BDI-ja. Danas po meni još uvijek mali minus, ali
predviđati ga sljedećih mjesec dana se ne usudim.

...



Atlantska back in profit

Croatian bulker player Atlantska Plovidba has edged back into the black for the first quarter of 2010.
The company posted net earnings to 31 March of HRK 1.1m ($139,000) from revenues of HRK 135.1m. Costs were HRK 133.98m.

No comparative figures were available, but in the first six months of last year it lost HRK 63.2m and the full-year deficit was HRK 50.5m.

Earlier this year, Atlantska said it would reinstate an order for two panamaxes at Jiangsu Eastern in China. It cancelled the first two in a series of four last year, but now believes it can secure them for a lower price.


welcome back verdi… nego, odakle ti ovo? izvor…?
[/quote]
Norveška. Pokupio sam to od jednog kolege i sad sam na 2 tjedna besplatnog pa čim mi to istekne daću ti da se ulogiraš pa onda ti nastavi. Nema smisla da se svi na jednom ulogiramo i potrošimo bonus za istu stvar. Imaju Norvežani kruna pa se neće pomoći puno sa našim kunama.

who dares, wins

Zakasnio sam već. No svejedno ne moramo se sad svi na jednom ulogirati.

who dares, wins



A zašto bi slali broj žiro računa u SKDD, pa zar nije dovoljno što imam broj tekućeg računa prijavljen u SKDD?

Zato da bi banke mogle naplaćivati i naknade za Žiro račune.
[angry]

Evo obavijesti na stranicama SKDD
29.06.2010

Poštovani,

SKDD vas obavještava da Zakon o izmjenama i dopunama zakona o porezu na dohodak (NN 80/2010) stupa na snagu 1. srpnja 2010. godine.

Članak 64. stavak 2. Zakona propisuje da se obveza isplate na žiro račun kod banke primjenjuje i za isplate dividendi i udjela u dobiti na temelju udjela u kapitalu za sve fizičke osobe. Slijedom navedenog, isplata dividende preko SKDD-a bit će moguća isključivo na žiro račune fizičkih osoba ovlaštenika prava na isplatu.

U slučaju da imate neisplaćena sredstva po osnovi dividende, molimo vas da SKDD-u na adresu: SKDD d.d., Heinzelova 62 a, 10000 Zagreb dostavite vlastoručno potpisan zahtjev (dopis) za upis žiro računa, te da obvezno priložite fotokopiju svoje važeće identifikacijske isprave (npr. osobne iskaznice) i fotokopiju ugovora o otvaranju žiro računa ili potvrde banke o otvaranju žiro računa. Za maloljetne osobe, predmetni zahtjev potpisuje zakonski zastupnik (roditelj ili staratelj) koji prilaže fotokopiju rodnog lista maloljetne osobe i fotokopiju svoje osobne iskaznice ili druge identifikacijske isprave te fotokopiju ugovora o otvaranju žiro računa maloljetne osobe ili potvrde banke o otvaranju žiro računa.

[/quote]

Postoji neki poseban formular za ovo ili sami stastavimo nekakav dopis?
Hvala..

Na putu prema gore


Atlantska back in profit

Croatian bulker player Atlantska Plovidba has edged back into the black for the first quarter of 2010.
The company posted net earnings to 31 March of HRK 1.1m ($139,000) from revenues of HRK 135.1m. Costs were HRK 133.98m.

No comparative figures were available, but in the first six months of last year it lost HRK 63.2m and the full-year deficit was HRK 50.5m.

Earlier this year, Atlantska said it would reinstate an order for two panamaxes at Jiangsu Eastern in China. It cancelled the first two in a series of four last year, but now believes it can secure them for a lower price.

