ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baltic Exchange Dry Index TM 2447 (DOWN 35)
Baltic Exchange Capesize Index TM 2713 (DOWN 3)
Baltic Exchange Panamax Index TM 2875 (DOWN 102)
Baltic Exchange Supramax Index TM 2096 (DOWN 22)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1165 (DOWN 7)

@ iskrica
bravo, vidiš ti znaš kako treba


ušao sam na 900 jer je kao jako palo, ali sad mi je već lagano muka od nastavka pada…ako dođe do 850 ja sve kipam van i čekam na 700 kn [embarass]

Pa kad iskipaš onda drugi dan porastu kao u mom slučaju, ponavljam trejdanje je čista kocka…Dionice su ipak dugoročno ulaganje

Najskupljom slikom moglo se izgraditi 2000 kuća..usporedba funckionalnosti jedne "umjetničke" slike i 2000 kuća, snobizam=zlo



ušao sam na 900 jer je kao jako palo, ali sad mi je već lagano muka od nastavka pada…ako dođe do 850 ja sve kipam van i čekam na 700 kn [embarass]

Pa kad iskipaš onda drugi dan porastu kao u mom slučaju, ponavljam trejdanje je čista kocka…Dionice su ipak dugoročno ulaganje
[/quote]

Pogotovo za one što su ulazili iznad 3000 kn.
Ako prodaš i uđeš niže imaš više dionica, više love i manje stresa.

Pada mi na pamet jedan scenarij.
Država se izgleda definitivno sprema na rasprodaju dionica u svom vlasništvu, a HFP ima 10,68% dionica u vlasništvu koje su navodno rezervirane za odštete.

U ovom članku http://www.jutarnji.hr/fondovi-poceli-lov-na-drzavni-portfelj/776323/ je navedeno kako su iz Vlade "Jutarnjem listu poslali samo popis poduzeća koja kotiraju na burzi i u kojima država ima manjinske udjele koji nisu rezervirani zbog sudskih sporova oko nekretnina ili za povrat vlasništva. Na tom popisu nema 3,5 posto HT-a, što vrijedi oko 750 milijuna kuna, niti 10,84 posto Atlantske plovidbe, što vrijedi oko 150 milijuna kuna."

Dakle, ukoliko su dionice HT-a i ATPL stvarno rezervirane, pod pretpostavkom da se spomenuti sporovi uskoro riješe, država može prodati vlasnički udjel u ATPL koji je gotovo jednak broju dionica koje ATPL sukladno Zakonu o trgovačkim društvima i odluci Skupštine može otkupiti u trezor. Atlantska plovidba ima novac, to je jasno, a Vlada bi sasvim sigurno voljela utopiti dionice po što boljoj cijeni i ako je moguće sve odjednom, no da li zaista postoji takva mogućnsot i obostrani interes za tako nešto ? BDI i vozarine padaju, pa se i planirani prihod Atlantske možebitno lagano topi, što bi moglo biti razlog za odustajanje od ovakvog poteza.
U svakom slučaju, niska tržišna cijena bi u tom slučaju išla u prilog kupcu, a ovakva kupoprodaja ne bi imala nikakvog utjecaja na cijenu dionice jer bi Uprava mogla platiti cijenu koja ne smije biti veća od iznosa prosječne zaključne cijene dionice Društva na Zogrebačkoj burzi d.d. postignute u deset trgovinskih dana koji su prethodili danu kupnje.
Da li je realno očekivati tako nešto ?
Općenito se pitam da li je ova nelikvidnost burze zapravo posljedica suzdržanosti investitora (skupljanje sredstava) prije prodaje državnih udjela u tvrtkama koji će se:
a) ipak jeftino prodavati, ako je suditi po trenutnom razvoju događaja na burzi, čime će se pogodovati kupcima te dati prilika velike zarade u budućnosti, ili će se
b) prije prodaje državnih udjela po direktivi Vlade dogoditi bum cijena dionica prije svega napumpan sredstvima OMF-ova (čisto sumnjam da su tako lukavi) ?

halfte trinken, halfte Šarcu geben

nešto mi se slično i mota po glavi,iako mi je atpl u minusu cca 12% ,ova situacija mi odgovara jer imam još gotovine i a s vremenom će se skupiti još nešto love,a osobno mislim da će atpl biti jedna od perjanica idućih godina… ljudski je nadati se…

Samo za informaciju. Zvao upravu ATPL, odsjek dionica. Isplata Dividende u kolovozu (8 mj) nezna se točan datum.
LP

I very much love INGRA !!

dan završio sa 253 dionice na bidu. ne znam da li je ovo ikada bilo…
možemo očekivati zaronjavanje ovih dana i to podeblje ispod 800.
na ovim razinama 850000 prometa…
ne piše nam se dobro. sad dolazi cijeđenje. danas su ameri fest zveknuli.
čini se da ovdje više nema povoljne kupnje…
management se mijenja, ovi odlazeći će dati budzašto dionice…
mislim da je kompletan zse u odebljem falusu, baš kao i cijela zemlja.


čini se da ovdje više nema povoljne kupnje…
management se mijenja, ovi odlazeći će dati budzašto dionice…
mislim da je kompletan zse u odebljem falusu, baš kao i cijela zemlja.


Da li bi ti da si na njihovom mjestu dao bud zašto? Evo samo dividenda je svakom milijun kuna. Atlanska ima velik dug, ali očitoga za sada može bez problema servisirati. Osim toga njihovo poslovanje najmanje je vezano uz gospodarstvo RH.

bit će toga i po 500

KT1R2@ bit ce ok ako se i na 500 zaustavi…. [undecid] vise mi onaj vladov target uopce nije smjesan
..naravno bit ce odbijanaca i prilike na putu do tamo…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


KT1R2@ bit ce ok ako se i na 500 zaustavi…. [undecid] vise mi onaj vladov target uopce nije smjesan
..naravno bit ce odbijanaca i prilike na putu do tamo…..

još kad krenu pucati margini koje su ljudi opet dizali kod zadnjeg rasta [bye]

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

New Report

Close