Te brojke sa tradewinds.no su krive

NE znam otkuda im i zašto ih stavljaju ali su krive

Tako već zadnje dvije godine stavljaju krive navodne rezultate

To su vjerovatno nekakve njihove procjene

Svaka dionica je precijenjena dok je ja ne kupim


Kako će nas oderati s porezom, banditi
[angry]

Kolega kukumar, nemojte tako nisu to banditi, porez treba platiti, pa vidite kako je Luka Rajić prodao mlijeko a nije platio ni lipe poreza, pa moj Avatar prodaje igrače i ne plaća državi nikaj, pa Kerum svoju jahtu registrirao na ime firme i izbjegne platiti državi pdv pa ……… netko pobogu treba platiti porez ovoj državi, što ćemo ako nam propadne država, više je nebumo imali, pa bute svi plakali, a tak smo je željeli, kaj ne?

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!



Kako će nas oderati s porezom, banditi
[angry]

Kolega kukumar, nemojte tako nisu to banditi, porez treba platiti, pa vidite kako je Luka Rajić prodao mlijeko a nije platio ni lipe poreza, pa moj Avatar prodaje igrače i ne plaća državi nikaj, pa Kerum svoju jahtu registrirao na ime firme i izbjegne platiti državi pdv pa ……… netko pobogu treba platiti porez ovoj državi, što ćemo ako nam propadne država, više je nebumo imali, pa bute svi plakali, a tak smo je željeli, kaj ne?
[/quote]
Evo sinula mi ideja i pisati ću drugu Kardumu da se burza registrira kao udruga građana, il mi dioničari, pa ima tu rupa u našoj šupljoj državi kolko oćeš. [thumbsup]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!




A zašto bi slali broj žiro računa u SKDD, pa zar nije dovoljno što imam broj tekućeg računa prijavljen u SKDD?

Zato da bi banke mogle naplaćivati i naknade za Žiro račune.
[angry]

Evo obavijesti na stranicama SKDD
29.06.2010

Poštovani,

SKDD vas obavještava da Zakon o izmjenama i dopunama zakona o porezu na dohodak (NN 80/2010) stupa na snagu 1. srpnja 2010. godine.

Članak 64. stavak 2. Zakona propisuje da se obveza isplate na žiro račun kod banke primjenjuje i za isplate dividendi i udjela u dobiti na temelju udjela u kapitalu za sve fizičke osobe. Slijedom navedenog, isplata dividende preko SKDD-a bit će moguća isključivo na žiro račune fizičkih osoba ovlaštenika prava na isplatu.

U slučaju da imate neisplaćena sredstva po osnovi dividende, molimo vas da SKDD-u na adresu: SKDD d.d., Heinzelova 62 a, 10000 Zagreb dostavite vlastoručno potpisan zahtjev (dopis) za upis žiro računa, te da obvezno priložite fotokopiju svoje važeće identifikacijske isprave (npr. osobne iskaznice) i fotokopiju ugovora o otvaranju žiro računa ili potvrde banke o otvaranju žiro računa. Za maloljetne osobe, predmetni zahtjev potpisuje zakonski zastupnik (roditelj ili staratelj) koji prilaže fotokopiju rodnog lista maloljetne osobe i fotokopiju svoje osobne iskaznice ili druge identifikacijske isprave te fotokopiju ugovora o otvaranju žiro računa maloljetne osobe ili potvrde banke o otvaranju žiro računa.

[/quote]

Postoji neki poseban formular za ovo ili sami stastavimo nekakav dopis?
Hvala..
[/quote]
pošalješ ugovor s bankom kod koje imaš žiro i kopiju osobne poštom. ako si u zg, protegni noge…

Baltic Dry Index – 4,02% (-89), 2.127

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Baltic Exchange Dry Index TM 2127 (DOWN 89)
Baltic Exchange Capesize Index TM 2468 (DOWN 110)
Baltic Exchange Panamax Index TM 2191 (DOWN 159)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1923 (DOWN 34)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1042 (DOWN 27)

Ponoćni graf za nadu !!
LP svima !! [thumbsup]

I very much love INGRA !!

New Report

Close